• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    NECROMANWindows Phone - rady, návody, programování, Windows 10, Surface Duo/Neo
    Diskuze pro všechny, které zaujal nový systém Windows Phone. Ať už uvažujete o koupi telefonu s tímto systémem, nebo jej již vlastníte, zde najdete všechny možné tipy a triky, rady s konfigurací i pokročilé návody, tipy na zajímavé aplikace ke stažení na app store, řešení nejčastějších problémů i diskuze o nadcházejících updatech.

    Windows 10 SDK Preview
    https://dev.windows.com/en-us/windows-10-for-developers

    Vyvíjíme aplikace pro WP: Výdělky z aplikací – platby, pravidla, W-8BEN form (5. díl) - SmartMania.cz
    http://smartmania.cz/clanky/vyvijime-aplikace-pro-wp-vydelky-z-aplikaci--platby-pravidla-w-8ben-form-5-dil-2094
    rozbalit záhlaví
    DAN_F
    DAN_F --- ---
    LBW: I po restartu? :)
    LBW
    LBW --- ---
    Lumia 650 - Skype ani Skype for business se neda pouzit, telefon neustale hlasi "your camera is being used by another application" :(
    DAN_F
    DAN_F --- ---
    GILDARIUS: Nepochopil :)

    "Apple still doesn't allow you to set default apps on iOS, so even if you remove the Mail app and Calendar app, when other apps call to add an event to your calendar, or open an email to compose, it'll look for the stock apps and tell you they aren't installed. One way around this is to manually copy an email or create an event, which is what I've been doing."

    Prostě, když je odinstaluješ a nějaká aplikace vyvolá akci které by měla být dokončená např. v mailu nebo kalendáři, bude to hledat ty defaultní a pak zahlásí že je nemáš nainstalované. Takže místo abys kliknul na "mailto" odkaz na webu a otevřel se ti mail klient s vyplněnou adresou ji musíš zkopírovat ručně. A proto jsem psal že pokud chce člověk přejít a používat dál MS služby a aplikace, má iOS oproti Androidu zásadní nevýhodu.
    GILDARIUS
    GILDARIUS --- ---
    ROMANICAK: podle článku níže se musí odinstalovat aplikace pošty, pak funguje outlook jako default (jestli jsem to pochopil dobře)
    GILDARIUS
    GILDARIUS --- ---
    zajímavý počtení o člověku co používá iphone s MS aplikacema. Docela mě překvapilo že apple nechá odinstalovat poměrně zásadní aplikace jako je email :-O

    http://m.windowscentral.com/...system-iphone?utm_medium=slider&utm_campaign=navigation&utm_source=wp

    DAN_F
    DAN_F --- ---
    ROMANICAK: Asi jsem to nenapsal srozumitelně, ale to se vztahovalo na iOS :)
    ROMANICAK
    ROMANICAK --- ---
    Mimochodem, dalsi vesela historka, tentokrat (opet) synchronizacni:

    Na stare L1520, kde uz ani neni simka a kterou jsem par tydnu nezapnul, mam starej telefonni seznam, resp. kontakty. Na nove L950XL je mam samozrejme taky. Upravil jsem si pred nejakou dobou jeden konakt v 950tce. Predevcirem jsem po delsi dobe zapnul L1520, pripojena na net pomoci wifi. Vcera volam z 950tky na onen upraveny kontakt a ejhle - je v nem stary cislo, jako pred upravou! :-)

    Tzn. misto aby se novejsi verze kontaktu synchronizovala na ostatnich zarizenich, prepsalo se mi to starou verzi a o tu novou jsem tak prisel. Buuuuu.....
    ROMANICAK
    ROMANICAK --- ---
    DAN_F:
    " nedá se nastavit jako výchozí program pro správu pošty."
    -- coz dokazuje, ze android vyvojari/management jsou stejni kkti, jako windows vyvojari :-)
    DAN_F
    DAN_F --- ---
    ELHO_CID: Jo no. Vědět to v Aceru, asi ten telefon ani nevyvíjí :)

    GILDARIUS: Zatím ale svoji nespokojenost veřejně vyslovil jen NuAns :) Jinak pokud chce člověk dál používat MS služby, iOS má oproti Androidu nevýhodu v tom, že i když pro něj MS vyvíjí třeba Outlook, nedá se nastavit jako výchozí program pro správu pošty.
    GILDARIUS
    GILDARIUS --- ---
    ELHO_CID: DAN_F: Alcatel a HP bude následovat, hold uvidíme co vydrží moje lumie a pak tradá android (nebo jabko když mi v práci přidaj :-D )
    ELHO_CID
    ELHO_CID --- ---
    DAN_F: Jo, už jsem to zaznamenal. Vědět to, tak si těch pár tisíc na 950XL připlatím.

    Někde jsem četl, že je možné se i na Jade Primo vloudit do insideru pomocí úpravy registrů. Appku na úpravu registrů už mám, ale nenašel jsem tam žádný jednoduchý switch na povolení insideru. Věděl by někdo z přítomných?
    DAN_F
    DAN_F --- ---
    ELHO_CID: A tohle vypadá na konec podpory Jade Primo.
    Acer reportedly won't deliver the Windows 10 Anniversary Update for its Jade Primo - MSPoweruser
    https://mspoweruser.com/acer-reportedly-wont-deliver-windows-10-anniversary-update-jade-primo/
    DAN_F
    DAN_F --- ---
    ROMANICAK: Nebo by samozřejmě šlo bezbolestně implementovat podporu pro nějaké z těch již existujících a používaných řešení… Ano.
    ROMANICAK
    ROMANICAK --- ---
    DAN_F:

    "málokdo optimalizuje drobnost toh....." No prave. Nechapu proc si to proste nemuze udelat screenshot nactene stranky a resiznout si a mit z toho tu ikonku natvrdo, jako to bylo driv.
    DAN_F
    DAN_F --- ---
    NECROMAN: Jasně. Pak můžeme teda asi jen čekat jestli jednou vydají nějaké to zařízení s Windows on Arm :)

    ROMANICAK: Spíš ne. Jak jsem psal, je to tam už od osmiček, takže kdyby šlo řešit přes "jailbreak", už by s tím předpokládám někdo přišel.

    KEJML: Jojo, koukal jsem na to. Dokonce i TileColor. Ale i tam kde tohle nemáme, si z těch našich webů nějakou ikonu většinou natáhne. A kupodivu jsem koukal i na nějaké starší (kde nemáme žádnou apple-touch-icon optimalizaci) a někde si ji to načetlo, jinde ne, takže pořád nevím jaký je ten přesný pattern.

    ETHAN: I kdyby to řešení MS bylo sebevíc elegantní, málokdo optimalizuje drobnost tohohle typu kvůli méně než 1 % uživatelů.
    KEJML
    KEJML --- ---
    ETHAN: To už je myslím otázka vkusu, zas Apple ušetří jeden request na server...

    Ale každopádně mne jako uživateli je celkem fuk, jak to funguje, já jen vidím, že na většině webů to Windows nefunguje, což jsme zase u toho podílu na trhu :(
    ETHAN
    ETHAN --- ---
    KEJML: Pro různé služby a zařízení je toho potřeba docela dost, ale jediný MS udělal aspoň trochu rozumnou věc a většinu těch sraček doporučuje schovat (nebo možná dokonce vyžaduje) do samostatného xml souboru. Snad jen z důvodu zpětné kompatibility má něco i přímo v meta (barvu a jeden rozměr obrázku pro tile) viz třeba Mapy.cz:

    <meta name="msapplication-TileColor" content="#da532c" />
    <meta name="msapplication-config" content="/browserconfig.xml?3.7.39">
    <meta name="msapplication-TileImage" content="/img/favicon/mstile-144x144.png?3.7.39">

    A pro srovnání spousta balastu pro Apple, kterému by taky slušel externí soubor, ze kterého by si to uměl ten prohlížeč načíst:

    <meta name="apple-itunes-app" content="app-id=411411020" />
    <link rel="apple-touch-icon" sizes="57x57" href="/img/favicon/apple-touch-icon-57x57.png?3.7.39">
    <link rel="apple-touch-icon" sizes="60x60" href="/img/favicon/apple-touch-icon-60x60.png?3.7.39">
    <link rel="apple-touch-icon" sizes="72x72" href="/img/favicon/apple-touch-icon-72x72.png?3.7.39">
    <link rel="apple-touch-icon" sizes="76x76" href="/img/favicon/apple-touch-icon-76x76.png?3.7.39">
    <link rel="apple-touch-icon" sizes="114x114" href="/img/favicon/apple-touch-icon-114x114.png?3.7.39">
    <link rel="apple-touch-icon" sizes="120x120" href="/img/favicon/apple-touch-icon-120x120.png?3.7.39">
    <link rel="apple-touch-icon" sizes="144x144" href="/img/favicon/apple-touch-icon-144x144.png?3.7.39">
    <link rel="apple-touch-icon" sizes="152x152" href="/img/favicon/apple-touch-icon-152x152.png?3.7.39">
    <link rel="apple-touch-icon" sizes="180x180" href="/img/favicon/apple-touch-icon-180x180.png?3.7.39">
    <link rel="mask-icon" href="/img/favicon/safari-pinned.svg" color="#da532c">
    <link rel="icon" sizes="196x196" href="/img/favicon/apple-touch-icon.png">
    KEJML
    KEJML --- ---
    DAN_F: Upřímně jsem nestudoval jak to přesně funguje, ale právě třeba ten Root, kde to běhá, má vedle těch apple-touch-icon linků i pár tagů typu <meta name="msapplication-TileImage".../>
    ROMANICAK
    ROMANICAK --- ---
    DAN_F:
    "uzavřené" API" - aha, takze by to mohlo jit otevrit pomoci editace v registrech...?
    Interop Tools for Windows 10 Mobile lets you edit your registry for some hacking fun | Windows Central
    http://www.windowscentral.com/interop-tools-windows-10-mobile

    NECROMAN
    NECROMAN --- ---
    DAN_F: možná to bylo v nějaké Insider verzi, ale ve finální to nebude :(
    DAN_F
    DAN_F --- ---
    NECROMAN: Já si právě nevybavuju že bych na to někde v souvislosti s CU narazil. Vím akorát že se do Edge minimálně jednou dostal dialog na změnu defaultního browseru (který nic nedělal), ale jelikož o tom MS nikde nemluvil, spekulace se spíš přikláněly k tomu že jde o omyl (a ta možnost se tam "propsala" omylem z desktopového Edge). Jinak nějaké "uzavřené" API využívané OEMs na změnu default aplikací mají Windows na telefonech už někdy od osmiček (Nokia, Samsung a snad i LG používali třeba na aplikace foťáku).

    KEJML: Nevím jestli je vyloženě MS specific, implementujeme do našich front-endů ten základ pro iOS zařízení (apple-touch-icon soubory) a někde si je to natáhne, někde ne (asi v závislosti na tom který kodér to zadával a jak přesně dodržel specifikaci). Každopádně skoro vždycky si Edge vezme nějakou lo-res verzi a vypadá to hnusně. Kvůli malé userbase jsem tomu nevěnoval moc pozornost, ale asi na to kouknu :)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam