• úvod
 • témata
 • události
 • tržiště
 • diskuze
 • nástěnka
 • přihlásit
  registrace
  ztracené heslo?
  FRANCIMORJÓGA
  LAKSHMANA
  LAKSHMANA --- ---
  CURLYLOCK: Fíha... :-P
  CURLYLOCK
  CURLYLOCK --- ---
  06102019 Jamajská zpěvačka Jah9 a největší propagátorka jógy na ostrově vystoupí poprvé v Česku se svou kapelou! A pokud vše dobře dopadne, o den později bude s ní vip dvouhodinovka jógy v Praze! Více info pro zájemce v poště. Snad to nepovažuje nikdo za spam. Díky za pozornost.

  NANNY
  NANNY --- ---
  ahoj, zase zdravím :) jsem v praze a tak bych vám teda ráda nabídla lekci jógy na paddleboaru a ukázala, jak jsem se naučila sama vést hodinu :)) čas i místo lze přizpůsobit podle vašich přání, cena 250. těším se na vás!
  SLAUGHTER
  SLAUGHTER --- ---
  Jógi se stane předmětem obdivu u mnohých žen. Může pak něco vykonati a také to zrušiti, a necítí ani žízně, ani hladu, ani lenivosti.
  Hathajoga Pradipika II.55
  CARIBOO
  CARIBOO --- ---
  ANGIOLETTO: David Dostal? Hele, tak tuhle zkušenost opravdu nemám. Ani z mysore, kde učí, ani když jsme praktikovali spolu. A to musím říct, že jsem extrémně citlivá na pachy.
  EXX
  EXX --- ---
  kdysi mi posilala kamoska neco jako free online kurz... myslim ze bys to vygooglila pod pojmem "21 days yoga challenge"
  EXX
  EXX --- ---
  NANNY: a musi to bejt v cechach? ja jsem byl v mexiku.. 3 mesice denne , zakonceny nejakym certifikatem kterej ani nevim kde je.. stalo to asi 400dolaru nabo takneco.. maj i program volunteer.. 3mesice makas a vhodis na to co stihas, a pak 3 mesice mas zadarmo "modul 2" .. pokud se to nezmenilo.. je to v mazunte.. ale taky je to trochu sekta.. kdo je hodne labilni muze mit problem (brainwash) .. vim o lidech co tam zustali dodnes a je to pres rok co jsem tam byl.. proste tam skejsnuli.. mlady lidi,skoda jich,bo vpodstate po dobu co jsi v "temple" nepoznas jinou sortu lidi... takze ti to da klapky na oci..
  NANNY
  NANNY --- ---
  CARIBOO: díky moc! :)
  TETHALKA
  TETHALKA --- ---
  CARIBOO
  CARIBOO --- ---
  NANNY: Dostat k józe se můžeš jakkoliv a je fajn, že se chceš dozvědět víc. Na Tvém místě bych si položila otázku, co vlastně od takového kurzu čekáš a čemu se chceš v budoucnu věnovat. Z toho co píšeš, si vyvozuji, že Ti jde především o ásanovou praxi. V tom případě bude fajn si najít někoho, kdo má dlouhou vlastní praxi, rozumí tělu z tady zmiňovaných určitě Dalibor Štědroňský (Martin W., Petr Smil). Vyvarovala bych se učitelů, kteří mají relativně málo zkušeností a jsou "duchovní" takovým tím komerčním směrem (asi to neumím krátce pojmenovat, ale doufám, že rozumíš) a to je za mě Judita a vlastně jakýkoliv kurz přes net. Primárně učitel potřebuje vidět Tvoje tělo jeho potřeby a možnosti a Tvoje cíle, pak je schopen Ti "nastavit" ásanovou praxi, která Ti bude pomáhat nebo Ti třeba upravit nějakou stávající sestavu ("asthanga", prana vashya apod.). Dlouholetou praxí pak získáš zkušenosti, na kterých budeš moct stavět, pokud se rozhodneš sama učit (a samozřejmě nějakým smysluplným učitelským tréninkem - viz níže).
  Začala bych na Tvém místě vlastní praxí u dobrého učitele a na to nepotřebuješ učitelský kurz. Pokud chceš smysluplně cvičit můžu doporučit (kromě výše zmiňovaných) v Praze třeba Davida Dostala (Yoga Shala Karlín, Kořeny jógy) nebo Pavla Poradu, případně Petra Cielucha (Spirit Space, ahtanga joga Praha).
  NANNY
  NANNY --- ---
  Moc vám všem dekuju. Projdu si všechny co mi doporučujete.
  Jinak o papír mi nejde vůbec, vlastně ho nepotrebuju, ale chtěla bych ty vědomosti a upevnit v základech atd.
  Začala jsem jógu cvičit na paddleboardu, k čemu jsem se vlastně dostala přes ty prkna a všechno se učím sama. Tak bych chtěla aby to mělo nějakou úroveň a abych proste věděla co dělám a proč to dělám.)
  Je to hrozná zábava, tak když budete někdo v jižních Čechách blízko veselí nad Lužnicí, tak se ozvěte a můžeme si spolu zacvicit:)

  Vlastně jsem se asi dostala teď dostala k tomu, ze si spis zaplatím kurz přes net od Judit Berkovy a budu šetřit na něco pořádného.
  SOPFA
  SOPFA --- ---
  ...tak tak, účel světí prostředky... chtěla jsem napsat na závěr, ale nakonec jsem to smazala. Předpokládala jsem, že kdyby ji šlo jen o papír, neptá se na doporučení a bere ten nejlépe dostupný kurz.
  GRANTORINO
  GRANTORINO --- ---
  Chodila jsem chvili na jogu s Petrem Smilem a doporucila bych ho jako ucitele dal :) ma taky nejakou skolu ted s Martinem Wagenknechtem a je znat, ze ma hodne praxe, prosel si hodne vyvojem a jeho pristup se mi zda moc mily a smypatikcky, bohuzel je to pro me z ruky na vinohrady, jinak bych pokracovala.

  Škola jógy – Prana Vashya Yoga / Petr Smil
  https://www.pranayoga.cz/index.php/skola-jogy/
  KAREN
  KAREN --- ---
  NANNY: a potrebujes jakoze nejakej papir?? Dalibor Stedronsky dela nejaky intenzivnejsi kurzy, to mi z hlediska naplne prijde dost sikovny...
  NANNY
  NANNY --- ---
  SOPFA: hm to přesně jsem tušila..
  SLAUGHTER
  SLAUGHTER --- ---
  Žák spílá mistru "Ale ty se vůbec nechováš jako buddha." Mistr odpovídá "To je dobře, alespoň jej přestaneš hledat venku..."
  Pokud učitel naučí, ať je jeho charakter, či přístup jakýkoli. Účel světí prostředky...

  NANNY: Smysl jógických kurzů spatřuji zejména ve zlegalizování možnosti učit cvičení ásan a to, že někoho nakopne k praxi, či studiu... V takovém případě si prostě něco vyber. Jde-li ti o skutečnou jógu, tak ti nezbývá než se systematicky zabývat učením a cvičením a na to je třeba "o trochu víc" času než skýtá kurz...
  SOPFA
  SOPFA --- ---
  NANNY: absolvovala jsem v roce 2017 a nedoporučila bych, Blanka mi ani mnohým ostatním z kurzu fakt lidsky nesedla. během jejich hodin si připadáš jak malej nevychovanej fracek a ona jako taková lehce sarkastická matka tě chce poučit. jdi raději jinam.
  NUDLINEK
  NUDLINEK --- ---
  NANNY: a pak urcite nedoporucuji, taktez z vlastni zkusenosti Knaislovi https://www.czech-yoga.org/
  NUDLINEK
  NUDLINEK --- ---
  NANNY: doporucuji za sebe na FTVS Joga a jogova terapie, vede Cumpelik, nebo tady jiz zminovaneho Dalibora a jeho underground school.. zalezi co hledas..
  NANNY
  NANNY --- ---
  Dekuju všem za info - ja sem si podle ceny našla kurz od yoga4yogi, kurz probíhá na ftvs. Konkrétně s tímhle kurzem nebo sBlankou Janíčkovou někdo máte zkušenost?
  Žádný reference jsem nenašla :/
  Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam