• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    NECROMANWindows Phone - rady, návody, programování, Windows 10, Surface Duo/Neo
    Diskuze pro všechny, které zaujal nový systém Windows Phone. Ať už uvažujete o koupi telefonu s tímto systémem, nebo jej již vlastníte, zde najdete všechny možné tipy a triky, rady s konfigurací i pokročilé návody, tipy na zajímavé aplikace ke stažení na app store, řešení nejčastějších problémů i diskuze o nadcházejících updatech.

    Windows 10 SDK Preview
    https://dev.windows.com/en-us/windows-10-for-developers

    Vyvíjíme aplikace pro WP: Výdělky z aplikací – platby, pravidla, W-8BEN form (5. díl) - SmartMania.cz
    http://smartmania.cz/clanky/vyvijime-aplikace-pro-wp-vydelky-z-aplikaci--platby-pravidla-w-8ben-form-5-dil-2094
    rozbalit záhlaví
    DAN_F
    DAN_F --- ---
    STEMBUS: Clickbait titulek a uvnitř Netmarketshare statistika která počítá Windows Phone (sic!) jako výlučně telefony oproti Android a iOS kde jsou sloučená čísla pro telefon a tablet. Jinak docela zajímavá skutečnost – pokles prodeje jen v telefonech je u Windows skoro stejně velký jako u iOS v telefonech a tabletech společně (zatímco u Windows tabletů a hybridů odhaduji pravděpodobně nějaký růst, vzhledem k tomu že z nuly se moc klesat nedá).

    Ještě zajímavější je ale tenhle vývoj:



    Který nejspíš implikuje že než (a ještě krátce potom co) MS koupil Nokii prodeje sice pomalu, ale rostly. Červenec 2014 se začala prodávat 930 a spol., následoval obvyklý mírný růst a peak okolo Vánoc a od té doby už je jen pokles, protože "není co kupovat" a vývoj desítek hrozně dlouho trval.
    STEMBUS
    STEMBUS --- ---
    Nová čísla Gartneru: Už si to konečně přiznejte. Telefony s Windows jsou mrtvé – Živě.cz
    http://www.zive.cz/...-to-konecne-priznejte-telefony-s-windows-jsou-mrtve/sc-3-a-183868/default.aspx
    BOPA
    BOPA --- ---
    DAN_F: všechno normálně šlapalo.. po HR to začalo blbnout..jiný přehrávač regulérně načte všechno...
    DAN_F
    DAN_F --- ---
    KEJML: 2016? Spíš tak 2010, ne-li dřív :)

    HAWLIS: Když dáš obnovit ze zálohy, tak o nic (z aplikací které podporují zálohu), nicméně aby ten reset k něčemu byl, obvykle se doporučuje neobnovovat zálohu a začít odznova – věci spojené s MS účtem (např. oblíbené v počasí, mapách atp.) se stejně po přihlášení nastaví, stejně jako zprávy, fotky, maily. Co se nenastaví / neobnoví jsou pak preference aplikací nenapojených na MS účet.

    SHARK: Co se týče zalamování textu na lockscreen, tak tam asi záleží na konkrétní aplikaci a její implementaci, zrovna MSN počasí to skutečně na pravé straně ořezává. Vkládání / nahrávání souborů z telefonu přes Edge je možné, nicméně tam je to pro změnu zase věc webu a na mobilním Nyxu z nějakého důvodu nefunguje (plnohodnotná verze normálně otevře nabídku k procházení). Přílohy tady nepoužívám, takže jsem o tom nevěděl, ale pokusím se zjistit co to způsobuje a jestli by s tím nešlo něco dělat.

    LADINEK: Photoshop Express neumožňuje vybrat si cíl pro ukládání. Jediné co s můžeš dělat je po uložení fotku přesunout přes správce souborů, nebo zařadit do alba v aplikaci Fotografie (nebo jak se v CZ verzi jmenuje).

    BOPA: Zkoušel jsi telefon připojit/odpojit k počítači a vysunout/zasunout kartu do telefonu? Máš SD naformátovanou pro W10M a hudbu v patřičné složce?
    VIK
    VIK --- ---
    DAN_F: Super, přesně to jsem potřeboval vědět, díky!
    DAN_F
    DAN_F --- ---
    VIK: Ve finále (z 8.1 to jde ve dvou krocích, nejdřív Treshold a z něj pak Redstone 1 aka Anniversary Update) dostaneš aktuální verzi Windows 10 Mobile dostupnou pro veřejnost.
    VIK
    VIK --- ---
    Jak je to s tím updatem na W10M? Mám L930 a nechal jsem si Update Advisorem ověřit, že je telefon kompatibilní s W10M. Teď mně to neustále hlásí, že je připravený update. Zajímá mě, co tedy dostanu? Nějakou finální verzi pro můj telefon nebo to je stále insider verze?
    VECTOR
    VECTOR --- ---
    Mam trochu problem s nastavenim Bluetooth. Nevim jestli je to bug nebo funkce, ale jak zaridit, pokud mam pripojene BT handsfree, aby telefon zvonil sam nahlas, a ne jen do sluchatka, pokud mi nekdo vola / prijde sms?
    BOPA
    BOPA --- ---
    se z toho fakt už....
    Hudba Grove... po update mi to načetlo jen zlomek hudby, co mám na SD... Aplikace nejde odinstalovat, abych ji mohl nainstalovat znovu. Nemůžu nikde určit, odkud se má muzika tahat, prostě snad jedině další HARD a na to už prostě fakt nemám... za poslední 2 dny jsem to dělal 3x...
    LADINEK
    LADINEK --- ---
    Nějakej nápad jak přesvědčit Photoshop express aby upravený foto posílal do zvláštní složky a neukladal je k původním?
    SHARK
    SHARK --- ---
    HAWLIS: nontak me to nehodi, ale asinto od L550 nemuzu cekat
    HAWLIS
    HAWLIS --- ---
    HAWLIS: folder play = core player... sem to poplet jenom.
    HAWLIS
    HAWLIS --- ---
    SHARK: mě to v nyxí poště v Edge hodí do složek k vybrání si přílohy... L950 po výročním updatu.
    a to pocasi bohužel nevim, používám tam kalendář a s tím problém nemám.
    SHARK
    SHARK --- ---
    HAWLIS: Tady na nyx, klikam na svorku k poste a nic.

    Nezalamuje pocasi na lockscreen, to je default, akorad se povoli v nastaveni

    HAWLIS
    HAWLIS --- ---
    SHARK: přílohu k čemu? sms? mail? jinde? na lock screen asi bude záležet co na to máš za appku, já se s podobným problémem nepotkal.
    KEJML
    KEJML --- ---
    HAWLIS: To se mi stalo i před updatem: po odesílání se neukázala žádná chyba, ale ani se zpráva neodeslala. Restart pomohl...
    CRASSUS
    CRASSUS --- ---
    Zdravím, rád bych se zeptal na jeden drobný problém u MS Band 2, nedávno jsem si ho koupil a nefungovali moc dobře notifikace, teď po Anniversary, funguje všechno v pořádku až na počasí, vyzkoušel jsem většinu řešení navrhovaný na MS podpoře, různých fórech ect, reinstall MS Health, znovu spárování, odebrání tilu na Band... ale nic nepomohlo. Nemáte někdo představu čím by to mohlo být? Je to vůbec podporované pro Českou republiku?
    telefon: Lumia 950 XL, nejsem insider
    SHARK
    SHARK --- ---
    Cest, dostal jsem ve firmě základní lumii s 10kama, to jako win neumí zalamovat text na zamčené obrazovce u počasí ?
    Jo a koukám že nedokážu vložit ani obr jako přílohu
    HAWLIS
    HAWLIS --- ---
    jo - taky jsem posílal smsku na zapnutej telefon a divil jsem se, že mi to nenapsalo delivered... takže sem se ptal jestli to vůbec došlo.. nedošlo. až po restartu telefonu vidím delivered... to je trochu sick..
    HAWLIS
    HAWLIS --- ---
    takže zpět nohama na zemi... ty doručenky bez notifikace zase tak super nejsou.
    trochu se to seká..trochu víc.
    nepochopitelně občas folder play nepřeskočí na další song v přehrávání...
    atp...

    když dám tovární nastavení a obnovení ze zálohy, o co všechno přijdu?
    HAWLIS
    HAWLIS --- ---
    DAN_F: jj z toho jsem to dřív používal, ale možnost psát i z toho action centra je taky super.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam