• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    NECROMANWindows Phone - rady, návody, programování, Windows 10, Surface Duo/Neo
    Diskuze pro všechny, které zaujal nový systém Windows Phone. Ať už uvažujete o koupi telefonu s tímto systémem, nebo jej již vlastníte, zde najdete všechny možné tipy a triky, rady s konfigurací i pokročilé návody, tipy na zajímavé aplikace ke stažení na app store, řešení nejčastějších problémů i diskuze o nadcházejících updatech.

    Windows 10 SDK Preview
    https://dev.windows.com/en-us/windows-10-for-developers

    Vyvíjíme aplikace pro WP: Výdělky z aplikací – platby, pravidla, W-8BEN form (5. díl) - SmartMania.cz
    http://smartmania.cz/clanky/vyvijime-aplikace-pro-wp-vydelky-z-aplikaci--platby-pravidla-w-8ben-form-5-dil-2094
    rozbalit záhlaví
    DAN_F
    DAN_F --- ---
    PRAASHEK: A nenabídne. Musel bys provést aktualizaci přes aplikaci Upgrade Advisor.

    VIK: Takových je tu víc, akorát hodně lidí to vzdalo už těch pár měsíců zpátky, když se ukázalo že nebude žádný další major update (= problémy zůstanou).
    PRAASHEK
    PRAASHEK --- ---
    já mám 640 s W8.1 a taky funguje :) vlastně mi to ani nenabídlo nikdy upg. na W10
    FORELLI
    FORELLI --- ---
    Mám doma starou Galaxy S4, ale ten foťák na 950 je jinde. Kdyby ta Lumie tak dobře nefotila (používám to hodně když jsem na kole a nechci tahat zrcadlo), tak už to asi leží někde v krabici...
    FORELLI
    FORELLI --- ---
    ELHO_CID: taky tak, L950 – zatím to ještě celkem jde (i když občas se sekne). Přešel jsem na Fast, protože teď už jen opravujou.
    ELHO_CID
    ELHO_CID --- ---
    Já s 640 XL žádný regrese nepozoruju (jsem na insideru). Co fungovalo, funguje dál.
    VIK
    VIK --- ---
    MCKIDNEY: Je to jak píšeš. Ještě před dvěma měsíci bych za W10M dal ruku do ohně, ale co se mně s tím teď děje je zlý sen. Nevím, na kolik to je HW problém a na kolik SW. Je fakt, že s 820, 920 ani 930 žádný problém nebyl. A SW update si na 950 vybavuju snad jen jeden.
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    VIK: Jmenuji se Martin a jsem zavisly na funkcnim telefonu.

    Na seriozni notu, lide ti budou rikat ze jim to funguje dobre, bohuzel to tak neni a lide se postupne probouzeji z opice jmenem W10M. Muzes zkusit preflashovat na predchozi verzi a zakazat upgrade, ale to je asi tak vsecko.
    VIK
    VIK --- ---
    Můj pohár trpělivosti s Windows Mobile přetekl. Pět let nebo kolik to byl naprosto bezvadný systém, ale poslední měsíc nebo dva s L950 je to peklo. U mnoha WiFi sítí se nedostanu na přihlašovací stránku, žere to strašně baterku, vydrží to sotva půl den i po hardwarové resetu, fotky se mně zobrazují dvakrát (jednou v mobilu, podruhé z OneDrive), některé aplikace padají, některé už nejsou ve Storu, včera jsem si chtěl pustit hudbu že sluchátek, všechno jelo, jen ne zvuk, ani po restartu nic, až pak záhadně se to rozjelo. Mobil se mně sám nějak zamknul, že moc pokusů o přihlášení, že musím nechat mobil dvě hodiny na nabíječce a zkusit znovu. Byl jsem pochopitelně venku, ale naštěstí restart stačil. Rozpoznávání obličeje je totálně k ničemu, funguje to v míň jak polovině případů. Nejsem BFU, že bych si to způsoboval vlastní blbostí, ale tohle je na mě fakt moc.
    NECROMAN
    NECROMAN --- ---
    Trochu offtopic ale musím se pochlubit - segra vyhrála Microsoft Imagine Cup s projektem X.GLU.
    Když jsem jí před pár lety jako začínající programátorce radil s vývojem pro Windows Phone netušil jsem, kam to až dotáhne :)
    Meet your 2017 Imagine Cup champions – Team X.GLU of the Czech Republic! - The Official Microsoft Blog
    https://blogs.microsoft.com/...2017/07/27/meet-2017-imagine-cup-champions-team-x-glu-czech-republic/
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    NECROMAN: Jde to, jenom musis prepnout do zeme o to podporuje.
    Asi neco jako Cortana :)
    NECROMAN
    NECROMAN --- ---
    První velké mínus po přechodu na Android:
    Android v CR podporuje pro nakup aplikaci jen karty a carrier billing u O2 a T-mobile (ja mam Vodafone). Zadny Google Play kredit a PayPal tak, jako to fungovalo na Windows Store.
    VIK
    VIK --- ---
    ACID: Aha, kvůli SD kartě. OK, chápu. Jinak palec nahoru za tu tabulku, taky si to takhle někdy porovnávám :-)
    ACID
    ACID --- ---
    VIK: viz ACID: , 930 uz vypadla z meho seznamu kdysi
    VIK
    VIK --- ---
    ACID: Mám 930 v perfektním stavu. Mezi ní a 830 není moc rozdíl, ne? Tehdy možná akorát v ceně, 830 byla s víceméně stejnými parametry o dost levnější.
    ACID
    ACID --- ---
    kdyby měl někdo v perfektním stavu L830, tak se ozvěte :)
    KEJML
    KEJML --- ---
    Když jsme v tom, mám v šuplíku jednu černou Lumii 640, kdyby měl někdo zájem
    VIK
    VIK --- ---
    Já mám k dispozici krásnou 930 i s držákem do auta. Chtěl jsem si ji nechat, dokud neověřím, jestli je 950 dobrá, ale pak jsem na to zapomněl. 950 mně bude muset vydržet až vyjde Nokia 8 nebo možná Microsoft překvapí tím Surface Phone, ale tomu už přestávám věřit.
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    Ja budu posilat dal svoji zanovni 735, pokud by nekdo chtel
    WICKPICK
    WICKPICK --- ---
    mel by nekdo zajem o 640XL ve slusnem stavu, cerstve vymenenym displejem, stale velice dobrou baterii a s Astorii (funguji jednodussi Android apps)? mam tu jednu plonkovni a za slusnou cenu ji rad poslu dal...
    DAN_F
    DAN_F --- ---
    DIMOUSE: Jojo, wifi už dnes není moc ve zvyku manuálně vypínat, stejně jako mobilní data. Dnešní SoC v kombinaci s pár chytrými features v OS už si zvládnou poradit s neustálým připojením. Největší vliv na praktickou výdrž má screen-on time. Když telefon aktivně používám, zvládne to od rána do večera, když jen leží na stole, tak se zapnutou WiFi i mobilními daty a push notifikacemi vydrží bez problému 2–3 dny, podle modelu a kapacity baterie.
    KEJML
    KEJML --- ---
    DIMOUSE: Já WiFi nevypínám nikdy u žádnýho telefonu a nikdy jsem takový problém neměl
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam