• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    NECROMANWindows Phone - rady, návody, programování, Windows 10, Surface Duo/Neo
    ROMANICAK
    ROMANICAK --- ---
    GILDARIUS:
    Jakoze neexistuji rss ctecky pro WP10??? Trosku divny, ne?

    Jinak prosim o dalsi radu. Mam nejaky MKV co jdu prehrat a nejaky co nejdou. Resili jste to uz nekdy nekdo?
    This item is in a format we don't support
    0xc004f011
    GILDARIUS
    GILDARIUS --- ---
    LBW: Používám one calendar, pac ma dobrou živou dlaždici...
    LBW
    LBW --- ---
    Tak jsem nejak poresil prechod z androidu. Neco mi na win10 chybi, ale vsechny pracovni veci fungujou na 100% a to je hlavni. Jen me mrzi, ze Opera je na win takova nijaka. A vubec neumim pouzivat OneNote :)

    Uvital bych nejaky tip na nahradu za Google Keep (zejmena funkce pripomenuti na zaklade polohy) a za default kalendar (na androidu jsem pouzival aCalendar).
    Diky
    GILDARIUS
    GILDARIUS --- ---
    ROMANICAK: Tak to si budeš asi muset naprogramovat sám
    ROMANICAK
    ROMANICAK --- ---
    TOOMIX:
    Njn, jenze ja se ptal na RSS ctecku :-D Ja chci mit live tile na plose, ktera mi zobrazi, ze ve vlaknu co sleduju je neco novyho.
    TOOMIX
    TOOMIX --- ---
    ROMANICAK: že mobilní web nyxu je docela dosti dobře použitelný a netřeba speciální aplikaci ála nyxdroid
    ROMANICAK
    ROMANICAK --- ---
    AGGU:
    "Na nyx stačí Edge." - jak presne to myslis?
    KEJML
    KEJML --- ---
    Od rána mi nejdou posílat SMS. Z jiného telefonu z týhle SIM smsku normálně pošlu. Telefon píše jen "nešlo to poslat". Zkusilem jsem původní zasílání zpráv i Skype preview, zkusil jsem vypnout 4G, zkontroloval jsem číslo sms centra, prostě nic. Už jsem zkousnul ledasco, ale volání a smsky u telefonu prostě fungovat musí... Náhodou tajnej tip v rukávu nikdo nemá?

    Mimochdem se mi včera telefon restartoval v kapse a po restartu se vrátila velikost zobrazení na defaultních 200% (normálně používám 175%), čímž se mi zmenšil počet sloupců dlaždic na ploše, a díky tomu se mi samozřejmě dlaždice rozházely.

    Že já nenapsal Ježíškovi o novej telefon...
    AGGU
    AGGU --- ---
    ROMANICAK: Budík je normálně funkční. Nevím, asi máš nějakou nehoráznou smůlu ;)
    Na nyx stačí Edge.
    ROMANICAK
    ROMANICAK --- ---
    WICKPICK:
    Nejsem si jistej, jestli je tohle mopny. Aplikace jsou svazany s uctem ve Store - on vi co sis instaloval, popripade koupil. U celkovyho nastaveni je myslim to samy - svazano s MS uctem. Takze bych asi doporucoval zalohovat si fotky a dalsi data na kartu nebo do PC (aspon se muzou protridit, ze jo :-) ). Pak si udelat seznam apliakci ktery budes chtit pouzivat na nove nainstalovanym telefonu, a pak udelat Hard reset.
    ROMANICAK
    ROMANICAK --- ---
    AGGU:
    Asi jo.

    Jinak teda restore ze zalohy co byla pro L1520 WP 8.1 se na L950XL WP 10 nepodarila.
    Nainstaloval jsem vsechno znova rucne, aplikace ve store vedely ze je mam koupeny. Bohuzel Metro2033 nevedelo, ze jsem za postavicky utratil cca 1500,-, coz me mrzi. Ale nic za co bych zabijel. Outlook uz beha (konecne!), kontakty mam i s fotkama, pac jsem si je rucne natahal.
    A nakonec jsem samozrejme udelal cerstvou zalohu.

    Za co bych ale vrazdil, je nefunkcni budik. Tvl budik uz umely digitalky z roku 1972, jak je mozny, ze tohle nekdo podela?

    A ani dalsi notifikace nefungujou jak maj - v outlooku mam 8 neprectenych zprav a na Glance screen ani na Lock screen nejsou.

    A navic mi prestala fungovat moje oblibena velmi jednoducha RSS ctecka co pouzivam na jediny vlakno na NYXu, proste se sama nekouka co je novyho, dokud do ni nevlezu a nerefreshuju. Pouzivate tu nekdo neco?
    WICKPICK
    WICKPICK --- ---
    ELHO_CID: dik, ale jestli tomu dobre rozumim, tak tenhle backup zustane svazanej s tim uctem, kterej se chystam vymenit, takze po resetu se k tomu stejne nedostanu. mel jsem na mysli spis nejakou appku ktera by to umela nekam vylejt a zase nalejt zpet...
    (omlouvam se za pripadne non-IT vyrazivo :-)
    ELHO_CID
    ELHO_CID --- ---
    WICKPICK: Vlézt do nastavení, zálohování, pak "další možnosti" a zvolit jaké aplikace se mají zazálohovat manuálně zálohy odeslat. Pak by se mělo do nového telefonu všechno v pohodě přenést.
    WICKPICK
    WICKPICK --- ---
    zdar. potrebuju vymenit hlavni account telefonu, coz, jak jsem pochopil, se neobejde bez hard resetu. mate nejaky tipy, co a jak zazalohovat abych minimalizoval celkovy damage? nejdulezitejsi je celkovy nastaveni telefonu, fotky a seznam nainstalovanych aplikaci. nepotrebuju synchronizovat nastaveni uctů....
    LOVE_DALI
    LOVE_DALI --- ---
    SLUPKA: I s takovouhle možností počítám :)
    SLUPKA
    SLUPKA --- ---
    LOVE_DALI: Já byl v tomto stavu na Lumii 1020. A asi tě nepotěším zprávou, že u mne to bylo tím, že odešla základní deska.
    LOVE_DALI
    LOVE_DALI --- ---
    Čau kluci, od tchána jsem dostal Lumii 520 na troubleshooting. WP je pro mě tak trochu španělská vesnice a tak svépomocí opravuju.

    Dostává:
    Error: Unable to find bootable Option. Press any key to Bla bla.

    Troubleshooting:
    * Soft Reset
    * Hard Reset
    Nainstalovaáno:
    Windows Device Recovery tool
    - Nenajde přesně model - pouze neznámý Lumia phone.
    - stáhne FW, ale neprojde to, protože to není dobře podepsaný
    - to samý se v podstatě opakuje když chci flashnout FW přes command line
    Zkoušel jsem různý variace, ale zakotvil jsem na:
    thor2 -mode uefiflash -maxtransfersizekb 128 -skip_signature_check -skip_id_check -ffufile C:\ProgramData\Microsoft\Packages\Products\RM-914\RM914_3058.50000.1425.0005_RETAIL_eu_czech_364_05_443079_prd_signed.ffu


    což mi dalo:
    C:\Program Files (x86)\Microsoft Care Suite\Windows Device Recovery Tool
    λ thor2 -mode uefiflash -maxtransfersizekb 128 -skip_signature_check -skip_id_check -ffufile C:\ProgramData\Microsoft\Packages\Products\RM-914\RM914_3058.50000.1425.0005_RETAIL_eu_czech_364_05_443079_prd_signed.ffu
    THOR2 1.8.2.18
    Built for Windows @ 13:36:46 Jun 16 2015
    Thor2 is running on Windows of version 6.1
    thor2 -mode uefiflash -maxtransfersizekb 128 -skip_signature_check -skip_id_check -ffufile C:\ProgramData\Microsoft\Packages\Products\RM-914\RM914_3058.50000.1425.0005_RETAIL_eu_czech_364_05_443079_prd_signed.ffu
    Process started Mon Dec 19 10:41:37 2016
    Logging to file C:\Users\Petr\AppData\Local\Temp\thor2_win_20161219104137_ThreadId-4868.log
    Debugging enabled for  uefiflash
    
    Initiating FFU flash operation
    WinUSB in use.
    isDeviceInNcsdMode
    isDeviceInNcsdMode is false
    Device mode 6  Uefi mode
    [THOR2_flash_state] Pre-programming operations
    Disable timeouts
    Detecting UEFI responder
    Lumia Boot Manager detected
    Check status of battery
    State of charge 6, charging current 222
    Protocol version 1.1 Implementation version 1.16
    Booting to FlashApp
    Reboot to FlashApp command sent successfully.
    DetachFrom connection
    Verifying that device is online
    Device is online
    Detecting UEFI responder
    HELLO success
    Lumia Flash detected
    Protocol version 1.15 Implementation version 1.28
    Disable timeouts
    Get flashing parameters
    Lumia Flash detected
    Protocol version 1.15 Implementation version 1.28
    Size of one transfer is 2363392
    Size of buffer is 2359296
    Number of eMMC sectors: 15269888
    Platform ID of device: Nokia.MSM8227.P6036.1.2
    Async protocol version: 01
    Security info:
    Platform secure boot enabled
    Secure FFU enabled
    JTAG eFuse blown
    RDC not found
    Authentication not done
    UEFI secure boot enabled
    SHK enabled
    Device supports FFU protocols: 0019
    [THOR2_flash_state] Device programming started
    Using secure flash method
    CoreProgrammer version 2015.06.10.001.
    Start programming signed ffu file C:\ProgramData\Microsoft\Packages\Products\RM-914\RM914_3058.50000.1425.0005_RETAIL_eu_czech_364_05_443079_prd_signed.ffu
    FfuReader version is 2015061501
    Send FlashApp write parameter: 0x4d544f00
    Perform handshake with UEFI...
    Flash app: Protocol Version 1.15 Implementation Version 1.28
    DevicePlatformInfo: Nokia.MSM8227.P6036.1.2
    Unknown sub block detected. Skip...
    Unknown sub block detected. Skip...
    Supported protocol versions bitmap is 19
    Secure FFU sync version 1 supported.
    Secure FFU async version 1 supported.
    Secure FFU async version 3 supported.
    Get CID of the device...
    Get EMMC size of the device...
    Emmc size in sectors: 15269888
    CID: Samsung, Size 7456 MB
    Start charging...
    Requested write param 0x43485247 is not supported by this flash app version.
    Start charging... DONE. Status = 0
    Unable to send ECHO REQ or ECHO REQ not supported
    Get security Status...
    Security Status:
    Platform secure boot is enabled.
    Secure eFUSE is enabled.
    JTAG is disabled.
    RDC is missing from the device.
    Authentication is not done.
    UEFI secure boot is enabled.
    Secondary HW key exists.
    Get RKH of the device...
    RKH of the device is F771E62AF89994064F77CD3BC16829503BDF9A3D506D3FACECAEF3F808C868FD
    Get ISSW Version...
    Get ISSW Version, SKIPPED!
    Get system memory size...
    Size of system mem: 524288 KB
    Read antitheft status...
    Requested read param 0x41545250 is not supported by this flash app version.
    Send backup to RAM req...
    Clearing the backup GPT...SKIPPED!
    Successfully parsed FFU file. Header size: 0x000e0000, Payload size: 0x0000000062660000, Chunk size: 0x00020000, Header offset: 0x00000000, Payload offset: 0x00000000000e0000
    RKH match between device and FFU file!
    Option: Skip CRC32 check in use
    Start sending header data...
    Option: Skip ID Check in use.
    Option: Skip Signature Check in use.
    FlashApp returned reported error in SecureFlashResp!
    Status: 0x0012, Specifier: 0x0000000C
    FA_ERR_AUTHENTICATION_REQUIRED
    Send of FFU header failed!
    [IN] programSecureFfuFile. Closing C:\ProgramData\Microsoft\Packages\Products\RM-914\RM914_3058.50000.1425.0005_RETAIL_eu_czech_364_05_443079_prd_signed.ffu
    programming operation failed!
    0xFA000012: Authentication is required to be able to skip integrity and/or signature and/or platform ID check.
    
    Operation took about 4 minutes, 26 seconds.
    
    Unknown error code.
    
    THOR2 1.8.2.18 exited with error code -100663278 (0xFA000012)
    


    Nějaké nápady? Jinak má O2, pokud si O2 upravuje FW.

    Díky
    AGGU
    AGGU --- ---
    ROMANICAK: Možná si zrovna trefil dobu aktualizace. Včera se natahoval nový build.
    ROMANICAK
    ROMANICAK --- ---
    ROMANICAK:
    ROMANICAK:
    SATOO:
    ROMANICAK:
    AGGU:

    Tak ted ale panove velky prekvapeni. Pri rannich pokusech jsem stale nemel kontakty, prestoze jsem byl pripojenej pres wifi. Po ceste do prace jsem telefon parkrat restartoval kvuli ruznymu dalsimu nastaveni. Pripojeno samozrejme pres LTE. Pak jsem chtel poslat sms jizdenku, vytukal jsem cislo, a napovidac mi zobrazil muj ulozenej kontakt na MHD...tak kouknu znova do kontaktu a - voila! Jsou tam!!!

    Kez bych vedel cim presne se to "prostouchlo". Ale jsou teda furt bez fotek, bohuzel.
    ROMANICAK
    ROMANICAK --- ---
    SATOO:
    Jo, makam na tom. Tech aplikaci jsem pouzival hodne a ve hrach mam saves, coz me stve asi nejvic. Uvidime co to udela az tu hru nainstaluju, protoze treba v Metro2033 mam placeny features.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam