• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    NECROMANWindows Phone - rady, návody, programování, Windows 10, Surface Duo/Neo
    ETHAN
    ETHAN --- ---
    KEJML: Pro různé služby a zařízení je toho potřeba docela dost, ale jediný MS udělal aspoň trochu rozumnou věc a většinu těch sraček doporučuje schovat (nebo možná dokonce vyžaduje) do samostatného xml souboru. Snad jen z důvodu zpětné kompatibility má něco i přímo v meta (barvu a jeden rozměr obrázku pro tile) viz třeba Mapy.cz:

    <meta name="msapplication-TileColor" content="#da532c" />
    <meta name="msapplication-config" content="/browserconfig.xml?3.7.39">
    <meta name="msapplication-TileImage" content="/img/favicon/mstile-144x144.png?3.7.39">

    A pro srovnání spousta balastu pro Apple, kterému by taky slušel externí soubor, ze kterého by si to uměl ten prohlížeč načíst:

    <meta name="apple-itunes-app" content="app-id=411411020" />
    <link rel="apple-touch-icon" sizes="57x57" href="/img/favicon/apple-touch-icon-57x57.png?3.7.39">
    <link rel="apple-touch-icon" sizes="60x60" href="/img/favicon/apple-touch-icon-60x60.png?3.7.39">
    <link rel="apple-touch-icon" sizes="72x72" href="/img/favicon/apple-touch-icon-72x72.png?3.7.39">
    <link rel="apple-touch-icon" sizes="76x76" href="/img/favicon/apple-touch-icon-76x76.png?3.7.39">
    <link rel="apple-touch-icon" sizes="114x114" href="/img/favicon/apple-touch-icon-114x114.png?3.7.39">
    <link rel="apple-touch-icon" sizes="120x120" href="/img/favicon/apple-touch-icon-120x120.png?3.7.39">
    <link rel="apple-touch-icon" sizes="144x144" href="/img/favicon/apple-touch-icon-144x144.png?3.7.39">
    <link rel="apple-touch-icon" sizes="152x152" href="/img/favicon/apple-touch-icon-152x152.png?3.7.39">
    <link rel="apple-touch-icon" sizes="180x180" href="/img/favicon/apple-touch-icon-180x180.png?3.7.39">
    <link rel="mask-icon" href="/img/favicon/safari-pinned.svg" color="#da532c">
    <link rel="icon" sizes="196x196" href="/img/favicon/apple-touch-icon.png">
    KEJML
    KEJML --- ---
    DAN_F: Upřímně jsem nestudoval jak to přesně funguje, ale právě třeba ten Root, kde to běhá, má vedle těch apple-touch-icon linků i pár tagů typu <meta name="msapplication-TileImage".../>
    ROMANICAK
    ROMANICAK --- ---
    DAN_F:
    "uzavřené" API" - aha, takze by to mohlo jit otevrit pomoci editace v registrech...?
    Interop Tools for Windows 10 Mobile lets you edit your registry for some hacking fun | Windows Central
    http://www.windowscentral.com/interop-tools-windows-10-mobile

    NECROMAN
    NECROMAN --- ---
    DAN_F: možná to bylo v nějaké Insider verzi, ale ve finální to nebude :(
    DAN_F
    DAN_F --- ---
    NECROMAN: Já si právě nevybavuju že bych na to někde v souvislosti s CU narazil. Vím akorát že se do Edge minimálně jednou dostal dialog na změnu defaultního browseru (který nic nedělal), ale jelikož o tom MS nikde nemluvil, spekulace se spíš přikláněly k tomu že jde o omyl (a ta možnost se tam "propsala" omylem z desktopového Edge). Jinak nějaké "uzavřené" API využívané OEMs na změnu default aplikací mají Windows na telefonech už někdy od osmiček (Nokia, Samsung a snad i LG používali třeba na aplikace foťáku).

    KEJML: Nevím jestli je vyloženě MS specific, implementujeme do našich front-endů ten základ pro iOS zařízení (apple-touch-icon soubory) a někde si je to natáhne, někde ne (asi v závislosti na tom který kodér to zadával a jak přesně dodržel specifikaci). Každopádně skoro vždycky si Edge vezme nějakou lo-res verzi a vypadá to hnusně. Kvůli malé userbase jsem tomu nevěnoval moc pozornost, ale asi na to kouknu :)
    KEJML
    KEJML --- ---
    ROMANICAK: Favicona právě nestačí, stránka musí mít v meta tagu adresu obrázku, který Edge použije. Bohužel AFAIK je ta hlavička MS-specific, takže na to dost webmasterů dlabe. Ale namátkou třeba root.cz ji má - můžeš to otestovat.
    ROMANICAK
    ROMANICAK --- ---
    KEJML:
    Pokud myslis podporu ve forme favicony, tak ani to nefunguje, aspon ne u me.
    KEJML
    KEJML --- ---
    ROMANICAK: Pokud to ten web podporuje, tak má ikonu, ale když ne, tak jsou nejmenší dlaždice (na rozdíl od WP8) fakt na nic
    ROMANICAK
    ROMANICAK --- ---
    GILDARIUS:
    To teoreticku jde, ale ve W10 to ma oproti W8 velkou nevyhodu - dlazdice si neumi vytvorit obrazek podle www stranky. Vsechny dlazdice jsou tak jen modry a kdyz je zmensis na nejmensi velikost, nemas tuseni na co klikas. Fail.
    LBW
    LBW --- ---
    Hele jak v Edge vyskroluju nahoru na zacatek stranky? Teda jinak nez vysmrdlat to prose prstem, celou tu zed textu treba na twitter? V opere je to skip my scroll button
    NECROMAN
    NECROMAN --- ---
    DAN_F: Od verze Creator's Update, aspon to bylo videt na nejakem leaku. Nezkousel jsem to zatim.
    DAN_F
    DAN_F --- ---
    NECROMAN: Odkdyže?
    NECROMAN
    NECROMAN --- ---
    FORELLI: Seznam.cz prohlizec ma celkem promakanou "Rychlou volbu", ktera se pouziva kdyz jdes na novou stranku, nebo tapnes do address baru. Ja ho pouzivam uz pul roku jako primarni a dost veci mi uz ted v Edgi chybi.
    Jinak od Windows 10 Mobile by system mel umoznovat zmenit defaultni browser, tak uvidime.
    FORELLI
    FORELLI --- ---
    GILDARIUS: jo, tohle už jsem taky zkoušel, ale řešim to teď tak, že si ty stránky držim v záložkách, no snad to časem třeba vylepšej :-)
    DAN_F
    DAN_F --- ---
    KEJML: Tomuhle jsem se zcela záměrně vyhnul :)
    Pro nějaký AdBlock bych na telefonu asi využití našel.
    KEJML
    KEJML --- ---
    DAN_F: No jestli dobře koukán, tak těch rozšíření existuje celých 13. To není moc velká ztráta...
    DAN_F
    DAN_F --- ---
    FORELLI: Bohužel, MS sice původně sliboval podporu rozšíření pro Edge i na mobilu, ale pak od toho ustoupil.
    GILDARIUS
    GILDARIUS --- ---
    Hele to by šlo i v edge. Udal si na plose složku, v edgi si nactes stránku co chceš mit rychlý odkaz, v menu das připnout na hlavni stránku. Po i kliknuti na danou dlaždici se ti otevře ta stránka. Mel jsem i aplikaci, která upravovala vzhled téhle dlaždice, zkusím najít ;) nevýhoda tohodle reseni je to ze se ti otevírají oorad nové záložky, ale i když jich tam mam treba 30 tak je to pomalý porad stejne
    FORELLI
    FORELLI --- ---
    DAN_F:
    GILDARIUS:
    A neexistuje nějaký doplněk, který by dokázal ty oblíbené stránky hodit na první stránku jako třeba toto?

    GILDARIUS
    GILDARIUS --- ---
    FORELLI: Ja používal UC, ten byl fajn ale jak rika dan, nejde nastavit jako defaultní, taky jsem zkoušel surfy browser ale nakonec jsem zustal u defaultniho
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam