• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    AXTHEBBrmlab hackerspace Prague
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    BLACKHEAD: myslim ze to bude vpohode :)
    BLACKHEAD
    BLACKHEAD --- ---
    RAINBOF: Nema to nejaky okoraly kurky? :-D
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    Ahoj v době pokoronavirové budem spolupořádat tuto lidovou veselici omezenou poctem 100 lidi. Na místě uvolněná atmosféra, pivo, gril, hudba. Ukážem si fotky našich dětí (aka projektů), poměříme si vynálezy zkázy a budem se bavit. Seznam hostu bude na pozvance aktualizovanej. Sledujte udalost pro pripadnou zmenu (doba je vrtkava) Update: kdo prijde at nedava zajima me, ale prijdu, Hodime ho na seznam.

    https://www.facebook.com/events/686129435265594/
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    Diskuse nad ventilatorama je v labka a na irc
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    Windows 10 on ARM running Lumia 950/XL to get USB-C (Docking) support | WinCentral
    https://thewincentral.com/windows-10-on-arm-running-lumia-950-xl-to-get-usb-c-docking-support/
    NAVARA
    NAVARA --- ---
    Btw. co si pořídít na konverzi USB (solár, powerbanka) na 220AC s eurozásuvkou? Nacházím jen invertery z 12V do auta…

    Solár: Výkon: 28 W; Napětí otevřeného obvodu: 18-22V; Porty: USB port: 5V, až 2,4 A (max. 12 W) + Solární port (8,0 mm): 14-22V, až 2,4 A (max. 28 W)
    Powebanka: klasika, cca 5-9V/2A
    NAVARA
    NAVARA --- ---
    ABE: Já si do elektroauta pořídím zvuk klapotu kokosových ořechů!

    Nafty, abych si navonil stromeček, mám také dostatek :)
    ABE
    ABE --- ---
    RAINBOF: Jo vidis to je scan disk. U toho jsem se modlil aby tam nebylo bečko.

    Pamatuji jak jsem mel v '95 WD 1G. U kterého zrejme byla vada ve vyrobe.
    Chlapek co nam stavěl tenkrát komp byl u nas snad každý mesic a měnil ho.
    Tata nadával co s tim delame a ja se bal o jake sejvy ze hry zase přijdu. Super casy :))

    0,5M to se nemel ale vůbec spatne :D
    ABE
    ABE --- ---
    NAVARA: presne tohle budeme mít za par let u aut. Budeme chtít slyšet zvuk motoru a smrad benzinu :)
    TEAPACK
    TEAPACK --- ---
    RAINBOF: a to byly jenom přiznaný prachy, aby měl tak akorát na benzín a co dva roky nový auto ;)
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    ABE: je to scandisk, test povrchu disku. Kupodivu ta 81mb vec v tom je bez vadneho bloku.

    Zajimavost je, ze disk je zkomprimovan pomoci programu doublespace vysledna kapacita je asi 141mb. Sw vybava je dos 5.0, norton commander, t602, dve hry + 3 hry v basicu. Účetnictví v paradox databázi.
    V roce 1993 jisty taxikar vydelaval 520k rocne pred zdanenim.
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    NAVARA: to mam taky v planu mam na to ruzny disky pripraveny :)
    NAVARA
    NAVARA --- ---
    ABE
    ABE --- ---
    RAINBOF: defragmetace ? :)
    Úplně se mi teď zastesklo po tom zvuku chroupajících disků.
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    první operace v retrolabu je rozchození 386DX-40 no neni to krasavec ?

    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    Dobre ráno,

    připomínám že dneska od 13 je krypto wokshop s denisou. (šlo to mailem, a je to zde v událostech)
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    Dlouho nic už nebylo.
    Marodim a mam z biolabu doma jeden malý mikroskop (biolight 200).
    Tak posílám obrázek :)

    SPECZ
    SPECZ --- ---
    NAVARA: Aha, ok beru zpět. Já to bral z hlavy podle toho co si pamatuju o tom kde "svítí" rtuť.
    NAVARA
    NAVARA --- ---
    SPECZ:

    Germicidní výbojky využívají zejména vlnovou délku 253,7nm, jedná se o rezonanční kmitočet rtuti, kde ještě nedochází plně k tvorbě ozonu. Při aktivaci germicidního zářiče můžeme cítit tzv. přepálený vzduch, který není škodlivý, nejedná se totiž o ozon, ten tam je zastoupen v zanedbatelném množství.

    For most purposes, ozone production would be a detrimental side effect of lamp operation. To prevent this, most germicidal lamps are treated to absorb the 185 nm mercury emission line (which is the longest wavelength of mercury light which will ionize oxygen). In some cases (such as water sanitization), ozone production is precisely the point. This requires specialized lamps which do not have the surface treatment.
    SPECZ
    SPECZ --- ---
    NAVARA: Ne, UV-C nejsou stíněný.
    UV-C (tzv. dezinfekční, germicidní)zářivky jsou jen holý sklo, samotná nízkotlaká rtuťová výbojka bez luminoforu, takže svítí UV-B + UV-C co to dá (- útlum ve skle, ofc.)
    To o čem píšeš je tzv. černý světlo, který má luminofor co svítí v UV-A, a tam jsou B+C maximálně potlačený, stejně jako u klasickejch zářivek.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam