• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    MAJKAPosta 120, clo a DPH aneb kde je kua muj balicek?
    Sdílení zkuseností, postupů, rad, a nebo frustrace z komunikace s prislusnymi urady.
  • ŽÁDOST o elektronické oznámení o příchodu zásilek z ciziny - Stáhnout -urychlení procesu doručení zásilky o další kousek. Podepsat, oskenovat a poslat na email sklad.praha120@cpost.cz nebo na adresu na adresu Pošty Praha 120
    Pokud vám pošta vyměřila neoprávněně 180 kč, můžete podat elektronicky stížnost na ČOI ZDE. ČOI zas má ze zákona povinnost se tím zabývat.Podrobnosti viz nástěnka
  • rozbalit záhlaví
    OCTOPUSS
    OCTOPUSS --- ---
    Jak dlouho trvá, než celnický dementi potvrdí platbu DPH? Hlavně že výzva k zaplacení přišla okamžitě po odeslání formuláře! Už tam ty prachy mají druhej den, ale na tohle zjevně automatizovaný systémy neexistujou.
    NAVARA
    NAVARA --- ---
    PARRHESIA: To je věc VISA/Mastercard, ne Aliexpressu :)

    Jak využít chargeback a dostat peníze zpět při platbě kartou? - Měšec.cz
    https://www.mesec.cz/clanky/jak-vyuzit-chargeback-a-dostat-penize-zpet-pri-platbe-kartou/
    PARRHESIA
    PARRHESIA --- ---
    NAVARA: mohl by jsi mi prosím vyložit pojem "karetní chargeback?" na aliexpressu jsem nechal už dost peněz, abych mě to neuniklo)
    NAVARA
    NAVARA --- ---
    Mne odesílatel přes Ali zapomněl IOSS na balík uvést, takže se s nimi doteď hádám, ať mi koukají vrátit těch 630CZK, co jsem zaplatil jak jim, tak poště.

    Nechce se jim, takže sbírám podklady pro karetní chargeback.
    QWWERTY
    QWWERTY --- ---
    PARRHESIA: pokud jsi to bral z Ali, tak je potreba vzit IOSS identifikator, vyridit si to pres eCep (a tim se vyhnout manipulacnimu poplatku za zastoupeni v celnim rizeni) a argumentovat, ze dan za zbozi uz byla odvedena

    resp. je otazkou, co presne znamena "za 5300,-" .. pokud jedna z tech polozek presahla 150 EUR, tak je CLO legitimni
    pokud je to N produktu a kazdy pod 150 EUR, tak bych se s nima hadal
    + pokud clovek bere vic veci zaraz pres 150 EUR, tak se je snazit delit do skupinek pod 150 EUR, tak aby kazda dostala vlastni cislo objednavky. vetsinou se to rozdeli samo podle prodejce, ale pokud by se braly vsechny veci od jednoho, tak to imho vygeneruje jednu velkou

    Ali IOSS + adresa
    IOSS číslo Aliexpress, adresa prodejce a faktura – celní prohlášení | Aliexpress česky - Nákupy v Číne v čestině
    https://www.ceskyali.cz/clanky/ioss-cislo-aliexpress-adresa-prodejce-a-faktura-celni-prohlaseni/
    PARRHESIA
    PARRHESIA --- ---
    Potřebuji někam napsat tuhle zkušenost a tohle auditko mi přijde nejvhodnější třeba to někomu pomůže :Dobře jsem to zchytal! Nákup přípravků na letování, Aliexpress. Za 5300,-. Objednávku mi rozdělily do 4 balíků z nepochopitelného důvodu. K tomu mi dali doposud nejasnou odpověď. Podle mě se jim sníží náklady za transport. No, a samozřejmě to zadrželi celníci, chtěli od toho vidět fakturu. Najednou bylo těch čísel balíků 8,protože každý ten balík mění číslo za přepravy. Hrozný zmatek protože ty balíky k tomu chodili postupně po několika denních intervalech. A celní řízení je hrozně drahá věc. Vždyť za každý ten balík si narokují poplatek za vyřízení 300,-! + clo. Přitom jsem to všechno řešil přes formuláře na poště. Já jsem si to clo zpočítal, co bych měl zaplatit podle nějaké online kalkulačky, a ono to vyšlo vod nich stejně o 250,- víc. Hrozně divný. Člověk je pak v situaci, že stejně mu nic jiného nezbyde, než všechno tohle zaplatit, aby nepřišel o zboží. Takže celkem jsem si připlatil kolem 2500,- Máte někdo zdejší podobnou zkušenost? Budu rád. Osobně jsem zkončil, už nikdy nic z Číny prekrocujici hranici 130 eur. I když mě vod základu vadí, že tím podporují nějakou zaoceánskou lodní dopravu a ještě musím krmit celnici které z toho akorát rýžujou.
    DESMOND
    DESMOND --- ---
    Ahoj, chtěl bych si jednorázově koupit něco v US. Lze ale objednávat pouze na adresu ve státech. Nechci si kvůli tomu znovu zprovozňovat členství v MyUS / Shipito... Tedy prosím, nemá tu někdo v provozu? :) Rád se domluvím na nějaké kompenzaci pochopitelně.
    LYNCH
    LYNCH --- ---
    NAVARA: vím, že to umí posílat emailem ale nevím z jakýho důvodu to změnily.

    pres ecep jsem to zkousel a fungovalo to pak to u dvou zasilek byl voser a akorat jsem kvůli tomu musel sedet u komplu a řešit to, na to čas fakt nemám
    BOAR
    BOAR --- ---
    moc dobra je taky balikovna, do alzaboxu, na dobirku :-) Prijdes k alzaboxu, a zjistis, ze zaplatit to jde jen kartou po netu a ne tim terminalem, co tam mas na alzaboxu. tak zaplatis, a 10 minut cekas.
    NAVARA
    NAVARA --- ---
    PISTA1: Jo, odesílal jsem balíky přes alzabox a tohle postupný otvírání je oser, místo aby mi nechali vybrat schránku (z volných) dle rozměru :\
    NAVARA
    NAVARA --- ---
    LYNCH: Viz záhlaví - umí to posílat emailem.

    Ale většinou je efektivnější si to vyplnit sám přes ECEP - o dvě kila levnější a není třeba přikládat přílohy.
    QWWERTY
    QWWERTY --- ---
    PISTA1: nevykladej si QWWERTY nejak zle - obzvlast jestli se podilis na vytvareni tehle rezervacnich systemu
    je mi jasny, ze delat optimalni/efektivni planovaci algoritmy pro tyhle problemy je strasny voser ... viz xkcd :))
    QWWERTY
    QWWERTY --- ---
    PISTA1: tak snad pocitam s tim, ze dokud balik neni vyzvednuty, tak je jeho pozice "obsazena"
    i.e. pokud mam 10 slotu a lidi do neho v pondeli objednaji 10 baliku, tak pokud nemam v potvrzeny, ze je nektery vyzvednuty, tak tam snad v utery nenecham objednat dalsi, jenom protoze doufam, ze si nekdo aspon pro jeden prijde
    ofc projevi se tam pasti jako ruzna doba expedice a doruceni do boxu, etc... ale prijde mi ze defaultni modus operandi je "overbook a vsak si kdyztak dojdou nekam jinam"
    PISTA1
    PISTA1 --- ---
    QWWERTY: Jak můžeš dnes dejme tomu v 9:00 naplánovat kolik bude zítra v 13:30 volných schránek? To je absolutně nemožný když ti nechávají 3 dny na vyzvednutí.

    Další věc je velikost balíku, nemusí být zrovna volný box kam by se vešel.
    Byl jsem si v boxu vyzvednout balíček, zrovna když ho pošták ládoval.
    Naskenoval kod, otevřela se schránka šoupnul ho tam, nevešel se, měl možnost otevřít větší. ALe stejnak mu asi 5 balíků zbylo a musel je odvést na poštu, protože velký schránky byli plný.
    LYNCH
    LYNCH --- ---
    ja posilam už jen pres postaonlinendo celyho sveta a funguje to parádně.

    co se týče cla tak mi poslední tri zasilky z USA poslali ke každý dopis s odkazem kde mam doplnit údaje, to mi prijde krapet mimo
    LEENVECKA
    LEENVECKA --- ---
    MATEJICEKKK: no heled me treba ted prijde balikovna super, ale je to mozna diky tomu, ze mam aktualne ceskou postu cca 5 minut pesky, k tomu v nakupaku takze i o vikendu otevreno a kdyz ma clovek balikovnu tak ma prednost ve fronte - takze vlastne super kombinace :)
    QWWERTY
    QWWERTY --- ---
    PISTA1: coz je asi podobne blba taktika jako prodavat vic listku na koncert, nez je skutecna kapacita
    snad vim, jak moc bude ten box v jaky okamzik vytizeny a pokud je naplanovano, ze bude v dany interval plny, tak ten box snad nedovolim vybrat jako cilovou destinaci

    asi jako kdyz znama rikala, ze ji hodili balik do "druhe nejblizsi zasilkovny, protoze prvni byla plna", coz se v tom regionu pro cloveka bez auta preklada jako "2 hodiny vylet MHD"
    MATEJICEKKK
    MATEJICEKKK --- ---
    PISTA1: Tak to je taky peknej podel!
    PISTA1
    PISTA1 --- ---
    MATEJICEKKK: Tak do alzaboxu ukládají všichni možní. A když tam kurýr přijede a box je plnej tak to tam prostě nemá kam narvat. Minulej tejden sem objednával přímo na alze, ale od dodavatele. pak mě dorazila SMS od GLS, že z důvodu plnýho alza boxu si mám pro balík dojet na GLS parcelshop ve vedlejším městě, takže jsem si musel udělat 30km vejlet.
    MATEJICEKKK
    MATEJICEKKK --- ---
    VON_GILOTINE: Tak zasilkovna nabizi i ulozeni treba do Alzaboxu a uz se mi stalo opakovane ze to skoncilo na poste. Takze to neni jen tim ze nejaka baba to treba nechce ulozit, ale nabizeji sluzby ktery neumi poskytnout. Balikovna a vsechno co ma co docineni s ceskou postou nikdy vic!
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam