• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    NECROMANWindows Phone - rady, návody, programování, Windows 10, Surface Duo/Neo
    ROMANICAK
    ROMANICAK --- ---
    Netusite nekdo, jestli seznam mapy (aplikace W10m) chystaji hlasovy navigovani? Uz mam tech problemu s MS navigaci tak nejak pokrk.
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    MCKIDNEY: Tak jsem si to odzkousel - Bohuzel to nefunguje ani tam.
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    Je tu nekdo s Windows Phone 8.1 Update 1 (Ne update 2) kdo by me pomohl?

    Email klient a synchronizace:
    1) Nastavit si email pres IMAP
    2) Zaskrtnout automaticky stahovat cele zpravy a obrazky z internetu
    3) Sesynchronizovat email
    4) Zapnout rezim v letadle
    5) otevrit email s obrazkovou prilohou.
    6) otevrit email s online obrazkem.
    Pripadne: Otevrit email vetsi jak 54k (bez prilohy)

    Na 735 a Update 2 se me oboji nestahne a musim vse rucne postahovat.
    Zajimalo by me i jak to jde na W10M, ale bojim se ze podpora pro 735 tam stejne neni dobra.
    DAN_F
    DAN_F --- ---
    NECROMAN: Tak pro lidi co budou chtít zůstat na aktuálním buildu je tu pořád možnost maskovat model telefonu za nějaký podporovaný a upgrade z restorovaných W8.x na W10M by asi měl jít i bez UA přes Insider, ne? User centered approach :)

    MCKIDNEY: Pro tebe asi jo, já to řešil z perspektivy MS, kde ještě když ukončovali produkci Lumií, tak s tím systémem pořád počítali a dle různých prohlášení asi i ještě nějakou dobu potom. Teprve teď to ale dle jejich kroků začíná vypadat, že to už balí sami.

    Zajímalo by mě taky, jestli někdo bude chtít vyvíjet pro Universal Windows Platform, když na počítačích a tabletech fungují normální programy a dělat ty univerzální aplikace tak vlastně docela postrádá smysl.
    NECROMAN
    NECROMAN --- ---
    Tak Upgrade Advisor se pry vratill do Store, ale pry zatim lidem nefunguje...
    RENDALF
    RENDALF --- ---
    Ze se na to teda nevyserou rovnou úplně, tohle je jak pomrdavani s mekym vocasem
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    DAN_F: Pro me to bylo v momente kdy vydali Update 2. Byl to prvni update co nefungoval na podstatne casti zarizeni a nikdy ho neopravili - to byl konec WP 8 a od te doby to uz jelo jenom na setrvacnosti.

    NECROMAN
    NECROMAN --- ---
    Tak Microsoft opravdu zabil Windows 10 Mobile. Redstone 3 uz nebude, jen jakysi maitenance update ve stylu Windows Phone 7.8.

    "Windows 10 Mobile has been wiped from rs_prerelease. This means it's really "dead" this time. It got removed from the Windows tree."
    "There won't be a RS3 update for Mobile. It will be feature2 update, which will iron out bugs then leave the platform for good. It's over."
    "Even the Upgrade Advisor has been killed off"
    "There is a reason to why @joebelfiore didn't return to Mobile development."
    "The last proof that Windows 10 Mobile is dead: The copyright date in 15204 is 2016, not 2017."

    https://www.reddit.com/...wsphone/comments/65je77/the_end_microsoft_kills_off_windows_phone_windows/
    DAN_F
    DAN_F --- ---
    KEJML: Reálně jo, ale myslím že ve chvíli kdy přestali dělat Lumie, byla ještě představa že vyklidí prostor OEMs a systém budou dál dělat. Tohle už mi přijde jako řízený postupný útlum – update dostanou jen zařízení, která jsou oficiálně eligible, protože jsou ještě v záruce – nezávisle na HW. Některá pak na základě toho asi ještě dostanou RS3, jestli na něj vůbec dojde a další update pro W10M už bych moc nečekal.
    NECROMAN
    NECROMAN --- ---
    KEJML: asi tak, konec podle me nastal, kdyz oznamili, ze W10M dostanou jen novejsi telefony, musi pouzit specialni aplikaci a prestaly vychazet nove Lumie. Toto nove oznameni, ktere zarizlo polovinu tech dosud podporovanych jsou jen posledni kapky.
    KEJML
    KEJML --- ---
    DAN_F: Začátek konce už je to podle mne od doby, co prakticky nevychází nový hardware (a starý přestává být v obchodech).
    DAN_F
    DAN_F --- ---
    Tak seznam zařízaní které (ne)dostanou W10M CU je oficiální:
    Announcing Windows 10 Insider Preview Build 16176 for PC + Build 15204 for Mobile - Windows Experience BlogWindows Experience Blog
    https://blogs.windows.com/...-insider-preview-build-16176-pc-build-15204-mobile/#xgAByfOr0f16gPpV.97

    Zdůvodnění:
    "We looked at feedback from our Windows Insiders and realized that we were not providing the best possible experience for our customers on many older devices. That helped us determine which devices we support for the Windows 10 Creators Update."

    Na základě zpětné vazby jsme si uvědomili že na starší zařízeních neposkytujeme tu nejlepší možnou zkušenost, proto aktualizaci dostane Lumia 640, ale Lumia 736/735 s totožným HW ne. Tohle začíná vypadat jako oficiální začátek konce W10M.
    DIMOUSE
    DIMOUSE --- ---
    DAN_F: ve finále by to mohlo být ok, telefon jsem párkrát omylem mrsknul o zem. (dlaždičky v metru, koupelně v práci apod. Displej (sklo) je už docela nepoužitelný. Právě jsem hodně v rychlosti koukal kolik chtěj na ebay.de apod a stejně jsem se dostal na 1.000 - 1.400. Týpek prodává komplet tel. nabíječka, out-door kryt. Tak to zkusim.
    DAN_F
    DAN_F --- ---
    DIMOUSE: Rozumím :) Já koupil asi za 1 500 displej + sklo na eBay, byl to díl z rozebraného nového telefonu, funguje dobře. Ale při dnešních cenách těch 730/5 se asi dá sehnat i lepší deal.
    DIMOUSE
    DIMOUSE --- ---
    DAN_F: jojo, ale začal jsem tu, líná huba holé neštěstí, víš jak...

    MCKIDNEY: právě jsem našel týpka s novou 735 za 1600,-, tak uvidíme.

    Ale díky za odpověďi.
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    DIMOUSE: Nekdo na nyxu ma zanovni 730 a me 735 stala 2300 zanovni se zarukou.

    Stoji ti to za to?
    DAN_F
    DAN_F --- ---
    DIMOUSE: Já se obávám že většina lidí s nefunkční L730/735 má nefunkční právě displej :)
    DIMOUSE
    DIMOUSE --- ---
    nemáte někdo klidně i nefunkční L730/L735? Potřeboval bych displej (digitizér i se sklem).
    Vyměnit sklo za pomoci horkovzdušné pistole je složitější a časově náročnější než jsem si myslel. Předem díky.
    GILDARIUS
    GILDARIUS --- ---
    DAN_F: Moje 640 se zrychlila dost výrazně :-o
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    HAWLIS: Bud rad ze mas L925. Ja si koupil 735 a slibovana podpora se nekona a musim downgradovat na opravdovou 8.1 - ten posledni update pred w10M je jeste horsi jak w10m
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam