• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    NECROMANWindows Phone - rady, návody, programování, Windows 10, Surface Duo/Neo
    Diskuze pro všechny, které zaujal nový systém Windows Phone. Ať už uvažujete o koupi telefonu s tímto systémem, nebo jej již vlastníte, zde najdete všechny možné tipy a triky, rady s konfigurací i pokročilé návody, tipy na zajímavé aplikace ke stažení na app store, řešení nejčastějších problémů i diskuze o nadcházejících updatech.

    Windows 10 SDK Preview
    https://dev.windows.com/en-us/windows-10-for-developers

    Vyvíjíme aplikace pro WP: Výdělky z aplikací – platby, pravidla, W-8BEN form (5. díl) - SmartMania.cz
    http://smartmania.cz/clanky/vyvijime-aplikace-pro-wp-vydelky-z-aplikaci--platby-pravidla-w-8ben-form-5-dil-2094
    rozbalit záhlaví
    DAN_F
    DAN_F --- ---
    NECROMAN: Já si právě nevybavuju že bych na to někde v souvislosti s CU narazil. Vím akorát že se do Edge minimálně jednou dostal dialog na změnu defaultního browseru (který nic nedělal), ale jelikož o tom MS nikde nemluvil, spekulace se spíš přikláněly k tomu že jde o omyl (a ta možnost se tam "propsala" omylem z desktopového Edge). Jinak nějaké "uzavřené" API využívané OEMs na změnu default aplikací mají Windows na telefonech už někdy od osmiček (Nokia, Samsung a snad i LG používali třeba na aplikace foťáku).

    KEJML: Nevím jestli je vyloženě MS specific, implementujeme do našich front-endů ten základ pro iOS zařízení (apple-touch-icon soubory) a někde si je to natáhne, někde ne (asi v závislosti na tom který kodér to zadával a jak přesně dodržel specifikaci). Každopádně skoro vždycky si Edge vezme nějakou lo-res verzi a vypadá to hnusně. Kvůli malé userbase jsem tomu nevěnoval moc pozornost, ale asi na to kouknu :)
    NECROMAN
    NECROMAN --- ---
    DAN_F: Od verze Creator's Update, aspon to bylo videt na nejakem leaku. Nezkousel jsem to zatim.
    DAN_F
    DAN_F --- ---
    NECROMAN: Odkdyže?
    NECROMAN
    NECROMAN --- ---
    FORELLI: Seznam.cz prohlizec ma celkem promakanou "Rychlou volbu", ktera se pouziva kdyz jdes na novou stranku, nebo tapnes do address baru. Ja ho pouzivam uz pul roku jako primarni a dost veci mi uz ted v Edgi chybi.
    Jinak od Windows 10 Mobile by system mel umoznovat zmenit defaultni browser, tak uvidime.
    FORELLI
    FORELLI --- ---
    GILDARIUS: jo, tohle už jsem taky zkoušel, ale řešim to teď tak, že si ty stránky držim v záložkách, no snad to časem třeba vylepšej :-)
    DAN_F
    DAN_F --- ---
    KEJML: Tomuhle jsem se zcela záměrně vyhnul :)
    Pro nějaký AdBlock bych na telefonu asi využití našel.
    KEJML
    KEJML --- ---
    DAN_F: No jestli dobře koukán, tak těch rozšíření existuje celých 13. To není moc velká ztráta...
    DAN_F
    DAN_F --- ---
    FORELLI: Bohužel, MS sice původně sliboval podporu rozšíření pro Edge i na mobilu, ale pak od toho ustoupil.
    GILDARIUS
    GILDARIUS --- ---
    Hele to by šlo i v edge. Udal si na plose složku, v edgi si nactes stránku co chceš mit rychlý odkaz, v menu das připnout na hlavni stránku. Po i kliknuti na danou dlaždici se ti otevře ta stránka. Mel jsem i aplikaci, která upravovala vzhled téhle dlaždice, zkusím najít ;) nevýhoda tohodle reseni je to ze se ti otevírají oorad nové záložky, ale i když jich tam mam treba 30 tak je to pomalý porad stejne
    FORELLI
    FORELLI --- ---
    DAN_F:
    GILDARIUS:
    A neexistuje nějaký doplněk, který by dokázal ty oblíbené stránky hodit na první stránku jako třeba toto?

    GILDARIUS
    GILDARIUS --- ---
    FORELLI: Ja používal UC, ten byl fajn ale jak rika dan, nejde nastavit jako defaultní, taky jsem zkoušel surfy browser ale nakonec jsem zustal u defaultniho
    DAN_F
    DAN_F --- ---
    FORELLI: Jsou lidi co si chválí UC Browser, Seznam má něco vlastního (viz NECROMAN), ale vždycky narazíš na to, že W10M nedovolují nastavit jiný defaultní browser než Edge, takže nezměníš v čem otevírat linky z mailů, map, IM atp.
    FORELLI
    FORELLI --- ---
    Ještě se vás zeptám na jeden tip na prohlížeč do WP. Je něco fakt dobrého (klidně placeného) co by se přibližovalo např. opeře? Opera mini mi nepřišla moc použitelná. Jde mi o to, že když ten prohlížeč otevřu aby na úvodní stránce byl rychlý přístup s oblíbenými stránkami a nemusel jsem kliknout na oblíbené a pak z toho teprve vybírat.
    FORELLI
    FORELLI --- ---
    DAN_F: díky, dořešíme v poště
    ROMANICAK: díky za tipy, doufám, že rozchodím ten fotokrám :-)
    DAN_F
    DAN_F --- ---
    FORELLI: A máš nejnovější DNG Converter (9.8)? Zkoušel jsem to teď na DNG z L1520 a konverze na starší verzi DNG + PS CS3 normálně funguje. Je teoreticky možné že L950 má nějaké novější rawy, ale spíš bych si myslel že u telefonu to bude věc determinovaná verzí OS.

    HONCKA: Jo, to taky vůbec není špatný tip.
    HONCKA
    HONCKA --- ---
    ROMANICAK: jestli je zvyklej na photoshop, tak je lepsi nez uplny free programy dat 40 dolacu za affinity photo
    ROMANICAK
    ROMANICAK --- ---
    FORELLI:
    Jedina rozumna rada je upgradovat aspon na CS5 nebo CS6, tam mi to funguje. Musi to nutne byt legalni?

    Pak mozna zkusit neco z tohodle
    Best free photo editing software
    http://www.whatdigitalcamera.com/roundup/accessory-roundup/free-photo-editing-software-6907
    RawTherapee Downloads
    http://rawtherapee.com/downloads
    DAN_F
    DAN_F --- ---
    VECTOR: Sorry no, ta DT-903 je pro Windows jediná ověřená věc která mě napadá a funguje jako velké blikající bluetooth světlo. Dej vědět kdybys náhodou narazil na nějakou rozumnou alternativu která nemusí být stacionární.
    VECTOR
    VECTOR --- ---
    DAN_F:
    DIMOUSE:
    Deda ma L 650. Tam zadna LEDka neni, a asi by tomu nepomohla ani. Spis nejake velke blikajicici bluetooth svetlo.
    Zksim neco objednat z DX nebo toho Amazonu a uvidime, jestli to funguje.
    FORELLI
    FORELLI --- ---
    Zdar. Po letech na androidu jsem přešel na Windows a mám a mám dotaz na šikovnou aplikaci na práci s RAW souborama z Lumie 950. Mám sice legální Photoshop CS3 i DNG Converter, ale ty dng soubory z lumie to prostě neotevře... V Adobe přestali s podporou Camera RAW pluginu pro CS3 už dávno. Nemáte s tím někdo zkušenosti? Díky moc za případné tipy.
    DIMOUSE
    DIMOUSE --- ---
    VECTOR: nevím co má děda za model, ale mě se podařilo zprovoznit LED notifikaci na Lumii 730 DS. Bliká dokud notifikaci neodsuneš (doprava) nebo na ní neklikneš.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam