• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    WAREYamaha RS7000 & RM1X & SU700 etc.
    Tipy, triky, videa; která tě naučí, návody, výměna zkušeností s tímto nástrojem...
    rozbalit záhlaví
    WARE
    WARE --- ---
    WANA: Nějakej editor tam je možná a nějaké samply, taky by mě to zajímalo..
    WANA
    WANA --- ---
    zajimal by me obsah orig CD dodavany od vyrobce, neni tam neco zajimaveho?
    WARE
    WARE --- ---
    Největší radost mi udělalo funkční připojení ZIP mechaniky krze SCSI port, Nedejte se obalamutit zahraničními fóry. Pokud je zezadu mechaniky nápis SCSI, zaručeně bude pracovat. To co potřebujete je SCSI ZIP mechanika IOMEGA ZIP100 Plus, která vypadá takhle:


    A s tou vám také mohu poradit, pokud se vám dostane do ruky.
    (BTW existuje ještě IOMEGA ZIP250 SCSI (250mb média) a ta bude asi best) IMHO záhadné plus znamená TERMINÁTOR UVNITŘ, těžko říct...Existují ještě JAZ drives, MO drives,harddisky atd. Typy jednotek a mechanik s paralelními výstupy jsou k propojení s RS7000 na nic. Potřebujeme SCSI typ.

    Pokud chcete ukládat údaje na SCSI zařízení jako jsou ZIPky, CD romky, JAZky atd pořiďte si nějakou z mechanik a napište co máte teda za bazmek a jak to vypadá, vyfoťte konektory. Vyřešíme připojení. Pokud požíváte harddisk, popište prosím připojení, jak funguje a je provedeno a pastněte fotky.

    IOMega ZIP100 Plus má zezadu dva konektory typu Canon25 Pin: Male a Female. Vše je pochopitelně vyraženo zezadu.. Funkční k propojení s RS7000 je konektor nad kterým je nápis AUTO DETECT, je to ten MALE konektor s "pícháčky". Druhý nás nezajímá, je to LPT, kterým lze propojit mechaniku s PC přes paralení port. Interní ZIP100 mechaniku lze zapojit klasickou kšandou v PC, 50pin, ale většinou jdou jen dvě zařízení, tj HD a ZIP např..
    RS7000 má zezadu 50pin half-pitch konektor s dírkami (Female) Tudíž k propojení potřebujete kabel Canon 50pin Mini(Male) a na druhé straně konektor potřebný k propojení s vaší mechanikou, v případě ZIP100 Plus/ZIP250 SCSI je to Canon25Male, který budeme používat, ale u ZIP100Plus, použijeme redukci se změnou pohlaví konektoru, který má na obou stranách FEMALE konektor,protože funkční typ konektoru na ZIP100Plus je Male, tedy stejně jako na kabelu - Tedy pokud kabelu vyrábí, nebo aspoň prodává, bude nám to fungovat..Musí mít na jedné straně 50pin Mini MALE konektor do RS7000 a na druhé straně daný typ konektoru, který je na vaší mechanice. V případě ZIP250 bude daný kabel fungovat bez změny pohlaví na redukci, je totiž poze s Female konektory..
    Kabel používáme maximálně 6 m. Vždy před zapojením externího zařízení vypneme RS7000 a jako první zapínáme napájení externího SCSI zařízení.
    Nezapomínáme zapojt "Terminátor" na poslední zařízení v řetězci.
    Používáme co nejkratší a nejkvalitnější kabely.
    Samozřejmě u 45 cm kabelu nám stačí terminátor zapojený pouze na jedné, nebo druhé straně.
    Vyhneme se ohýbání a zkroucení kabelů v uzavřeném prostoru, vede to k zlámání.
    Pokud má zařízení jiný než 50 pin konektor, funkčnost není zaručena.
    __________________________________________________________________
    Pokud se vám tento typ ZIP100Plus dostane do rukou, poradím vám jak na připojení, kdyby byl problém. ZIP100Plus má tu malou nevýhodu, že jej nelze zapojit do řetězce, nýbrž jen jako jediné SCSI zařízení, v ostatních případech lze připojit až 7 zařízení kompatibilních do řetězce. První a poslední zařízení v řetězci musí být ukončeno "Terminátorem" pro správný chod. V případě RS7000 a ZIP mechanik SCSI je integrovaný.

    Protože Yamaha RS7000 je továrně nastavená jako SCSI ID 6 ( každé zařízení v řetězci má své ID ) musíte na mechanice nastavit jiné ID než 6.(VIZ manuál: Connecting external SCSI devices) RS7000 má uvnitř vlastní terminátor. U 250ky tedy dáte "TERMINATION" na "ON" Je to jednoduché..

    YAMAHA RS7000 Manual.PDF (5612546 B)
    WARE
    WARE --- ---
    OS updater je zde. IMHO všechny stroje mají novej OS, nejnovější je 1.22 verze. Zjistíte to tak že zmáčknete [REC]+[STOP] tlačítka a zapnete přístroj. První je verze jádra: Kernel version 1.10, pak je Firm a to je verze vaší RS7000. Z této obrazovky se dostanete jen vypnutím a zapnutím přístroje.
    Update opravuje následující chyby: neobnoví se "RETURN" a "PAN" daného efektu při změně songu, nebo stylu. "RETURN" seřizuje v efektech úroveň zaslání efektu "VARIATION" do stereo výstupu RS7000.

    Dále opravena chyba v paměti "SCENE" a to "FILTER DISTANCE"

    Potřebujete Smart media kartu 8 MB naformátovanou RS7000 na kterou zkopírujete soubor [0532OS_.PGM].
    1. Vložte kartu se souborem do čtečky zepředu RS7000.
    2. Vypnutý přístroj zapněte se stiskutými [REC]+[STOP] tlačítky.
    3. Když se spustí updater stiskněte [ENTER] a spustí se update.
    Update trvá pět minut, nevypínejte RS7000, pokud dojde k výpadku proudu, musíte spustit proces odznovu, jinak nebude jednotka pracovat správně!
    4. Když je program u konce, uvidíte výzvu "COMPLETED" "REBOOT RS7000" Vypněte přístroj, vyjměte kartu a znovu zapněte se stisknutím [REC]+[STOP], potom zkontrolujte verzi. Znovu zapněte.
    Vše je na vlastní nebezpečí.

    RS7000V122E.zip (1392513 B)
    SLARTIBARTFAST
    SLARTIBARTFAST --- ---
    existuje k tomuhle pekelnému stroji nějaký software?
    FLEGMO23
    FLEGMO23 --- ---
    WANA: to by bylo supr anglicky bohužel neumím:( mam to jen pujčený a kámoš to kupoval bazarově a bez návodu:(
    WANA
    WANA --- ---
    k RS jsem vytistenej CZ manual k RM1x dostal, ale jedu podle anglickeho PDF, lip se v tom hleda nez se hrabat v papirech... (kdybys chtel se doma mrknu jestli ho najdu dam vedet)
    FLEGMO23
    FLEGMO23 --- ---
    zdravim nemáte někdo náhodou návod na RM1 x v češtině?
    WARE
    WARE --- ---
    Tahle věc mě přivádí k šílenství..
    WANA
    WANA --- ---
    narazil jsem na slibne forum :)
    RS7000 Forum - Home
    http://rs7000.proboards.com/
    SLARTIBARTFAST
    SLARTIBARTFAST --- ---
    WANA: konečně si k tomu jdu sednout pošťourat se v tom :)... tak si na RS stáhni volume toho tracku ..... koupil sem si Juno 1o6, bylo by zajímavý do nej neposílat jen noty z RS, ale i hodnoty ovládacích prvků a v 8o´ se jelo přes SysEx....


    WARE: mám jí povídej co by tě zajímalo....
    WANA
    WANA --- ---
    SLARTIBARTFAST:
    rozchodil jsem posilat klasicke cc zpravy, postup:
    EDIT - INSER - PROGRAM CHANGE - 000 000 000
    (tady si nakroutim z jake banky jakej preset chci pouzit)
    nicmene z banky 001 mi to nastavi instrument i v RSku takze pak mi hraje RS i Blofeld naraz...
    a zjistil jsem ze nazivo je lepsi si ty presety menit primo na Blofeldu.

    SysEx se tam da nastelovat taky: EDIT - INSER - EXCLUSIVE - 0F .... k cemu je to dobry?
    WARE
    WARE --- ---
    Máte někdo AIEB2?
    WANA
    WANA --- ---
    SLARTIBARTFAST: todle me taky zajima, chci tim ovladat bloefelda...
    SLARTIBARTFAST
    SLARTIBARTFAST --- ---
    zkoušel ste někdo z ní posílat SysExy?
    PAJISS
    PAJISS --- ---
    K23A: jestli chces muzu seti nato mrknout dase to opravit ukaz fotku a uvidime.....
    uz jsem se neco napajel... takze zas takovi problem to nejni pokud je videt kam kazda cesta na tistaku vede......
    WARE
    WARE --- ---
    K23A: Zkus tohle, ale asi to nebude nejlevnější, jestli to půjde.: http://www.yamahaservis.cz/
    K23A
    K23A --- ---
    to pak vyfotim a ukazu sem to moc nestudoval si nejsem jistej
    K23A
    K23A --- ---
    SURB0NT: je prasklej uhlopricne,rekl bych tak 3-4 urcite
    SURB0NT
    SURB0NT --- ---
    kolik spoju je tam prerusenych od voka ??
    SURB0NT
    SURB0NT --- ---
    K23A: tistak se blbje opravuje... jak hodne je ruplej ??
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam