• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    WAREYamaha RS7000 & RM1X & SU700 etc.
    Tipy, triky, videa; která tě naučí, návody, výměna zkušeností s tímto nástrojem...
    rozbalit záhlaví
    TEKLAC
    TEKLAC --- ---
    Presenting ABSTRCTD: 20 styles for the Yamaha RS7000
    https://www.youtube.com/watch?v=AI2Tey6hxfc&ab_channel=SonnyNieuwenhuizen
    DOSTA
    DOSTA --- ---
    Hele ji, nechcete nekdo? vypada v peknem stavu a asi nebude draha

    https://hudba.bazos.cz/inzerat/167822946/yamaha-rs-7000.php
    WARE
    WARE --- ---
    PAJISS: Dobrá práce, slyšel jsem tady o tom problémů, je to celkem častý, ta koroze
    PAJISS
    PAJISS --- ---
    K tématu oprav si svůj stroj....

    PAJISS
    PAJISS --- ---
    Tak pánové vyřešeno,
    Před akci jsem jí chtěl ješte testnout a ani po 20min se nerozjela.
    Nakonec v ní něco prasklo a už to chrastilo. Sundal jsem zadní kryt a byl to mini kondík ketry na desce zkorodoval, vytvořil se přechodoví odpor a problém byl na světe. Dokud držel tak to šlo, no nic vzal jsem pájku a za 20min bylo po problému. Ještš jsem našel dva elity které jsou už na fouklí takže příjde doba kdy je budu muset také vyměnit.
    Měl jsem štestí v neštěstí, to že to upadlo mě přímělo to řešit, protože stroj pak už nefungoval. Zároveň problém byl na spodní desce ještě z přístupu pod spodním krytem. Je tam několik tištěných spojů nad sebou. Být to z druhé strany desky nebo některé ze spodních nemám čas to řešit.

    BLESHAK
    BLESHAK --- ---
    PAJISS: baterku si zkousel?
    PAJISS
    PAJISS --- ---
    WARE: a jak následně nahraju samplery do stroje?
    kdysi jsem dělal upgrade, ale již si nepamatuji jak.
    Děkuji za info.
    PAJISS
    PAJISS --- ---
    HNILOB: dík za info, hráli jsme si s RM1x a a po čase se rozjelo i RSko.
    Pamatuji si že jsem to i kdysi vytahl a rozjela se až na po čtvrté, jako když startuješ auto po roce. Ale teď se ani po milionte nerozjela, napadli mě ramky že by odešli a proto nenajede.
    Je fakt že při zapnutí trochu pískne, můžou to být právě ty kondíky (elity) ty když vyschnout tak zdroj není schopný dát dostatek proudu, dojde k poklesu napětí a řídící moduly zamrznou. Jsem elektrikář, občas dostanu na opravu nějaký řídící modul, udírna čí nějaký stroj a právě tohle je častný problém kdy modul najede ale už se nerozjede.
    Budu jí muset někdy rozebrat, zjistit jaké že kondíky na zdroji jsou a vyměnit je.
    Capek v odkazu píše že to je drahé nad hodntu stroje. Není je to otázka pár minut. Součástky nemusí mít shodný parametr tedy až na kapacitu a i ta může být +/- obdobná.
    Takže problém je sehnat nebude, je to otázka 4 hodin, rozebrat a přepájet.
    Každopádně děkuji za radu ;)
    PAJISS
    PAJISS --- ---
    BLESHAK: není to dispejem, i logo občas naběhlo. Ten stroj prostě zamrzl.... ale děkuji za info
    PS: to jsem si myslel u RM1x a pak mi došlo že má vzadu knob na upravu svitu displeje :))
    BLESHAK
    BLESHAK --- ---
    PAJISS: na ebayi se daj sehnat nahradni..modry
    HNILOB
    HNILOB --- ---
    PAJISS: nemam ale na prvni dobrou sem nasel toto
    Veřejná skupina Yamaha RS7000 | Facebook
    https://m.facebook.com/groups/5181224307/posts/10159381112744308/?mibextid=6NoCDW&refsrc=deprecated&locale2=cs_CZ&_rdr=
    PAJISS
    PAJISS --- ---
    Lidi help,
    Po delší době jsem chtěl zapnout svůj stroj. Displej se z části rozsvítí a nic...
    Máte někdo zkušenost co s tím?
    Děkuji za jakoukoliv radu

    WARE
    WARE --- ---
    Kdyby chtěl někdo okořenit svůj sampler.
    YAMAHA RS7000 Samples Vol. 5 - Percussions (part I) - Brian Noys - Official Website
    https://www.briannoys.com/news/yamaha-rs7000-samples-vol-5-percussions-part-i
    PAJISS
    PAJISS --- ---
    WARE: jj ty operace jsou nekonečné...
    Ale dlouhá léta to byl nepřekoný stroj.... 👍
    Velký displej já tomu říkám 3310 😃
    WARE
    WARE --- ---
    PAJISS: To je bomba. Já už RSko nemám, jsem přešel na Elektron, ale myslím, že se mají ještě co učit, protože Rsko má dobrý a hlavně velký displej, skvělý step sekvencer. Kdyby sampler měl větší pamět a operace by byly rychlejší, tak bych ho používal dál.
    PAJISS
    PAJISS --- ---
    Nedávno jsem pořídil za "pakatel" rm1x
    RSko mám prez deset let.

    PLANX
    PLANX --- ---
    SCREAM: Díky neni to tak těžký na pochopeni jak to vypadá stačí se do toho ponořit na pár dnů,což se stalo a je to :)
    SCREAM
    SCREAM --- ---
    PLANX: tady zkus tedle na rm1x
    je toho dost podobneho si myslim... ale nevim rs nemam,,



    HNILOB
    HNILOB --- ---
    PLANX: Taky sem trpěl když sem neuměl anglicky a jednou sem se už sám na sebe tak nasral, že sem si to začal překládat slovo po slově a světe div se, za půl roku už sem nepotřeboval žadný překladač. Všechny manuály jsou v podstatě stejné!:)
    PLANX
    PLANX --- ---
    HNILOB: jedině to prohánět překladačem,díky!
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam