• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    NECROMANWindows Phone - rady, návody, programování, Windows 10, Surface Duo/Neo
    ELHO_CID
    ELHO_CID --- ---
    MYKEZ: ditty a pokemon go, ze jo?
    B3DA
    B3DA --- ---
    MYKEZ: mas recht, nevim proc jsem mel zato ze jsou.. haluz
    MYKEZ
    MYKEZ --- ---
    B3DA: Ty ale nejsou offline...
    HONCKA
    HONCKA --- ---
    VECTOR: Uz fungujou na wm10 vyzvaneci profily, nebo nejaka automatizace? pripadne nejaky progres, ze by neco takovyho melo byt?
    B3DA
    B3DA --- ---
    ..hangouts
    B3DA
    B3DA --- ---
    VECTOR: .. pak treba toggl, todoist, pocket (jen vicemene nepouzitelne ci s androidimi verzemi funkcne nesrovnatelne alternativy), slack, mycelium, nyxdroid .... jen co si vzpomenu aniz bych listoval telefony.

    MYKEZ: btw na offline jizdni rady mi prijde supr 'wmm jizdni rady' - skoro i lepsi nez co jsem pouzival na droidu cgTransit jestli se dobre pamatuju
    NECROMAN
    NECROMAN --- ---
    DAN_F: ma, jak ted mame koupena prava na britske serialy, tak aplikace muze byt dostupna jen v CR.
    MYKEZ
    MYKEZ --- ---
    VECTOR: firefox, mendeley, dobrá gps aplikace, jedna app na šifrovačky, tensorflow (dev), offline jízdní řády, hearthstone, ...
    VECTOR
    VECTOR --- ---
    MYKEZ: Dej priklad aplikaci ktery chces pouzivat a nemuzes, prosim .) jen pro inspiraci. mne osobne chybi asi jen snapchat.
    MYKEZ
    MYKEZ --- ---
    Nechtěl by někdo výhledově koupit mojí 640 LTE (černá)? Přes půl roku stará, z český distribuce, v záruce a se vším příslušenstvím včetně krabice, a tak. Je v úplně perfektním stavu, baterka vydrží při mým (ne)používání až tejden. Jsou tam pořád 8.1 (nejsem dost šílenej na insider :)).

    Moc bych chtěl na WP zůstat, ale těch aplikací, který bych rád používal a nemůžu, už je prostě moc :(
    DAN_F
    DAN_F --- ---
    KEJML: Na Insideru, ale 2. srpna by měl jít ven AU, tak to už vydržíš :)
    HONCKA
    HONCKA --- ---
    MCKIDNEY: naštěstí tohle se mě netýká, já jsem admin :) jinak ta aplikace na sharepoint se jmenuje harmon ie , telefon to zatím vypadá taky na blackberry
    KEJML
    KEJML --- ---
    DAN_F: Na ne-insider buildu? U mne se to chová pořád stejně (blbě) jako dřív, teď jsem to zkusil
    DAN_F
    DAN_F --- ---
    KEJML: Už to nedělá. Sice teď když vypneš One Hand Mode a hned klineš na nějaký odkaz (bez scrollování), vždycky ten první dotyk registruje jako pokus o scroll (a ne jako tap), takže to pořád není ideální, ale když po vypnutí OHM scrolluješ nebo tapneš napodruhé, tak už to funguje normálně, což je o poznání méně otravné :)
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    Ale je dulezite podotknout, ze od Windows Mobile 5 jedu na Active Sync jak soukrome, tak firemne.
    Naucil jsem se pouzivat tyto veci jako nastroj a neomezuji me. (Tohle spousta mych znamych nezvladla, nebo nechce delat)
    Takze pro me absence PIM funkcni je velky problem.
    Ted napriklad nemohu menit opakujici se udalost v kalendari - musim si udelat task a pak to upravit na PC jak kdyby se psalo 1999.
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    HONCKA: No pro me se to bohuzel neseslo. Rozdil mezi Nokia 820 a Passport byl zamenitelny a budoucnost v BB10 uz neni. Nakonec bych mel radeji Nokii.

    Uprimne droid si vyzkousej, ale to co popisujes jsem na nej nenasel.
    Korporace ti bude diktovat 2 veci:
    - No ROOT, Oficialni Android email klient
    - Zabezpecujici software (Korporace upousteji od toho, ze na Android staci Exchange Active sync, a implementuji ruzne SW pro bezpecnostni certifikaci telefonu)

    Obe tyto veci jsou hrozne, hlavni duvod proc asi android opustim je oficialni email a kalendar. Oboje je o mile pozadu oproti BB/WM a pozadu i oproti iOS

    U nas to vypada ze brzo zavedou tu certifikaci a pouze pro android. Takze iOS pro me budou lepsi aplikace pro PIM a bez certifikace.
    DAN_F
    DAN_F --- ---
    NECROMAN: Mimochodem, nemá Stream.cz ve Store nějaký region lock? Mám teď nastavenou US oblast a nemůžu ho vyhledat.
    HONCKA
    HONCKA --- ---
    MCKIDNEY: ja passport jeste mam a ty android aplikace, co pouzivam - Sygic Voucher edition, google maps, mapy.cz, One Note, CG transit, Era smartbanking fungujou bez problemu. BTW taky premyslim o nahrade, ale jina nez droid me nenapada, do ios uz jit nechci a wp neumi ani poradne komunikovat s ms aplikacema - k praci potrebuju offline sychronizovat dokumentaci klientu, kterou mame na firemnim sharepoint 2013 serveru a ta na wp neni.
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    Myslim, ze BlackBerry je ukazka toho co by se stalo s Windows Phone, kdyby Microsoft nemel kontrakt s Nokia. IHMO Vetsina spokojenych uzivatelu Windows Phone pochazi z doby, kdy se vyrabeli levne WP8.0 telefony - rozhodne tam patri vsichni co znam.
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    RENDALF: Blackberry Passport - jeden z nejlepsi High end HW na trhu. Krasne provedeni.
    Software je ale mix.
    + Maji svuj agregat ve forme BB aplikace a ten je podobny WM.
    + Taky je dobre zpracovani HW prvku (Klavesnice a prace s ni predci iOS i Sony)
    + Virtualizace na urovni industrialniho HW pro android
    - Formulare nejsou snadno vyplnitelne (Rychlost prace s aplikace ve WM se zatim nic nevyrovnalo)
    - Neudrzuji podporu se SW treti stran (Facebook, Google Talk, Google API, Amazon Store)
    - Neudelali poradne nahrazku Android API a vetsina aplikaci jde blbe nebo vubec.

    Sel jsem do toho s cistym stitem, ale ve WM aplikace co potrebuji fungovali skvele, nebo vubec.
    Tady jsem z toho byl nestastny.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam