• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    FRANCIMORJÓGA
    SLAUGHTER
    SLAUGHTER --- ---
    LODBROG: stacis argumenty. Ja psal k Oshovi, ne k Mahablabla. Proto nechapu, proc bych mel odpovidat na neco co nesouvisi s tim, co jsem napsal... Mozna ze jsi spatne cetl, nebo jsem psal neobratne. Ale odpovim ti, znam jen par lidi z JZD a nikdy jsem nemel potrebu s nimi tyto veci rozebirat, takze 0.
    Co jsem chtel rict je ze ve vetsine pripadu
    brahmacarja je trochu o necem jinem, nez jak je vseobecne chapana...
    jsme stale lide a mame sve potreby...
    potreba pomahat zavani lzi a prusvihem...
    a gurujoga a vztah zaka ke guruovi vypovida mnohem vic o nedoresenem vztahu k rodicovi /k otci/...
    LODBROG
    LODBROG --- ---
    SLAUGHTER: Hádat se nemusíš (na druhou stranu to už možná právě děláš) :)))
    Stačilo by kdybys místo hádky odpověděl na otázku. Co se té bahmačárji týče.

    Donedávna jsem taky byl téměř nekritickým stoupencem.
    Vztah mezi mistrem a žákem je dost silný, skoro jako mezi rodičem a dítětem (někdo tvrdí i že silnější), takže žádný div, že už to musí být vážné, když dopřejou sluchu kritikům.
    SLAUGHTER
    SLAUGHTER --- ---
    LODBROG: znam jenom takovy, co byli nekriticti stoupenci toho pana a nevim zda je ten pan svamidzi... a me je ten jeho system ukradeny, mam jine veci na reseni a hadat se s tebou taky nebudu.
    KAROLINA182: hledej vyrazy jako vinyasa flow dynamic...
    YMLADRIS
    YMLADRIS --- ---
    Milé jogínky, milí jógíni,

    všechny vás srdečně zveme rozcvičit po zimě ztuhlá těla a nabrat energii
    do nadcházejícího roku Vodního draka :)
    Registrovat se již teď můžete na:

    Kurz jantrajógy pro začátečníky 2.-4.3.2012, Gymnázium Jana Keplera,
    Parléřova 118/2, Praha 6

    Program:
    2.3.2012 pátek 18,00-19,30 3.3.2012
    sobota 9,30-12,00 a 16,00-18,30 4.3.2012
    neděle 9,30-12,00 a 16,00-18,30
    Cena: 1200 Kč

    http://bit.ly/yd1lqI

    Těšíme se na hojnou účast

    Porada Komunita dzogchenu.

    Jantrajoga je totok: http://jantrajoga.cz/

    (sorry za repost)
    SIRKA
    SIRKA --- ---
    mě se daleko víc líbí tohle video na akrojogu:)
    KAREN
    KAREN --- ---
    BONIE: mne to prijde jak naka akrojogova treninkova sestavicka, urcite bych nerekla, ze to s jogou ma spolecnyho jen podlozku
    BONIE
    BONIE --- ---
    KAROLINA182: tohle video znám, je to krásné, dívala jsem se na něj už asi 10x, ale podle mě to s jogou má společné asi jen tu karimatku :) řekla bych, je to spíš gymnastika s určitými prvky jogy..
    TADEAS
    TADEAS --- ---
    Yoga Unveiled: A User's Guide to the Yoga Sutras of Patanjali. ~ Godfrey Devereux | elephant journal
    http://www.elephantjournal.com/2012/02/yoga-unveiled-a-users-guide-to-the-yoga-sutras-of-patanjali-godfrey-devereux/
    LOOP_ONE
    LOOP_ONE --- ---
    TADEAS: přesně akorat si vybavuju jak v nějakym ašramu to někdo "přehnal" s prací na sobě a mistr mu doporučil hodně běhat každý den několik kilometrů a aspoň(sice neni moc struktorovaný ale...uzemní) dvakrát denně chladnější sprcha hezky zpet do těla :) .. když se ti toho otevře hodně najednou tak je to dobrá schizofrenie...neni nad ten vntřní pocit vědět, co teď přesně potřebuješ .)
    LODBROG
    LODBROG --- ---
    SLAUGHTER: Koho z lidí které znáš Svámídží nabádal k brahmačárje? Já byl naopak svědkem toho, když říkal že je to čistě dobrovolné, a že to spíš nedoporučuje, protože na to málokdo má.
    TADEAS
    TADEAS --- ---
    LOOP_ONE: dobry :)
    kdyz je energie v tele aktivni, tak tohle se deje celkem spontanne, aspon z moji zkusenosti. zevnitr to vnimam jako ze nachazis skutecnej plnej tvar tela, roste zevnitr, uvolnujes se do takovyho pohodlnyho obalu, kterej te zacina obklopovat. proste bezva :)
    na druhou stranu to spada do kategorie nejaky automaticky jogy, automatickejch pohybu a i kdyz vidim, ze je dobry s temahle vnitrnima pohybama jit, tak je tu dobry mit na pameti, ze se to da snadno prestrelit a potom je vnitrni energie prilis extaticka a v dusledku treba destabilizujici. takze stary znamy: meditace plus strukturovanejsi pohyb prijdou vhod :)
    LOOP_ONE
    LOOP_ONE --- ---
    LOOP_ONE: v 10:00-11:00 asi nejvíc..jsme to ale krasný zvířátka :)
    LOOP_ONE
    LOOP_ONE --- ---
    navazuju na to predeslý video s tekutou páteří :)
    Biological Breath - Wave Motion - Hawaii 2011 - Afternoon session. - YouTube
    http://www.youtube.com/watch?feature=endscreen&NR=1&v=35Ppb-mnO30

    SLAUGHTER
    SLAUGHTER --- ---
    LODBROG: Osho je sice bubak, ale nikdy nikoho nenabadal k brahmacarje, ba naopak. Lide vedeli do ceho jdou... Jestli on sam ji dodrzoval, to nevim...

    Btw neverim nikomu, kdo mi chce pomahat. Seva zavani... SEBEAKCEPTACE JE ZMENOU, NE TOUHA POMAHAT A STAT SE LEPSIM...
    DARJEEL
    DARJEEL --- ---
    LODBROG: no tak to mají teďka quest, asi každý nějaký podle svého nastavení... jestli budou pokračovat nebo ne, jestli překonají připoutanost k mistrovi a uvědomí si, že tu činnost, kterou vykonávali, tak tím posunuli primárně sebe a guru v tom hrál jen zprostředkovatelskou roli,... atd. atd.
    LODBROG: jj, to je dost výstižný...
    SVA
    SVA --- ---
    PETVAL: to jo...zrovna jsem chtěla jet do itošky na karmujogu za kterou chtěli platit hromadou dukatů, čimž mě odradili...no jinak já jako student mám vstup na jejich krijajogu zdarma takže si zas nemůžu stěžovat, když to využívám čtyřikrát týdně....-)
    LODBROG
    LODBROG --- ---
    AIM_FREEMAN: "...ad kvalita lektorů a lekcí: když přišla moje milá z hodiny JDŽ..."

    Jo, to je problém nedostatečného prověřování - asi jako učitelé na našich školách. Chytří i hloupí, hlavně když jich je dost...
    AIM_FREEMAN
    AIM_FREEMAN --- ---
    LODBROG: o Oshovi jsem taky v tomhle směru uvažoval a došel k tomu samému. on celibát nepropagoval ani nerozhlašoval, že v něm žije, aby pak po večerech klátil žačky a rozdával "prašady". kdyby to bylo transparentní, ať si užívaj. vadí mi na tom ta lež a ta absence lásky, kterou podle svých výpovědí pociťovaly i zúčastněné dámy. celkově z toho na mě dejchá taková "creepy twisted" atmosféra. ;)

    bodejť by byla Swámidžího jóga špatná, když se jí naučil v Biháru od Satjánandy;) ale jinak tu lite úpravu vidím jako přínosnou a určitě spoustě lidem pomohla. mě teda jo.

    ad kvalita lektorů a lekcí: když přišla moje milá z hodiny JDŽ a stoupla si do šírši tak, že stála na čele se zakloněnou hlavou, dost jsem se zhrozil..ale to je asi o štěstí, nebo možná o její (ne)pozornosti.
    LODBROG
    LODBROG --- ---
    DARJEEL: Jo, je to drsný - většina těch instruktorů to totiž fakt dělá ve svém volném čase a zadarmo, jako sévu (službu společnosti a Mistrovi, a jako způsob jaxi pročistit karmu).
    (Sice pak spousta instruktorů nestojí za nic, ale to je jiná otázka. K cvičitelství jsou nenápadnou cestou vedeni všichni žáci.)

    A pak se jich lidi na kurzu ptaj "četl jsme na webu tohle. Jak můžete pod někým takovým cvičit?".

    Další docela zajímavá úvaha je na téma Osho - co všechno se o jeho manýrech tvrdilo a tvrdí
    (teda kromě nějakých znásilňovacích a zneužívacích nařčení; o tom nic nevím, ale vzhledem k celkovému zaměření Oshova učení o tom asi nemůže být řeči: on nikdy nepropagoval celibát a sám ho rozhodně nedržel a nesliboval držet).

    Přitom je Osho dnes stále braný jako hodně veliká duchovní autorita, a je neustále všude možně citován a obdivován.

    Ta Svámídžího jóga nebyla a není špatná.... :(
    SAGUS
    SAGUS --- ---
    DARJEEL: no ked krestanov netrapi ze medzi knazmi je to samy pedofil, myslim ze jeden zvrhly guru-jogin je este hodne dobra bilancia :))
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam