• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    AXTHEBBrmlab hackerspace Prague
    BURAN
    BURAN --- ---
    AXTHEB: vzdyt jo. ale ta story o opensource nezistnem daru growerske komunite byla dojemna. ted kdyz koukam na growduino web, tak vidim, ze na opensource se nejak zapomelo, ale zato je tam pekny cenik.
    jj, neni nad fer pristup ;)
    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    BURAN: Vsak on to ten nekdo nakonec nenaprogramoval zadarmo.
    BURAN
    BURAN --- ---
    ROMANICAK: takze je to nakonec na byz. tesi mne, ze jsem se tehda nespletl, kdyzs shanel nekoho, kdo ti to zadarmo naprogramuje, protoze ho to bavi :D
    VYHULENY_UFO
    VYHULENY_UFO --- ---
    ROMANICAK: okej.
    ROMANICAK
    ROMANICAK --- ---
    VYHULENY_UFO:
    Da se rict, ze skoro vubec. Prodaly se vsehovsudy dva kusy, treti stavim. Nijak se do toho nehrnu, protoze je tam par veci ktery je podle me nutny dodelat aby se to dalo pouzivat natolik komfortne, abych se nebal to rozjet poradne.
    VYHULENY_UFO
    VYHULENY_UFO --- ---
    ROMANICAK: mas to docela uz propracovany, jak dobre se to prodava?
    ROMANICAK
    ROMANICAK --- ---
    Mam nejaky klasicky rele v paticich, nemel byste nekdo zajem? Nakoupil jsem kdysi od Kappiho a ted mi jsou k nicemu, pouzivam SSR. Jtou to tyhlety cerny a modry, drive voltage 12V.





    THERIDANE
    THERIDANE --- ---
    KARADUM: ebay.com, sparkfun.com, výjimečně (spínaný zdroje, optika) dx.com nebo aliexpress.com
    KARADUM
    KARADUM --- ---
    Mohl bych se zeptat, kde si sháníte součástky na roboty?
    HA2K
    HA2K --- ---
    SPECZ: díky. pošlu to i na maila.
    SPECZ
    SPECZ --- ---
    HA2K: Sem mnoho lidí z brmlabu nechodí, doporučuju poslat to mailem na poptavka@brmlab.cz
    ROMANICAK
    ROMANICAK --- ---
    HARVIE:
    Jde o to moje Growduino.cz - asi je uplne jedno jestli je to velka pestirna nebo sklenik, ze jo :-)

    Nicmene kdyz to jde prodavat (viz link nize) za 1500,- , tak je mi jasny, ze to jde vyrobit za 100-300,- Jen nevim jak.
    HARVIE
    HARVIE --- ---
    ROMANICAK: Proc a jak presne to potrebujes ridit? 2kW mi prijde trochu brutal, asi hodne velka pestirna co? :-)) Nicmene triakova fazova regulace se mi s vetrakem moc neosvedcila, kdyz sem to zkousel v praci... otacky sme snizili, ale zacal vibrovat. Mam v planu postavit nejaky uplne hloupy VFD, ktery zmeni frekvenci na polovinu a nebude (pro tyhle vykony) stat 15 tacu (chci zkusit ztisit svatební kompresor).
    ROMANICAK
    ROMANICAK --- ---
    ROMANICAK:
    Jeste doplnim, ze prikon tech vetraku je od jednotek wattu az po 2kW.
    ROMANICAK
    ROMANICAK --- ---
    Posledni dny probiha celkem zajimava diskuse [ ROMANICAK @ Elektrotechnika ]

    Umel by nekdo z BRMLABu tohle vyresit a levne postavit? Necekal jsem ze to bude az tak narocnej ukol.

    Je potreba ridit otacky Arduinem (na zaklade treba teploty, to uz je fuk), a to u asynchronnich 1fazovych vetraku, jako jsou tyhle:
    http://www.growshop.cz/katalog/seznam/201-ventilatory

    Neco existuje tady
    http://www.growshop.cz/katalog/seznam/202-regulace-pro-ventilatory
    ale je to priserne predrazeny a navic to nedela to hlavni - rizeni Arduinem.

    Toz jak, je to pro BRMLAB vyzva?
    ROMANICAK
    ROMANICAK --- ---
    HARVIE:
    Otazka je, jestli ten kdo je tam poustel, si vyzadal pravo neodsouhlasit zverejneni v danym zneni potom.
    TEAPACK
    TEAPACK --- ---
    HARVIE: Pokud je to braný jako "dokumentární" snímek, tak ničí souhlas nepotřebují... takže místo reportáže pustí "krátký dokument o ... " a nikdo nic nemůže...
    HARVIE
    HARVIE --- ---
    ROMANICAK: A jak se podle tebe rika tomu nekoho dobrovolne pustit do svyho soukromi, kam by se jinak nedostal a nevyzadat si na oplatku ani takovou drobnou podminku? Neplet si ochranu soukromi a cenzuru. Cenzura se vicemene tyka jen verejnejch zalezitosti. Pokud te nekdo vyfoti s milenkou a ty mu rozbijes drzku a zabavis fotak, tak to rozhodne do cenzury nepatri (i kdyz je to akt nasili).
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam