• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    NECROMANWindows Phone - rady, návody, programování, Windows 10, Surface Duo/Neo
    DAN_F
    DAN_F --- ---
    STEMBUS: Vyčkal bych až bude aspoň týden oficiálně venku ten Anniversary update, který by měl jít ven 2. srpna. Nastavení po aktualizaci zůstává, to ale i po factory resetu (když si uděláš zálohu).

    A pro všechny big news -- live tile kalendáře po poslední aktualizaci ukazuje víc nadcházejících eventů.
    GLOBALISTA
    GLOBALISTA --- ---
    STEMBUS: Nic jsem nenastavovala ani nezálohovala a zatím všechno běží jako dřív.
    STEMBUS
    STEMBUS --- ---
    DAN_F: neměl by si nějaký bližší info? A myslíte teda že už se vyplatí switchnout 8.1 na 10 ?


    GLOBALISTA: a přišla si o nastavení, nebo ti všechno jede dál a nemusela si nic znova nastavovat? Dik
    B3DA
    B3DA --- ---
    od posledniho win updatu mi na vsech wifi sitich nejde internet. konstantne, vsude.. zarikavani (on/off, mazani siti, restart) nepomohlo. jsem v tom sam?
    B3DA
    B3DA --- ---
    DAN_F: slack je supr, do te doby nez mas v kanalu > malo prispevku. pak je to peklo..
    DAN_F
    DAN_F --- ---
    GLOBALISTA: Záložky na pozadí jsou super, to jo.

    B3DA: A teď ještě koukám že Slack je v betě. Zatím jsem nezkoušel, ale chystám se na něj.

    Jinak pro všechny ostatní co nejedou Insider. Ty poslední 3 buildy jsou vcelku rychlé, plynulé a stabilní. V řadě aplikací v posledních aktualizacích přidali animace (Store, Photos), což celkem napomáhá UX. Mail aplikace už celkem spolehlivě synchronizuje když máte push a vůbec se to hodně pohnulo k lepšímu. Pomalu to zas začíná být celkem civilizovaná zkušenost, byť pořád není optimální.
    B3DA
    B3DA --- ---
    DAN_F: diky! tohle vypada fakt uz dost dobre.. koukam ze bych mel pravidelne hledat i to co uz jsem predtim nenasel :)
    GLOBALISTA
    GLOBALISTA --- ---
    DAN_F: Zatím jsem spokojená. Všechno je o dost rychlejší a Edge mi zobrazuje nyx tak, jak to nezvládl žádný prohlížeč na 8.1 + nové záložky otevírá na pozadí. A ještě mi to ani jednou nespadlo!
    DAN_F
    DAN_F --- ---
    B3DA: Čistě náhodou jsem dnes zjistil že nějaký Todoist klient už pro Windows je (telefon i desktop):
    Todoist: To-Do List and Task Manager – aplikace pro Windows v Microsoft Storu
    https://www.microsoft.com/cs-cz/store/apps/todoist-to-do-list-and-task-manager/9nblggh1rl1k
    DAN_F
    DAN_F --- ---
    GLOBALISTA: To už se asi vyplatilo počkat ještě dva týdny na ten Anniversary Update :)
    GLOBALISTA
    GLOBALISTA --- ---
    Ehm, asi jsem objevila Ameriku, ale... Právě jsem svou 640 oficiálně upgradovala na W10M. Čekala jsem, že to samo najde aktualizaci, ale dnes jsem se náhodou dostala k programu Poradce pro upgrade, ten mi vyhledal aktualizaci, sdělil, kolik ještě potřebuji uvolnit místa v telefonu a pak se to normálně přes aktualizace nainstalovalo. No zírám jak puk!
    NECROMAN
    NECROMAN --- ---
    ELHO_CID: nejvetsi vydrz mela moje Lumia 1520, dva dny v pohode. Ted mam 950 a vydrzi tak den a pul, ale zalezi, na co to pouzivas. Candy Crash Soda vybije baterku v pohode za 4 hodiny :)
    ELHO_CID
    ELHO_CID --- ---
    Jo, to určitě, ale dovedl by někdo porovnat výdrže?
    NECROMAN
    NECROMAN --- ---
    ELHO_CID: Kup 950, neni tak velka a umi Continuum, Windows Hello a podobne nove srandy. Take bude mit asi delsi support.
    ELHO_CID
    ELHO_CID --- ---
    Tak a teď přišla hodina pravdy, lépe řečeno týden pravdy. Mám zase prachy, takže koupit 950, 950XL, nebo 930. Má 930 s desítkama slušnou výdrž? Nebo jít po nějvětší baterce?
    DAN_F
    DAN_F --- ---
    HONCKA: V tuhle chvíli si lze vytvořit pouze jednu skupinu, takže zatím ne. Jinak teď koukám že ve WP8.1 šlo použít aby se Quiet Hours zapnuly automaticky při calendar eventu s nastaveným stavem "busy" (což by se hodilo na to tvoje kino), ale aktuálně to ve W10M chybí. Geniální :D
    HONCKA
    HONCKA --- ---
    DAN_F: ve WP se neorientuju, naposledy jsem to mel v ruce nazkousku jeste v sedmickovy verzi, jde teda aplikovat quiet hours pouze na urcite skupiny kontaktu? Zatim monitoruju na jakej system prejdu po tom, co bb os 10 uz nebude pouzitelnej
    DAN_F
    DAN_F --- ---
    HONCKA: Teď jsem se asi trochu ztratil. Rozdíl třeba v tom kině mezi Quiet Hour a nějakým tichým profilem?
    HONCKA
    HONCKA --- ---
    DAN_F: quiet hour neni ono, ted mam nastaveno, ze behem pracovni doby se dovolaji vsichni, po pracovni dobe o vsedni dny se dovolaji pouze smluvni zakaznici, pozdeji, o vikendech a svatcich se dovolaji pouze smluvni VIP zakaznici. bez tohodle se neobejdu. Kdybych to nechal pusteny, tak se zblaznim a vypnout to kvuli smluvnim zakaznikum nemuzu, tam jsem navic motivovanej, ze mam za kazdou zapocatou hodinu mimo pracovni dobu 500 na premiich ve VIP dobe litr. ta dalsi automatizace by byl plus, ted mam blackberry a to umi prepnout profil pri schuzce v kalendari.
    MYKEZ
    MYKEZ --- ---
    ELHO_CID: Ne, jen to ne, proboha... Poprvé bych na nyxu ocenil nějakej (puke) smajl :D
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam