• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    AXTHEBBrmlab hackerspace Prague
    KEDRIGERN
    KEDRIGERN --- ---
    Jak dopadl dnešní meetup? Hlavně ty crypto party? Chtěl jsem se stavit, ale byl jsem úplně tuhý. Měl jsem totiž takový nápad - spojit nějakou crypto party s bojem proti Indectu (kdyby byl zájem!)
    JAZZZ
    JAZZZ --- ---
    HARVIE: jj nad timhle uz jsme spolu spekulovali ;) pocitam, ze co nevidet vznikne verze 3.0 ale tam uz to asi bude chtit lepsi rizeni, aby ty programy pro jednotlive rady k sobe fakt sedely.
    HARVIE: vodotesnou verzi maj taky, ale ja pouzil radsi nekrytou kvuli lepsimu chlazeni.
    HARVIE
    HARVIE --- ---
    JAZZZ: Tyve... to je mrte skoda, ze jich neni vic... kdyby byly ty ledky treba ve 3 radach, tak by se dala udelat animace jako ze letis tunelem... (letely by proti tobe kruznice nebo paprsky...)
    HARVIE
    HARVIE --- ---
    JAZZZ: lol, to je vodotesny? :-D
    Zajimalo by me, kolik se tech ledek da pres i2c adresovat... Adresy maj podle googlu defaultne 7 bitu, coz neni mnoho... Nicmene i tak by to stacilo na LED matrix 12x10...
    JAZZZ
    JAZZZ --- ---
    JAZZZ: komunikuje se tam pres I2C a neco to dela i po odpojeni rizeni. dokumentace samozrejme zoufala, ale neco se najit da http://adafruit.com/products/306
    kdybyste mel nekdo chut si s tim pohrat, tak mi par segmentu zbylo a davam je do placu;)
    JAZZZ
    JAZZZ --- ---
    dneska jsem dokoncil infinity mirror v 2.0 :)
    Infinity mirror - YouTube
    http://www.youtube.com/watch?v=aRGo_hWGews&feature=plcp

    akorat moznosti ty ridici krabicky jsou dost omezene a ja uvazuju ze bych ji reverseengineernul. tyhle riditelny pasky stoji sice kolem 3.5k ale dal by se z nich udelat i obri displej :)
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    SARGONOUT: no není to zcela aktuální, sorry, no.
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    HARVIE: takhle to pojal Reflex, ne já! já si od toho slibuju spíš vytisknutí konstrukčních dílů s fraktální příhradovou mikrostrukturou na stavbu mého solární stratosférického letadla... :-) (a tím letadlem pak budu vozit roštěnky někam, kde je nejen vyfotím, ale ještě s nima budu hulit špeky na nočních tropických plážích, apod. :-)
    HARVIE
    HARVIE --- ---
    STICK: no na mailinglistu to ma smysl az bude nekdo ochotnej to organizovat... ja jentak sazim semeno do davu...
    STICK
    STICK --- ---
    HARVIE: myslim, ze je lepsie spytat sa na mailingliste resp. som to pridal ako bod na meetup v utorok ...
    HARVIE
    HARVIE --- ---
    HARVIE
    HARVIE --- ---
    XCHAOS: litujes, zes misto na programatora nesel studovat na fotografa 3d aktu? :-D
    SARGONOUT
    SARGONOUT --- ---
    XCHAOS: 14.06.2012
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    Dnes si můžeme cokoliv vytisknout ve 3D. I holku. Blíží se revoluce? | Reflex.cz
    http://www.reflex.cz/clanek/zpravy/46679/dnes-si-muzeme-cokoliv-vytisknout-ve-3d-i-holku-blizi-se-revoluce.html
    Něco podobného ostatně už v Praze existuje, byť v hackerských podmínkách. „Pár tiskáren je pro zájemce k dispozici v Brmlabu. Ale to tam radši nepište, ať se tam nenahrnou lidi,“ říká Josef Průša. Brm lab je centrum sdružující nezávislé vývojáře i malé firmy na Vltavské v pražských Holešovicích.
    JVCNC
    JVCNC --- ---
    u papirove nebo plastove patrony jeji material do urcite meze nevadi, protoze diky tomu ze je kolem patrony nabojova komora tak se nema kam roztrhnout, do urcite meze, u vykonejsich naboju to uz vadi neb se muze stat ze se patrona pretrhne a pak bez spesl naradi na vyndani zbytku co zustane utrzenej v komore to je docela problem.
    CRANK
    CRANK --- ---
    SATAI: Kurnik já to mám dneska jeden argumentační fail za druhým.
    SATAI
    SATAI --- ---
    CRANK: Patrona z plastu (nebo pairu) casto byva. Nepletes si to s kulkou? ;)
    CRANK
    CRANK --- ---
    JVCNC: Jo aha, ty to bereš tak, že všechno musí bejt z plastu. I patrona? :-D
    JVCNC
    JVCNC --- ---
    CRANK: ta propiska asi nebyla plastova :D
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam