• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    DRAGONCESTOVANI - PORADNA
    Klub bude o tom, ze kazdy, kdo se stretnul s nejakou povinnosti nebo neprijemnou veci, pripadne bude vedet, jakym zpusobem se k jaky pamatce nejlepe/nejlevneji/nejrychleji/... dostat, tak to napise, na nastence bude seznam statu a zemi, pod kterymi budou zhruba tyto informace:

    NAZEV ZEME:
    Vizova povinnost/cena za vizum:
    Konkretni mozne problemy v zemi:
    Pamatky, doporuceni (A jak k nim):

    Kontakt na konzulat:
    atd 1:
    atd 2:

    galerie vasich fotek, aby lide prahnouci po informacich mohli ochutnat kouzlo konkretni destinace:
    stravovani, doporuceni, cemu se vyhnout, co je tam naopak velka dobrota?:
    ceny:
    doprava:
    nejvyhodnejsi moznost letenek:



    rad bych zkratka udelal databazi cestovatelskych pomucek na zaklade rad a zkusenosti lidi, kteri jiz zemi navstivili.

    Šťastnou cestu! .)

    LETENKY ZDE!
    [ Letenky za par kacek aneb nizkonakladove aerolinky & letani obecne ]
    rozbalit záhlaví
    MARI
    MARI --- ---
    MORTAELTH: My tam budeme jen víkend, takže na hory bude bohužel tak 1,5 dne, ale díky za tipy, mrknu.
    MORTAELTH
    MORTAELTH --- ---
    MARI: vcera jsem se vratil ;)

    byli jsme tyden kolem Lago di Garda a Lago di Tenno. Ten hreben na vychodni strane Lago di Garda je pekny, ted uz ani neni turisticky (krome mista u lanovky ktera vede z Malcesine)

    Da se spat nahore v tech Refuggios (my spali v Refuggio di Telegrafo za 20€/os bez jidla) a pak ve stanu. Na tezko tam ale nikdo nechodi, byli jsme jedini.

    A jeste jsme byli u Lago di Tenne na Monte Misune, tam uz to neni turisticky vubec a moc hezky vyhledy. Tam jsme ale stravili jen den.

    U lago di Garda doporucuju udelat si jeden den pauzu na Gardaland a prezit tu masovku, alespon pokud mate radi adrenalin :)
    MARI
    MARI --- ---
    Můžete mi dát nějaké tipy na výlety do hor v okolí Bergama? Budeme tam na víkend a tuto oblast vůbec neznáme, tak uvítámě osobní tipy, kde se vám to líbilo a stálo za návštěvu. Děkuji!
    PAIKA
    PAIKA --- ---
    Ahoj, letim na konci tydne do spanelska, sitges, kousek od Barcelony .. mam dotaz ohledne kuriva v teto lokalite.. umel by nekdo poradit? do posty pls.. heslo 420 )
    diky
    K1NKZ
    K1NKZ --- ---
    Ahoj všem! Za týden vyrazime autem do srbska...planujeme navstivit kosovo...ma nekdo zkusenost s prekrocenim hranic, pripadne na jakem prechodu je to pro turisty nejlepsi volba? Jsem z toho trochu zmaten, pri planovani pres google maps me to vzdycky zene oklikou pres makedonii...diky
    SNIPERCZ
    SNIPERCZ --- ---
    Zdravím, v srpnu mám v plánu Itálii, konkrétně Bergamo nahoře u jezera, tak že auto bude nutnost, jen že nemám kreditní kartu (pouze debetní) navíc řidičák v ty době nebudu mít ještě rok, jak se přes tohle vše dostat k autu?
    RAFIGA
    RAFIGA --- ---
    Fakt je to na Bali nebo Srí Lance v listopadu s počasím tak špatný? :)
    BURYAN1
    BURYAN1 --- ---
    měl by někdo zájem o letenku na Tenerife ?Odlet 6 května.... Levně....
    DRCRABAKLES
    DRCRABAKLES --- ---
    DRAGON: TripAdvisor/ABnB/Booking jsem samo projizdel, ale rikal jsem si, ze dam spis na tuhle diskuzi :) Dekuju za link
    DRCRABAKLES
    DRCRABAKLES --- ---
    Zdravim,

    nemate nahodou nekdo zkusenost s prenocovanim na/v okoli letiste Kiev-Bori.? Koncem listopadu tam mame pri zpatecce z Asie asi 15 hod (pres noc) mezi letama. Dik moc za info :)
    ALMAD
    ALMAD --- ---
    Ví někdo, jestli jde na víza opatřená v Kunmingu přejet ze Xishuangsbanny do Myanmaru po zemi, a kde případně koupit?

    Ideálně z Jingzhongu, ale kdyžtak popojedem. Ideálně bez toho, aby to musel být čínský turistický zájezd.

    A za tipy v Myanmaru budu taky rád.
    ALIBI1
    ALIBI1 --- ---
    DRAGON: Pročítal jsem, ale jako všude nikdo nemá úplně vyhraněný názor. Snad to ale nějak půjde :)
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    ALIBI1: zkus procist

    Sleeping in Car | Europe Forum | Fodor's Travel Talk Forums
    http://www.fodors.com/community/europe/sleeping-in-car.cfm
    ALIBI1
    ALIBI1 --- ---
    DRAGON: no to máš pravdu, ale nebudeme nikde ve velkých městech a to by snad mohlo být v pohodě. Jde o to jestli se to vůbec dá. Moc velkou zkušenost s tím po Evropě nemám.
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    ALIBI1: no ted budou tipuju asi zvyseny policejni kontroly, ale jen tipuju
    ALIBI1
    ALIBI1 --- ---
    Nevíte někdo jak je to s přespáváním v autě ve Francii?
    DUHOS
    DUHOS --- ---
    DRAGON: Dikas!

    Tady jsou odpovědi, které jsem dostal:

    1) Autopujcona Vam bude blokovat spoluucast €1800 po dobu pronajmu na kreditni karte hlavniho ridice.

    2) Depozit musi byt blokovan na kreditni karte hlavniho ridice. Platba za pronajem online muze byt provedena jinou kartou.

    3) Kazdy dokument musi byt starsi nejmene 1 rok. Staci obcansky prukaz.

    Dekujeme.

    Ja:

    1) To je dobrá pálka, ale to by se ještě dalo..

    2) viz bod 3.

    3) Jak jsem psal, tak občanku i pas mám z února 2016. Leda řidičský průkaz mám déle, ale tam není uvedena adresa.. Nebyl by problém to objednat na druhého řidiče, ale ten zase nemá kreditní kartu... Znamená to tedy, že nám auto nepůjčí?

    Odpověď:

    Po overeni situace potvrzujeme, ze muzete pronajmout vuz i v pripade, ze Vas pas byl vydan v roce 2016. Vytvorte si prosim na nasich strankach cenovou nabidku. Dekujeme.
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    DUHOS: to jsou takovy ty oficialni nesmysly, nikdo ti datum vystaveni nebude kontrolovat, tim spis v Italii, tam na to serou stejne jako ve spanelsku a tam mi pujcili auto aniz bych jim ukazal ridicak. aspon moje zkusenost tedy.

    depozity se tusim nescitaj, ale napis jim kolikti za to auto strhnou a oni ti reknou presne.
    DUHOS
    DUHOS --- ---
    Zdravim, mám dotaz ohledně zkušeností s online rezervaci v autopůjčovnách.
    Po příletu do Italského Bari si chceme na letišti půjčit auto. Přes srovnávač je pro nás nejlepší nabídka od autopůjčovny Budget. Ale v podmínkách je několik věcí které mě zarazili a které nesplňuji a potřeboval bych vědět, jestli je to opravdu tak horké..

    1) Auto má výši depozitu při spoluúčasti 1220,00 € nezahrnuje daň.
    Auto má výši depozitu při odcizení vozidla 2318,00 € nezahrnuje daň.

    Autopůjčovna bude požadovat depozit ve výši ceny pronájmu; plus dalších 20.00 % a částku za plnou nádrž, nezahrnuje Daň. Depozit bude vrácen po ukončení pronájmu, pokud veškeré podmínky budou splněny.

    Dotaz: Ty depozity se sčítají? A opravdu si jsou schnopni stáhnout, takovou pálku? Počítal jsem třeba s 10tis czk. A kreditku mám na 26tis...

    2) Může být na depozit a na platbu použita rozdílná kreditka?

    3)Občané zemí EU musí při vyzvednutí vozu předložit svůj řidičský průkaz společně s pasem nebo občanským průkazem. Všechny dokumenty musí být vydány alespoň 1 léta před vyzvednutím vozu. Fakt rok? Občanku i pas mám letošní. Opravdu s tím mohou mít problém a auto mi kvůli tomu nepůjčit?

    Za vsechny rady a zkusenosti děkuji (poslu ty dotazy i oficialne mailem, ale stejne bych rad "slysel" zkusenosti z praxe)

    DRCRABAKLES
    DRCRABAKLES --- ---
    Je tady nekdo, kdo premyslel o/absolvoval Mongol Rally? :)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam