• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    NECROMANWindows Phone - rady, návody, programování, Windows 10, Surface Duo/Neo
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    KEJML: Na tuhle vetu by clovek uz mohl mit makro :D
    KEJML
    KEJML --- ---
    SHMADE: V desítkách ne
    SHMADE
    SHMADE --- ---
    KEJML: Lupa a pak očíčko nefunguje?
    KEJML
    KEJML --- ---
    NECROMAN: Neudržovaná a neuvěřitelně hnusná ;)
    DAN_F
    DAN_F --- ---
    VIK: Update Advisor ti "nabídne" základní Treshold (původní W10M), který si následně nainstaluje všechny svoje aktualizace. Anniversary Update bude dle Microsoftu uvolněn v nadcházejících týdnech, případně lze vstoupit do Insider programu, nastavit si Release Preview ring, ve kterém jdou s předstihem získat buildy chystané k brzkému uvolnění pro širokou veřejnost.
    VIK
    VIK --- ---
    DAN_F: Takže jak je to s tím Anniversary Update? Když teď spustím "Poradce pro update", tak mně to nabídne jakou verzi?
    SUPEX
    SUPEX --- ---
    Mi se teďkom lumia 830 sere takovým způsobem, že už to vidím jenom na reklamaci.

    Věci, které jsou stopro vada HW:
    nefunguje mikrofon
    kus displeje se vypálil a má teď odstín víc do žluta

    Věci, kterou jsou asi chybou FW, popřípadě chybou víc a víc odcházejícího HW:
    abych mohl zmáčknout tlačítko windows, tak musím vyjet centrum akcí úplně dolů a pak ho úplně nahoru zase zasunout.
    abych v edgi mohl zmáčknout tlačítko zpět, tak musím kliknout do adresního řádku a pak to stornovat klikem někam na zašedlý kus stránky
    nápověda u psaní na klávesnici funguje pouze do předposledního písmene za předpokladu, že píšu správně byť bez diakritiky. Oplatí se mi teda dělat chyby
    Ve whatsapp nefunguje tlačítko zpět nikdy, alespoň jsem zatím nepřišel na nějaký workaround
    Tlačítko zpět nefunguje nikdy pokud chci zobrazit appky na pozadí => nikdy nic nevypnu

    Ještě by se toho asi dost našlo, ale to jsou takové nejpalčivější věci, které mi teď docela trhají koule.

    Když už jsem si tu vylil srdíčko...
    Nevíte náhodou jestli se dá reklamovat přímo u MS, když jsem kupoval samozřejmě v obchodě?
    DAN_F
    DAN_F --- ---
    Takže W10M (pomalu čas editovat místní název klubu) nepůjdou ven dnes, ale až v nadcházejících týdnech (http://mspoweruser.com/psa-windows-10-mobile-anniversary-update-isnt-coming-today/).

    Pokud se někdo už Anniversary Update nemůžete dočkat, lze jej získat přes Windows Insider a vybrat nejpomalejší "Release Preview" ring. Každopádně navzdory tomu že je to dostupné v Insideru, rychlost a stabilita je v mém případě lepší než u jakéhokoliv Treshold buildu :)
    HACECKO
    HACECKO --- ---
    NECROMAN:
    HTC Diamond (WM6, hodne jsem se u toho navztekal:)
    HTC HD7
    HTC Mozart
    Lumia 710
    Lumia 830
    Lumia 950
    LADINEK
    LADINEK --- ---
    Ahoj, nemáte někdo zkušenost s L925 v jižní Americe (Brazílie) ? Potažmo nějakej tip na prepaid kartu hlavně na data? Díky a klidně PM...
    NECROMAN
    NECROMAN --- ---
    STARE_CASY: Najdi si od Seznamu appku "QR čtečka", sice je už dlouho neudržovaná, ale funguje spolehlivě.
    ELHO_CID
    ELHO_CID --- ---
    TOOMIX: Bez Cortany nevím...
    WINCENZO
    WINCENZO --- ---
    NECROMAN: HTC Wizard a HTC Artemis, to sem mel ja jako prvni zazitek s mobilnima windowsama, jeste je tu mam nekde v supliku, teda ten Artemis byl brand T-Mobile MDA 3 nebo tak nejak... Tam byl snad i WM 5.0
    DAN_F
    DAN_F --- ---
    STARE_CASY: Já si myslím že na Tresholdu ještě musíš vstoupit do Insideru přes Windows Insider aplikaci, kterou bys musel stáhnout ze Storu, takže ta pravděpodobnost že bys to udělal někde omylemje prakticky nulová :) Podle mě až v Redstonu to integrovali přímo do nastavení, tak jak je to na PC (nastavení / aktualizace a zabezpečení / Windows Insider program).

    STARE_CASY: S Advisorem je to pravda samozřejmě. Ještě s ohledem na ten název by člověk očekával že to člověku skutečně třeba poskytne nějaké informace a rady a ne jen že zkontroluje zda je daný telefon pro update vhodný. Každopádně jak jsem psal níže, moje domněnka je, že to takhle udělali protože tu Mobile verzi W10 ještě neměli dodělanou a s těmi features co slibovali kdysi při představení "jednotných W10", ale tlak komunity a některých uživatelů na release už byl tak velký, že to aspoň pro zájemce pustili ven skrze toho Advisora. Až teď s těmi posledními Redstone buildy se to ale dostává k tomu co bylo představené – a domnívám se že až ta následující větev začne být trochu víc zajímavá, protože doteď se hlavně ladila stabilita, výkon a základní funkce nových aplikací.
    TOOMIX
    TOOMIX --- ---
    Je nějaká možnost automaticky vytvořit nový kontakt po načtení QR kódu z vizitky ja ko to má Android?
    STARE_CASY
    STARE_CASY --- ---
    DAN_F: aha, tak to už teď ten aktualizační sprint chápu a dost zásadně to mění i můj pohled na některé věci. Prostě jsem po upgradu ještě pořád viděl staré verze a teprve teď mám aktuální build, který má smysl hodnotit.

    Díky za info.

    Škoda, že se tohle ten Advisor nikde neupozorňuje.
    STARE_CASY
    STARE_CASY --- ---
    TOOMIX: a kde mohu najít, jestli jsem či nejsem v insider větvi? Jsou ty verze nějak označené (třeba v Nastavení - Systém - O systému)?
    DAN_F
    DAN_F --- ---
    STARE_CASY: 10.0.10586.494 není Insider, ale červencový (pravděpodobně poslední před Redstonem) Treshhold update. Normální to je, protože když updatuješ pomocí toho Update Advisora, nainstaluje se ti podle mě základní Treshold a pak se teprve postahují jeho aktualizace.

    Integrovaná QR čtečka v Bingu už bohužel ve W10M není, protože ten původní Bing pod tlačítkem hledat byl nahrazený Cortanou, což ale znamená že mimo podporované regiony se pod tím tlačítkem nachází ještě méně než dřív. Musíš doinstalovat něco ze Store.
    TOOMIX
    TOOMIX --- ---
    STARE_CASY: jo, teď vyšly pro insidery asi 3 buildy za 5 dní, ale nevim, jak neinsideři
    STARE_CASY
    STARE_CASY --- ---
    A vlastně s tím hledáním souvisí ještě jedna věc - ve WP8 jsem tlačítko hledání používal na čtení QR kódů. Jak si teď ve WM10 načtu QR kód? Je na to nějaká funkce přímo v systému, nebo si musím stáhnout aplikaci?
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam