• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    NECROMANWindows Phone - rady, návody, programování, Windows 10, Surface Duo/Neo
    VLAKODLAK
    VLAKODLAK --- ---
    PSYSBEE: Článek bohužel o ničem :(
    PSYSBEE
    PSYSBEE --- ---
    Bývalý zaměstnanec Nokie vysvětluje, proč telefony s Windows Phone neuspěly – Živě.cz
    https://www.zive.cz/...-vysvetluje-proc-telefony-s-windows-phone-neuspely/sc-3-a-199919/default.aspx
    ACID
    ACID --- ---
    PRAASHEK: V telefonu, SD kartu tam teď vůbec nemám
    PRAASHEK
    PRAASHEK --- ---
    ACID: na systémové jednotce nebo na sd kartě? protože mám dojem, že když se to updatovalo mně, tak to chtělo místo právě na systému... ale je to dávno
    ACID
    ACID --- ---
    PRAASHEK: 11GB by snad stačit mohlo, je to 830 po hard resetu, ktery jsem jako lečbu samozřejmě zkoušel taky..
    PRAASHEK
    PRAASHEK --- ---
    ACID: a nemáš tam jenom málo místa?
    ACID
    ACID --- ---
    Ahoj, dělal jste někdo přechod z WP8.1 na W10 pomocí USB kabelu? Jde to? Na co si případně dávat pozor? Strašně nerad bych si telefon bricknul.. Přes telefon a aktualizaci se dostanu nejdál na 63%, pak to skončí s chybou 801881d0, což je údajně pomalé připojení, ale zkoušel jsem to na několika wifi a bez úspěchu.
    HAWLIS
    HAWLIS --- ---
    Btw jedna fresh newska
    Making the case for a Microsoft Surface Phone that runs Android | Windows Central
    https://www.windowscentral.com/microsoft-surface-phone-android
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    NECROMAN: S tim upgrade bych tomu moc neveril. Samsung svoje zarizeni s 2GB uz opustil.
    Jinak nejhorsi bude tech 16GB, pridanim karty pomuzes jen nekdy. Pro matku asi ok.

    AGGU: Doted lidi okolo me pracuji s 1.5GB, idealni to neni ale funguje to.
    AGGU
    AGGU --- ---
    NECROMAN: android s 2GB RAM je velký špatný... V pětipalcových levných není žádný výběr, použitelný může být Sony Xperia XA2
    NECROMAN
    NECROMAN --- ---
    Koukám na tento telefon pro mamku jako náhrada Lumie, co myslíte? Přijde mi lepší, než bazarový Google Pixel za podobnou cenu.
    Nokia 5 jen za 2300 Kč, potvrzený update na Android Q, čtečka otisků, design OK, cena pohoda.
    Nokia 5 Tempered Blue - Mobilní telefon | Alza.cz
    https://www.alza.cz/nokia-5_1?dq=4947921
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    AMANES23: Tak treba to co drive bylo SUPL, je ted nenastavitelne "zvyseni presnosti GPS".
    Ve vychozim nastaveni ukladas do google cloud udaje o vsech svych WiFi. To same plati pro voice-to-text (Tam se musis odhlasit na webu)

    A7 Dual Sim je ted vyborny pomer vykon/cena u noveho zarizeni.
    LADINEK
    LADINEK --- ---
    U me to vyhrala Nokia 7.1 dual sim, s Luncher 10 se ta da i pouzivat :D
    AMANES23
    AMANES23 --- ---
    Tak nakonec to vyhral samsung a7 (lonskej model), za 200e sem fakt spokojenej (jeste aby ne po prechodu z mobilu z 2014) az na to ze je to padlo

    MCKIDNEY: "Musel jsem opatrne projit a zakazat sbirani dat (Velmi dobre maskovane)" > kde co jak? diky
    AGGU
    AGGU --- ---
    aktuálně Xiaomi mi a2 za polovic, cca 3700, 4/64, android one.. za ty prachy ....
    NECROMAN
    NECROMAN --- ---
    ROMANICAK: každé druhé úterý v měsíci vydává Microsoft updaty. To bylo včera v 19h večer a telefon stáhl a připravil udpate nejspíše dnes přes poledne.
    ROMANICAK
    ROMANICAK --- ---
    HAWLIS:
    Jsem na tom velmi podobne a WP neopustim dokud mi uplne neprestane fungovat bud system nebo mobil. Prehravani podle slozek je uplnej zaklad a nema nic poslecnyho s pocitacovou mentalitou, takhle fungujou vsechny rozumny prehravace. U me pres to taky nejede vlak.
    ROMANICAK
    ROMANICAK --- ---
    Bozemuj ted pres den probiha aktualizace WP na mym telefonu??? Proboha proc?
    LADINEK
    LADINEK --- ---
    Ja se včera stavil cestou z práce v MP a par veci jsem si osahal, docela se mi líbil S9 velikostí a ta Nokia 7.1 taky není vubec spatná. Vse osotstni uz mi přijde dost velký...takze pro me to bude asi rozhodování Samsung S vs. Nokia...
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    Jinak pro me od prechodu zpet na Android: (Samsung A a S rady)
    - Musel jsem zakazovat aplikace
    - Musel jsem zakazovat aplikacim notifikace a beh na pozadi (Android 9 tohle dost ojebal :()
    - Musel jsem opatrne projit a zakazat sbirani dat (Velmi dobre maskovane)
    - Jsem relativne spokojen i bez root pristupu.
    S root pristupem jsou ty mobily uzasne, ale nemuzu kvuli bezpecnostnim prvkum pro firmu.

    Zmeny oproti Samsung:
    Total Commander pro praci se soubory.
    - Upraven pro pouziti jednou rukou, spokojenost.
    Firefox Focus
    - Browser designovany pro pouziti v mobilu.
    VLC + Smart Audiobook Player
    Termux jako "Terminalovy emulator"
    - SSH server/klient
    - RSync
    Office reseni zdarma od Microsoftu

    A co jineho by vas zajimalo?
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam