• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    AXTHEBBrmlab hackerspace Prague
    HARVIE
    HARVIE --- ---
    RMUTT: na dav to neni... ale kdyby se ti podarilo nekolik lidi nejakym zpusobem izolovat, tak by to slo... proste to naaranzovat tak, aby kinect nezabiral moc lidi najednou (treba pomoci nejakyho chytryho rozmisteni zasten, stolu i kinectu), protoze kinect zabere vzhledem ke svymu rozliseni max tak 5-6 lidi a pri vic lidech uz budes mit asi docela problem ten shluk 2D rukou a nohou nejak softwarove rozmotat.

    koneckoncu muzes si do brmlabu prijit kinect vyzkouset.
    SARGONOUT
    SARGONOUT --- ---
    REDTIME: brmband bol ... ale pri hesle sex drogy a rokenrol to umrelo na tom sexe ... predsalen joe ma ine predstavy ;)
    REDTIME
    REDTIME --- ---
    HARVIE: se divim, ze neco podobneho jeste v brmlabu nevybudoval joe :) Ale jinak kundolab je fakt stylovka...
    RMUTT
    RMUTT --- ---
    ERROR:
    JAZZZ:
    SARGONOUT:
    Mockrat Vam dekuju za info, vzali jste mi iluze a usetrili spoustu penez :)
    Rikal jsem si, ze kdyby se pohyb davu (rozumej 50 kamosu na guestlistu a 4 kolemjdouci) dal nejak prepocitat do Midi udaju pro grafickej soft, mohlo by to hezky vtahnout lidi do hry, byl by to dobrej psychologickej prvek. Jako ma treba Dan Deacon se svoji aplikaci na iPhone..
    Ale navic jsem naprosto nevhodnej typ na programovani - kombinace nepozornosti a matematicky debility (zkousel jsem to, boli to). Takze dokud Golan Levin nebo vy neco nevynaleznete, vystacim si asi se svym digitalnim mikroskopem, ze kteryho jsem si ted udelal takovej "VJskej theremin" :)
    Jeste jednou mockrat a uprimne dekuju.
    HARVIE
    HARVIE --- ---
    ERROR: brmlab je v srdci, ne v oficialnim clenstvi :-D
    ERROR
    ERROR --- ---
    RMUTT: cau, ja nejsem teda zadnej brmlabak, ale trochu s tim kinectem v projekci blbnu, no
    co se tyce svetel tak ty mu jsou uplne jedno, az na pripady ktery popisujes.
    s kourem ma kinect mensi problem protoze se zkrz nej siri infra lip nez viditelny svetlo, ale stejne nic moc..
    jinak urcite najdes nejaky hotovy veci, vetsinou ale dost omezeny primo pro neci pouziti, spis bych ti doporucil naucit se processing, alespon castecne..nejde o nic slozityho, pro kinect je k dispozici spoustu knihoven takze s lehkou nadsazkou vlastne ani programovat umet nemusis :)

    co presne te zajima ? z kinectu ti vlastne tecou primo data ktery nejak interpretujes, at uz jako grafiku,zvuk nebo midi/osc signaly...atd..to pak muzes napojit v podstate na cokoliv
    JAZZZ
    JAZZZ --- ---
    RMUTT: ten dosah je omezeny .. tak 6m max. co jsme to zkouseli v klubu. id ERROR tam mel projekci na ktere se zobrazily postavy, ktere lezou rozpoznane z kinectu. vic nez 5 lidi najednou to prakticky neni schopne rozpoznat. existuje pro to JAVA knihovna, diky, ktere se s tim da rozumne pracovat. bez zakladu programovani se ale neobejdes.
    RMUTT
    RMUTT --- ---
    SARGONOUT: diky moc, ten dosah me jako parametr vubec nenapadl. tzn. podle toho co jsem zjistil, je to treba ok na to, aby byl namireny smerem na podium (stredne velky jako treba Roxy nebo Akropole) a reagoval na postavy na nem, ale par platicich u zvukare to nepobere. Chapu spravne?
    SARGONOUT
    SARGONOUT --- ---
    RMUTT: skus si kuknut nejaky processing a kinect tutorial
    existoval pekny example ako z kinektu spravit harfu alebo nieco podobne

    ako nevyhodu kinektu vidim ze ma pomerne maly "dosah" na klub ale to zalezi od aplikacie a kolko tych kinektov budes mat k dispozicii

    o ruseni pri slnku a neonoch som este nepocul
    RMUTT
    RMUTT --- ---
    potacim se tu z klubu do klubu s dotazem, pry tu vy budete vedet:
    Mate nekdo zkusenosti s Kinectem v klubu?
    Zkouseli jste ho uz zapojit do projekci?
    Popripade byli byste ochotni se se mnou podelit o zkusenosti?
    Rad bych udelal projekce vyuzivajici augmented realitu. Chtel bych, aby jely v realnym case behem koncertu a ovlivnoval je jak zvuk, tak treba i pohyb divaku, ale nevim jestli to na tuhle technologii precijen neni moc.
    Kdyz bude v prostoru, kde se furt meni svetlo, je kour atd..
    Uz mi bylo osvetleno, ze je to citlivy na halogeny a slunce, ostatni svetelny zdroje by infrasnimace mely nechat v klidu.

    A jeste vlastne jeden dotaz. Sam jsem spis grafik a treba animujici video/poloamater. Urcite ne programator. Je opravdu k vyuziti tyhle technologie potreba bejt ostrilenej hacker nebo uz nekdo vyvinul treba nejakej soft, kterej by mi tohle umoznil delat?

    Doufam ze Vas muj lama pristup moc nepopudi. A predem dekuju za pripadne info.
    HARVIE
    HARVIE --- ---
    Brmlab ma konkurenci: http://kundolab.temnysily.cz/
    HARVIE
    HARVIE --- ---
    Ideální brmauto?
    Nabidka zboží, fotografie
    http://www.zkrat.com/Nabidky.htm
    KOMPAS
    KOMPAS --- ---
    XCHAOS: potvrzeno, už je i v seznamu na http://brmlab.cz/event/lightning_talks
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    sem se přihlásil na dnešek večer s lightning talkem, můžete mi ho někdo confirmnout?
    SARGONOUT
    SARGONOUT --- ---
    JAZZZ: neviem ci je na to port uclinuxu ale nejaky iny rtos bude bezat
    Introduction
    http://www.brc-electronics.nl/
    JAZZZ
    JAZZZ --- ---
    SARGONOUT: diky, zkusim se ho zeptat :) budu ted prave kreslit desku pro STM32F417 s externi pameti na kterym by uClinux mel bezet, ale zatim pry ani v ST nevi o nikom kdo na tomhle typu ten uClinux rozbehal. na STM32F107 jim to prej bezi, ale to zas uz nezbyly nozicky na ethernet, kterej tam potrebuju :/
    SARGONOUT
    SARGONOUT --- ---
    HARVIE: ja som skor na HW ako na SW .. takze toto je task skor na Stick-a
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam