• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    DRAGONCESTOVANI - PORADNA
    SHAMAN99
    SHAMAN99 --- ---
    LA_PIOVRA: tak treba levne neni 1000€
    LA_PIOVRA
    LA_PIOVRA --- ---
    SHAMAN99: co je to levne?
    SHAMAN99
    SHAMAN99 --- ---
    ahoj, chtel bych se zeptat, jestli nevite nekdo o nejakem levnem ubytovani v Parizi, idealne neco pro dva, tak na 3 noci... byl bych vdecny za kazdy tip...
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    Kulhy: ad Repelent: jestli se chystas do asie nebo jizni ameriky, nic sebou netahej, cesky tam moc nefungujou a koupis to tam za par korun.
    MAJINKA
    MAJINKA --- ---
    KULHY: tak tak extremni jako tady muzi nejsem :) beru asi tri trika (dve tilka, jedno s dlouhym), troje spodni pradlo a ponozky, kratasy-sukni, neco jako teplaky-kalhoty, malej rucnik, plavky, repelent, nuz, cteni, dve mikiny, plastenku?, lekarnicku, zapalovac, jedny zabky jedny normalni boty, spacak bo prosteradlo ci neco takovyho... Jinak fakt zalezi kam jedes, rada si treba vemu i saticky a i tak se vejdu do se vsim do maleho batuzku cca 30-40 litru kdyz chci...
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    no jo, jeste sarong :)
    LA_PIOVRA
    LA_PIOVRA --- ---
    KULHY: cau, vozim 18Litrovej batoh, mam v nem 1x dalkomer, dva objektivy, jedny kratasy, jeden sarong (vyborne, slouzi zaroven jako obleceni, deka, rucnik..), jedno tricko, zabky, malej notebook, dve tri knizky, jedny ponozky, latkovou tasku na nakupy, tuzku, malou baterku na sviceni, pas, letenky.
    Kdybych nahodou stal o neco, co nemam s sebou (zapalovac, stipatko na nehty, dalsi cteni..) tak si to koupim na miste.
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    KULHY: cau, ja vozim 40Litrovej batoh, mam v nem 1x DSLR, dva objektivy, jedny kratasy, kotnikovy ponozky, dve trika, mikynu, kalhoty, tasticku prvni pomoci+painkillery, nuz, nahradni baterie, čelovku, nejakou energii, plastenku, pokud je potreba, tak maskytieru, blok, tuzku, e-ink ctecku knizek, nuz, vidlicku, lzici, zapalovac. A zbytek tak nejak podle potreb a mista kam razim, minule sem k tomu tahal i surf :D
    KATIA
    KATIA --- ---
    KULHY: napiš, co bereš, řekneme ti, co nebereme :-))
    KULHY
    KULHY --- ---
    Zdar,

    mám takový trochu lame dotaz. :) Chtěl bych Vás poprosit o vaše poznatky k balení na cesty. :D Vždy skončím s podle mého názoru zbytečně těžkým batohem. Pak vidím jak si to někdo hopká tisíce kilometrů od domova s batůžkem 3x menším. Vím, že se to dost odráží podle toho kam jedu, na jak dlouho a co tam budu dělat, ale jakékoliv tipy a zkušenosti uvítám. Konkrétně letos chceme poznávat Gruzii cca na měsíc, spíše laciným stylem.
    KATEZ
    KATEZ --- ---
    neválí se někomu doma mapa bo průvodce Maďarska? :O) a nemáte někdo nějakou zkušenost s vlakovou dopravou po Maďarsku prosím? :O)
    Díky
    TOM
    TOM --- ---
    nevíte někdo prosím stránky na... námořní "spolujízdu"?
    ideálně bezplatné, oblíbené a přehledné
    kámoš hledá cestu z Panamy do Austrálie
    http://www.puczok.com
    Těch stránek je snad milion. nejvíc solidnějších odkazů jsem našel asi tady http://hitchwiki.org/en/Hitchhiking_a_boat
    (na stránce úplně dole)
    projel jsem jich asi tak deset, a... kromě toho, že žádná z nich mi nepřipadala "dobrá", tak z Panamy do Austrálie jsem nenašel nic :)
    CHAPORA
    CHAPORA --- ---
    BLOOD_ELF: do US musis mit vizum, a to muze byt i ve starem pasu a nebo ESTA povoleni vstupu, ktere se dava jen do novych, biometrickych pasu
    ANO_MA
    ANO_MA --- ---
    MACEK: sorry, ale ten dotazník je postavenej dost zvláštně.. jakmile se v první třetině vyjádřím, že lužeb CK nevyužívám, tak pro mě zbylé dvě třetiny naprosto postrádájí smysl a hlavně jakoukoliv možnost k odpovědi...
    MACEK
    MACEK --- ---
    omlouvám se za ot: chci vás poprosit o vaši zkušenosti, zážitky, odpovědi do svého dotazníku, který se týká cestování a slouží jako podklad k mé diplomce. Budu vám moc vděčná! Díky

    https://docs.google.com/spreadsheet/viewform?formkey=dGo3UTI0Z2lsU2ZqeUFBMkdVUE1uRnc6MQ
    BLOOD_ELF
    BLOOD_ELF --- ---
    Sem zaslechl, ze pokud letim do peru a stavim v US, tak musim mit ten novej biometrickej pas jinak, ze me poslou zpatky. Nevite nekdo co je na tom pravdy?
    AKHIBARA
    AKHIBARA --- ---
    CALLIPSO: Letadlem do Madridu a pak vlakem.
    CALLIPSO
    CALLIPSO --- ---
    Ahoj, prosím neporadil by jste mi někdo, jak se co nejlevněji dostat do Granady a přitom na cestě nestrávit několik dní? Mockrát děkuji :)
    CHA1NDLER
    CHA1NDLER --- ---
    Kdyby to nekoho zajimalo, tak Ceska Pojistovna ma rocni pojisteni pro cely Svet
    za cca 5000,-

      Cestovatel - Česká pojišťovna, a. s.
    http://www.ceskapojistovna.cz/p?cestovatel
    KATIA
    KATIA --- ---
    ADELHAIDOVNA: pas pak platí tři měsíce, ale ne každá země ho za takových okolností uznává, takže si musíš zjistit informace přesně o konkrétní zěmi, kam chceš jet. a to asi přes jejich ambasádu.
    pokud nebudeš měnit jméno, tak pas samozřejmě platí ;-)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam