• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    NECROMANWindows Phone - rady, návody, programování, Windows 10, Surface Duo/Neo
    NECROMAN
    NECROMAN --- ---
    Koukám na tento telefon pro mamku jako náhrada Lumie, co myslíte? Přijde mi lepší, než bazarový Google Pixel za podobnou cenu.
    Nokia 5 jen za 2300 Kč, potvrzený update na Android Q, čtečka otisků, design OK, cena pohoda.
    Nokia 5 Tempered Blue - Mobilní telefon | Alza.cz
    https://www.alza.cz/nokia-5_1?dq=4947921
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    AMANES23: Tak treba to co drive bylo SUPL, je ted nenastavitelne "zvyseni presnosti GPS".
    Ve vychozim nastaveni ukladas do google cloud udaje o vsech svych WiFi. To same plati pro voice-to-text (Tam se musis odhlasit na webu)

    A7 Dual Sim je ted vyborny pomer vykon/cena u noveho zarizeni.
    LADINEK
    LADINEK --- ---
    U me to vyhrala Nokia 7.1 dual sim, s Luncher 10 se ta da i pouzivat :D
    AMANES23
    AMANES23 --- ---
    Tak nakonec to vyhral samsung a7 (lonskej model), za 200e sem fakt spokojenej (jeste aby ne po prechodu z mobilu z 2014) az na to ze je to padlo

    MCKIDNEY: "Musel jsem opatrne projit a zakazat sbirani dat (Velmi dobre maskovane)" > kde co jak? diky
    AGGU
    AGGU --- ---
    aktuálně Xiaomi mi a2 za polovic, cca 3700, 4/64, android one.. za ty prachy ....
    NECROMAN
    NECROMAN --- ---
    ROMANICAK: každé druhé úterý v měsíci vydává Microsoft updaty. To bylo včera v 19h večer a telefon stáhl a připravil udpate nejspíše dnes přes poledne.
    ROMANICAK
    ROMANICAK --- ---
    HAWLIS:
    Jsem na tom velmi podobne a WP neopustim dokud mi uplne neprestane fungovat bud system nebo mobil. Prehravani podle slozek je uplnej zaklad a nema nic poslecnyho s pocitacovou mentalitou, takhle fungujou vsechny rozumny prehravace. U me pres to taky nejede vlak.
    ROMANICAK
    ROMANICAK --- ---
    Bozemuj ted pres den probiha aktualizace WP na mym telefonu??? Proboha proc?
    LADINEK
    LADINEK --- ---
    Ja se včera stavil cestou z práce v MP a par veci jsem si osahal, docela se mi líbil S9 velikostí a ta Nokia 7.1 taky není vubec spatná. Vse osotstni uz mi přijde dost velký...takze pro me to bude asi rozhodování Samsung S vs. Nokia...
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    Jinak pro me od prechodu zpet na Android: (Samsung A a S rady)
    - Musel jsem zakazovat aplikace
    - Musel jsem zakazovat aplikacim notifikace a beh na pozadi (Android 9 tohle dost ojebal :()
    - Musel jsem opatrne projit a zakazat sbirani dat (Velmi dobre maskovane)
    - Jsem relativne spokojen i bez root pristupu.
    S root pristupem jsou ty mobily uzasne, ale nemuzu kvuli bezpecnostnim prvkum pro firmu.

    Zmeny oproti Samsung:
    Total Commander pro praci se soubory.
    - Upraven pro pouziti jednou rukou, spokojenost.
    Firefox Focus
    - Browser designovany pro pouziti v mobilu.
    VLC + Smart Audiobook Player
    Termux jako "Terminalovy emulator"
    - SSH server/klient
    - RSync
    Office reseni zdarma od Microsoftu

    A co jineho by vas zajimalo?
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    MCKIDNEY: A Google zcela umyslne podporuje tenhle meme, protoze je to marketing zdarma pro Pixel :)
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    DAN_F: Dovolim si nesouhlasit, pokud jde o SW tak majitel Windows Phone bude podle me spokojenejsi s iOS. Windows Phone uz uzivatele ohybal a troufam si rict, ze to byla jeho nejsilnejsi stranka.
    Jejich HW je shit a jedina rozumna nabidka je SE a setrit si na servisaky :)

    HAWLIS: Existuje jeste SailfishOS (Prepsany Maemo od Nokie)

    HAWLIS: Cistej android pochazi z doby Android 2 a oznacuje ROM s Android prelozenym z open source zakladu. To jeste bylo mozne, ale Google uz od Android 4 odebira funkcionalitu do svych knihoven. Ty pak vyrobce nahrazuje vlastnima a vznika tim cela ta skala od Cinskeho padelku po Samsung.

    Tyto nastavby jsou klicovou soucasti a mobil spatne udrzovany vyrobcem bude stat za starou belu i kdyz bude vykonny.
    DAN_F
    DAN_F --- ---
    HAWLIS: Rozumná alternativa v tuhle chvíli neexistuje, ale obojí nakonec funguje líp, než ke konci W10M. U iOS budeš mít asi větší problém s tou "počítačovou mentalitou", takže ohnout to k přehrávání věcí ze složek bude vyžadovat o dost větší úsilí. V tomhle směru je Android Windows blíž. Akorát, pokud používáš sdružování e-mailů podle vláken, tak Outlook pro Android je docela hrůza.
    HAWLIS
    HAWLIS --- ---
    Ptám se tady, protože jsem WP fanatik a takových tady je vic, takže už vic takových řešilo stejnou věc jako ja:)
    HAWLIS
    HAWLIS --- ---
    Když už jsme u toho... Protože nejspíš budu muset taky opustit WP dřív, než se microsoft k něčemu rozhoupe, váhám, kterým směrem se vydat...
    Reálně používám a chci i nadále: Kvalitní foťák (co se dnes vyrovná L950?), onedrive, ms office, wocap, hodně místa, core player (nebo cokoliv, co používá k přehrávání složky). Pres tohle nejede vlak.
    Co znamená "cistej android"? Jak si vedle sebe postavit ios a android abych vyhodnotil, co zvolit? Nebo existuje alternativa k tem dvěma os? Díky:)
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    NECROMAN: Nic proti pixelu. Spis jsem komentoval ten cisty android. To uz je davno minulost. Android je od 5 dal jak linux - vse jsou distribuce :)
    NECROMAN
    NECROMAN --- ---
    MCKIDNEY: pokud mám poždavek cena tak do 5 tisíc, dobrý foťák, velikost max 5.5" a podpora min Android 9, lépe i Android Q beta, tak kromě pixelů opravdu moc možností není, hlavně v této cenové hladině.
    LADINEK
    LADINEK --- ---
    MCKIDNEY: jak na to tak koukam, taky asi vezmu tu Nokii 7.1, jeta se da koupit za cca 4k...ja tak nejak porad doufam, ze se jednou toho Surface Phone dockame :D
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    LADINEK: Nokie nejsou spatne, s timhle by jsi se vesel i do S8 ci A8 Dual sim.
    NECROMAN: Cisty android je overrated. Navic Pixel uz ani neni cisty Android :)

    Osobne bych koukal primarne po AMOLED, 32/64GB internal storage a 3GB RAM. Co se tyce OS preferuji Sony pres Google, ale porad vice jako Samsung ci OnePlus.

    A jako vzdy u Androidu, chce to mit nejenom silny HW, ale hlavne popularni telefon. Mnohdy budete mit lepsi zkusenost s predchozi generaci, nez levnejsim kompromisem pro soucasnou generaci.
    NECROMAN
    NECROMAN --- ---
    Řeším přechod na Android pro mamku, co až do teď používala WP, ale jak vypnuli Messenger, tak je to konečná.
    Asi to vyhraje bazarový Google Pixel - jistota čistého Androidu, podpora i pro Android Q a malá velikost. Pod 6" dnes nic rozumného s lepší kamerou a pod 10 tisíc neseženete.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam