• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    NECROMANWindows Phone - rady, návody, programování, Windows 10, Surface Duo/Neo
    Diskuze pro všechny, které zaujal nový systém Windows Phone. Ať už uvažujete o koupi telefonu s tímto systémem, nebo jej již vlastníte, zde najdete všechny možné tipy a triky, rady s konfigurací i pokročilé návody, tipy na zajímavé aplikace ke stažení na app store, řešení nejčastějších problémů i diskuze o nadcházejících updatech.

    Windows 10 SDK Preview
    https://dev.windows.com/en-us/windows-10-for-developers

    Vyvíjíme aplikace pro WP: Výdělky z aplikací – platby, pravidla, W-8BEN form (5. díl) - SmartMania.cz
    http://smartmania.cz/clanky/vyvijime-aplikace-pro-wp-vydelky-z-aplikaci--platby-pravidla-w-8ben-form-5-dil-2094
    rozbalit záhlaví
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    B3DA: No je nemam rad zamknuty launcher, retardovany kalendar, umyslne orezany email klient (abys pouzival gmail), gtalk, zpraseny Widgety pro kalendar, absenci Tasks, integraci Google Drive.

    Ale proti gustu zadny disputat.
    B3DA
    B3DA --- ---
    MCKIDNEY: ten zaklad je prave fajn. co s tim delaji ruzni vyrobci tech zarizeni je mnohdy dost hrozny..
    // sorry za ot
    GILDARIUS
    GILDARIUS --- ---
    NECROMAN: KEJML: zrádci! :-D
    KEJML
    KEJML --- ---
    NECROMAN: To samé jsem udělal v zimě, u mne to šlape velice dobře
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    DAN_F: Na android je vse delane launcherem nebo vyrobcem telefonu/3rd party. Ten zaklad je hroznej. Nemel jsem problem s tim co popisujes, ale diky Sony.
    DAN_F
    DAN_F --- ---
    MCKIDNEY: Moje prvotní dojmy – nemá to nativně tmavý režim, kalendář nemá ten super týdenní přehled, browser má adresní řádek nahoře a Gmail neumí přiřadit jiné akce na potažení doprava a doleva :D
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    Jako z me zkusenosti:
    - Pohrat si s Launcher je nutnost.
    - Nastaveni je nelogicke a je potreba proste projit cele.
    - Zakazat vetsinu bloatware (Je to fakt hruza)
    - OneDrive a Office funguje dobre
    - Hotmail ucet funguje taky dobre.
    - Klavesnice stoji za to vymenit - specialne pokud pouzivate napovedu.

    Mapy.cz a Firefox je docela zaklad :)
    DAN_F
    DAN_F --- ---
    NECROMAN: Já vybalil z krabice Nextbit Robin a zatím to nevypadá na úplně playnulý přechod :)
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    NECROMAN: Nahod dlazdice a trosku si pohraj a nakonec to nebude tak spatne ;)
    NECROMAN
    NECROMAN --- ---
    Po shlédnutí Build keynotes došlo k tomu, co už stejně nějakou dobu vyselo ve vzduchu - koupil jsem si Nexus 5X.
    Během týdne dám vědět nějaké postřehy, jak to šlape.
    LADINEK
    LADINEK --- ---
    FORELLI: Mě se děje to samé. Reset jsem sice nedělal, ale par restartů už proběhlo. Štve me to, mam L950 asi pul roku a restartovat jsem az do CU prakticky nemusel. Ted je to tak ob den...

    Nejakej tip?
    DAN_F
    DAN_F --- ---
    HAWLIS: HW event MS – Představení klasického notebooku (Surface Laptop) jako referenčního zařízení pro Windows 10 S (edice Windows dovolující instalaci programů a aplikací pouze ze Store).

    Build začíná dnes a tuším že Windows jsou na programu až zítra, tak uvidíme.

    23. je pak další MS Event v Shanghaji, kde by měl být i Panos Panay, což většinou znamená nějaký HW, ale nikdo neví jaký. Může to být nějaký aktualizovaný Surface, referenční zařízení pro Home Hub (konkurence Amazon Echo), nebo taky něco úplně jiného :)

    Takže abych to shrnul, 1. event přinesl notebook a novou edici Win, 2. (Build) teď začíná a ještě se uvidí co ten 3. Jestli se někde budou rozebírat Win a jejich budoucnost se v tuhle chvíli myslím neví, takže můžeme jen čekat :)
    HAWLIS
    HAWLIS --- ---
    NECROMAN: nějaké výsledky z těch konferencí?
    FORELLI
    FORELLI --- ---
    Já jsem teda nějaké zlepšení nepocítil, spíš naopak (L950). O víkendu se mi začal sekat Edge při prohlížení, což mě teda vytočilo tak, že jsem provedl HR. Je to lepší, ale před aktualizací na CU to chodilo líp... No a od CU aktualizace jsem si sliboval, že konečně začne fungovat párování telefonu s hodinkama od Garminu (Forerunner 35 - předtím chodila aspoň synchronizace, ale nefungovaly notifikace), ale teď už se ani nepodaří udělat synchronizaci... achjo...
    VIK
    VIK --- ---
    Mně se to na L950 taky nainstalovalo. Jediná znatelná změna byla, že mně to zrušilo default zvonění, tuším Lumia ringtone a začalo to hrát nějakou diskotéku :-) Jinak avizované zlepšení Windows Hello jsem nepostřehl. Na slunku je to bohužel pořád nepoužitelné.
    ROMANICAK
    ROMANICAK --- ---
    MOPIK:
    Dik! Vtipny na tom je ze to tam uz mam, L950XL. Ani nevim kdy se to instalovalo, jenom vim ze potvrzuju updates jednotlivejch aplikaci ve store vzdycky.
    ROMANICAK
    ROMANICAK --- ---
    DAN_F:
    A je nekde seznam veci co v tom jsou? Protoze me se to nedari najit, nachazim jenom nejaky kraviny v podobe 3d kresleni a tak...
    LADINEK
    LADINEK --- ---
    Tak se mi nainstalovala ta nova aktualizace a začal se mi sekat prohlížeč a jakože docela dost...deje se to ještě někomu? L950
    ACID
    ACID --- ---
    nechce se mi zakladat gejbuk ucet jen kvuli zaloham par aplikaci v telefonu, predpokladam ale ze jina moznost neni, nebo?
    ACID
    ACID --- ---
    MCKIDNEY: me to prave taky nelaka, ale zacalo mi to tu vyskakovat a nevim jestli to dela nektera z aplikaci, nebo je to systemova vec, nebo "spam", nebo nejaky vir.. zatim to slo vzdycky zrusit, ale zacne mi to otevirat nejaky web, ktery se tvari jako mrkvosofti.. zkusim priste udelat screen..
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam