• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    NECROMANWindows Phone - rady, návody, programování, Windows 10, Surface Duo/Neo
    HAWLIS
    HAWLIS --- ---
    jináč máte někdo zkušenosti s Microsoft Band? ptám se proto, že zvažuji koupi hodinek... což je základ pro obecné úvahy kam se obrátit a napadlo mě mrknout po něčem chytřejším, než pár ručiček..
    bohužel koukám, že to neni vodotěsné a to je velký handicap... nicméně by mě zajímalo pár názorů na tuhle věc :)
    HAWLIS
    HAWLIS --- ---
    mám nerozbalenou myš a klávesnici, co se dává k L950, přenechám levně :)
    Myš:
    Microsoft Arc Touch Bluetooth Mouse, šedá - Myš | Alza.cz
    https://www.alza.cz/microsoft-arc-touch-bluetooth-mouse-seda-d4293225.htm
    Kláveska:
    Microsoft Univerzální skládací klávesnice ENG - Klávesnice | Alza.cz
    https://www.alza.cz/microsoft-universal-foldable-keyboard-d2921191.htm

    kdyžtak pošta.
    DAN_F
    DAN_F --- ---
    VECTOR: Funguje už teď, ale v AU naopak fungovat nebude. O tom je řeč. Respektive dál půjde posílat SMS přes Cortanu, ale už ne přes aplikaci Zprávy a nevím jak přes Actionable Notifications.
    VECTOR
    VECTOR --- ---
    NECROMAN: mne to funguje na pc uz ted, a to mam normalni stabilni verzi win na desktopu. jen je treba prepnout region tak, aby byla povolena cortana.
    DAN_F
    DAN_F --- ---
    NECROMAN: Taky jsem se tu nad tím chtěl rozhořčovat. Každopádně nejen že nebude obsahovat Messaging Everywhere, ale vypadá to že zprávy budou slučovat do Skypu.
    TOOMIX
    TOOMIX --- ---
    Zrada. Microsoft vydal W10 build 14376 a zrušil posílání SMS z počítačů | Cnews.cz
    http://www.cnews.cz/zrada-microsoft-vydal-w10-build-14376-zrusil-posilani-sms-z-pocitacu
    NECROMAN
    NECROMAN --- ---
    Tak Anniversary Update dorazi 2. srpna, ale nebude obsahovat ten Messaging Everywhere - odpovidani na SMS na PC, jedina vec, na kterou jsem se tesil. To je vazne chranena dilna ten Mictosoft.
    DAN_F
    DAN_F --- ---
    HWLLFFRDD: Jestli nejsi na Insideru tak restart a budeš mít zas tak na týden až dva pokoj (pomůže do doby než dostaneš relevantní update). Jestli jsi Insider tak aktualizuj na něco novějšího.
    SUPEX
    SUPEX --- ---
    HWLLFFRDD: Jak bylo psané níže. Je to docela dlouho fixnuté.

    Jestli máš proupdateovaný mobil, tak bych možná zkusil recovery do RTM a pak upgrade přímo na poslední insider build.
    Případně čekat na další build jestli tě to úplně nerozčiluje.
    HWLLFFRDD
    HWLLFFRDD --- ---
    A jinak teda mám jakože čekat na nějaký update, nebo jak? :)
    SUPEX
    SUPEX --- ---
    HWLLFFRDD: nejrychlejší fix, co se mi podařilo vypozorovat, když jsem tohle řešil, bylo ťapnout do adresního řádku a pak hned na Zpět. Ale muselo se to dělat pokaždé, když se to renderování zbláznilo.

    Ale otravné to bylo fest
    TOOMIX
    TOOMIX --- ---
    HWLLFFRDD: jo, ale to už je tak 15 buildů zpátky ;)
    HWLLFFRDD
    HWLLFFRDD --- ---
    Teď mi začal strašně blbnout Microsoft Edge, takový divný rozpadávání se stránek když scrolluju, a pak jenom bílá plocha. Setkali jste se s tím někdo?
    KEJML
    KEJML --- ---
    DJFRACTAL: Podle si ten design Microsoft sám kazí. První sedmičky byli designově čistý a zajímavý, ale jak roste číslo verze, tak sice přibývají funkce, ale design a použitelnost spíše upadá. Typicky jsou to Lidé, který jsem v osmičkách používal denně, v desítkách už je prakticky nezapínám...
    DAN_F
    DAN_F --- ---
    DJFRACTAL: Jasně. Zrovna co do rychlosti a plynulosti jsou na tom ty desítky zatím o poznání hůř než WP.
    DJFRACTAL
    DJFRACTAL --- ---
    DAN_F: nevím no, mám lumii 900, tedy windows phone 7.8 mango a co se týče všech menu a systémových věcí tak ani google nexus, honor ani iphone nejsou rychlostí a odezvou srovnatelné, to že tam už nic skoro nefunguje je věc druhá a proto vkládám naděje do win10mobile

    ten windows phone byl podle mě uživatelsky super navržený systém, to že to tak potopili nekompatibilitou a nepřístupností je.. jak to říct slušně...
    DAN_F
    DAN_F --- ---
    DJFRACTAL: Jojo, to jen jestli ta uživatelská logika, flexibilita, rychlost, přehlednost a intuitivnost o které mluvíš se vztahuje k nim, nebo jestli není řeč ještě o WP.

    DJFRACTAL: Zatím ano. Subsystém který umožňoval běh Android aplikací, a byl přítomný v některých Developer Preview buildech, se příliš neosvědčil. Aktuálně se tak řeší akorát možnost "překompilovat" aplikace pro iOS aby běžely na Windows (tuším že nový Messenger je postavený zrovna na tom iOS základu), každopádně i to vyžaduje vývojářské zásahy.
    DJFRACTAL
    DJFRACTAL --- ---
    DAN_F: "vývojářské portování iOS aplikací" bude to znamenat, že si nebudu moct portnout aplikaci sám?
    DJFRACTAL
    DJFRACTAL --- ---
    DAN_F: ano, myslel jsem Windows 10 Mobile, ted se do tech nových windowsáckých phounů vlastne instaluje už pouze to
    DAN_F
    DAN_F --- ---
    DJFRACTAL: Windows Phone končí, takže bych to spíš řešil v souvislosti s Windows 10 Mobile a nejsem si jistý jestli tam ještě platí ty pozitiva co zmiňuješ. Každopádně MS pracuje na nástroji pro vývojářské portování iOS aplikací.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam