• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    WAREYamaha RS7000 & RM1X & SU700 etc.
    LOBOTOMIKK
    LOBOTOMIKK --- ---
    WANA: Ok. Díky, zkusim...

    WARE: Vidim prvně. Nahlížel jsem na ebay a ani jsem to tam nenašel. Se bude asi blbě schánět!!! :(

    PAJISS: Nemam vůbec a přiznám, že ani nevim jak. Ten šum mi dělá nejspíš kytarovej efekt-distortion. Mam přes něj jednu mašinu.
    Nejvíc to "hučí/šumí", když zapojim notase, co je napojenej přes zdroj.adaptér (když jede jen na baterku, tak se to dá). Co se stím dá dělat?
    WANA
    WANA --- ---
    kde prosim sehnat kabel a jak vyresit napajeni k SCSI disku?
    externi cestou uz jste nekdo resil-vyresil?
    mit 18gb je celkem lakadlo :)
    PAJISS
    PAJISS --- ---
    LOBOTOMIKK: spis bych rek zeto nemas osetreny zvukove... bez signalu je tam sliset silny sum...
    WARE
    WARE --- ---
    LOBOTOMIKK: Já koukal zase na Syntecno TeeBee a bylo taky dost drahé. http://syntecno.home.xs4all.nl/
    WARE
    WARE --- ---
    LOBOTOMIKK: RSko může znít pěkně hnusně, špinavě, ale i čistě.
    WANA
    WANA --- ---
    LOBOTOMIKK: Zda se mi ze to mas prebuzeny, zkus malinko stahnout volume a uvidis ten rozdil :)
    LOBOTOMIKK
    LOBOTOMIKK --- ---
    BYDK: Dík.. :) snažim se, ale ještě jsem newbiek!!! :D Na live hraní na party to ještě dlouho nevidim.
    Spíš mi dělá problém mastering a přechody mezi patterny... nějaký rady?
    BYDK
    BYDK --- ---
    LOBOTOMIKK: Dobra slapacka. :)
    LOBOTOMIKK
    LOBOTOMIKK --- ---
    WARE: Jj. Ebay. ;) Taky sem koukal na x0xbox, ale byl na mě dost drahej, takže jsem zvolil levnější alternativu.. tady ukázka v tracku, jak zní.

    Mozkocuc (Dj Lobotomikk-live) - The Devil Inside
    http://soundcloud.com/lobotomikk/mozkocuc-dj-lobotomikk-the-devil-inside



    WARE: Yamaha mrda, ale ma svoje ALE... :/
    Nejvíc mě sre, že když nakroutim jeden SELECTION a pak jinej, tak ten první je zas uplně rozkroucenej... :(
    WARE
    WARE --- ---
    Budu muset založit uplněnovej projekt, abych to všechno využil, protože k tomu mám ještě EMX1 Korg a ten se hlasem 303 docela blíží..
    WARE
    WARE --- ---
    Těším se jak cyp! Yamahu jsem neprodal, na to nemám. Na to se mi moc líbí ten celek.
    WARE
    WARE --- ---
    LOBOTOMIKK: To abych si to tady celý prostudoval, Mam mb 33 jsem taky chtěl, to máš z Ebay? Mě přijde k narozeninám XOXBOX, tak se těším.
    LOBOTOMIKK
    LOBOTOMIKK --- ---
    SCREAM: Tak se mi to taky nepovedlo... :/
    Zapojil sem to nakonec tak, že přes keyboard part1 posílám na 1.midi kanálu do Mam mb33 a z keyb.p.2 přes 2.midi kanál do korga ms2000r.
    Yamahu rm1x sem zatim vypustil, pac fakt nevim, jak ji zapojit tak, aby hrála co chci (při midi propojení)... :(

    WANA: ..a noty do synthu máš už přednastavený na yamaze?
    Dost mi dělá problém přejít z jedný "melodie" na druhou..
    CUBE48
    CUBE48 --- ---
    @VOLCANO_LUPUS: Pokud chces menit dylku PATTERNU, tak pouzij Joby Split nebo Append Pattern. Pokud chces prodluzovat, tak proste prilep appendem prazdnej pattern na ten kterej potrebujes (anglickej manual str. 97).

    Jestli chces nastavit dylku PHRASE, tak to udelas behem recording setupu knobem c. 4 (anglicky manual, str. 49). Fraze musi v tu chvili bejt prazdna. Pokud chces prodlouzit uz existujici frazi, pak pouzij Job Append Phrase a nalep za nej nejakou prazdnou frazi, pripadne opakuj tento postup vicekrat. V pripade, ze chces prodluzovat nejakou z tovarnich frazi, tak ji asi budes muset nejdriv zkopcit do user phrase, ale mozna Ti to nabidne rovnou behem toho appendu. Tak se to aspon chova u RS7K.

    Ad. Jump, manual pravi, ze v Pattern Play modu (str. 46) nebo v Song modu (str. 116) tim muzes nastavit na jakej takt (measure) skoci prehravaci hlava po zmacknuti tlacitka Stop. Odtud by se pak melo spustit prehravani po opetovnem zmacknuti tlacitka Play. Jestli chces nastavit jako cil Jumpu aktualni takt, tak staci na dany obrazovce zmacknout Shift+Stop.

    Musim se podivat, jestli to ma RS7K taky, protoze me se vzdycky zastavi a spusti prehravani ve stejnym miste, coz me neba, radsi bych aby to skakalo na zacatek.
    VOLCANO_LUPUS
    VOLCANO_LUPUS --- ---
    Páni kolegové, mám na Vás dotaz skrz RM1x - jakým způsobem si "natáhnete" pattern na větší délku?
    V presetových patternech mají Lenght klidně i 16 ale já si u User patternu nedokážu nastavit jinou hodnotu než jedna.
    V manuálu se mi to bohužel nepodařilo objevit.

    A pak by mě taky zajímalo co přesně označuje položka JUMP (vyobrazena na displayi vedle volby presetů) ať s tím točim jak chci, nějak neslyším že by to něco dělalo.

    WANA
    WANA --- ---
    LOBOTOMIKK: diky za povzbuzeni :) hraju to v pattern modu, song mod jsem jeste nezkousel, bavi me ta moznost kontroly a ze stejnych paternu muzes nazivo bastlit uplne jinej a prirozenej postup, coz me ohrome bavi, pripravit si matrosh, a ten si skladat a obarvovat zive.
    WARE
    WARE --- ---
    Tad na té tránce je napravo demosong zz SU700 :)
    Yamaha SU700 | Vintage Synth Explorer
    http://www.vintagesynth.com/yamaha/su700.php
    SCREAM
    SCREAM --- ---
    LOBOTOMIKK: mě to taky nešlo asi sem blbeja mam propojeni dx200 SU700 A RM1X .. ALle koupil sem um3X a lepsi akorat po x prepojovani uz odchazi ty konektory k midi..
    LOBOTOMIKK
    LOBOTOMIKK --- ---
    WANA: Hraješ to v SONG modu nebo PATTERN? Jinak fajná práce ze synthem!!!! ;)

    CUBE48: Mam Rm1x, ale mělo by to bejt podobný.. :)
    Fakt je to nějaký divný s tím midi nastavení. Zkoušel sem to zapínat a vypínat a chvílema se to chovalo dost divně (jako kdyby byl korg midi keyboard). Filtrovat na mb33 bohužel nejde... Dneska to zase testnu, tak uvidim, jestli se konečně povede. :/
    CUBE48
    CUBE48 --- ---
    @LOBOTOMIK: Jeste zkus na mb33 filtrovat co se posila ven, teda jestli to jde.

    Jinak bych zkusil za mb33 pripojit MIDI IN pocitace a v Midi-Ox (http://www.midiox.com/) mrknout co vsechno ti v danym miste z kabelu leze. V Midi-Ox je monitorovaci utilitka, ktera by ti mela ukazat detaily toho co se posila (jestli noty, CC, na jakym kanale, atp.).

    Pro shrnuti, nastaveni MIDI v RS7K bys mel mit:

    MIDI SYNC: EXT (hodiny z Korga)
    MIDI CLOCK OUT: ON (pro ten tvuj 2. synth)
    MIDI CONTROL: OUT A, OUT B, OUT A+B (zalezi kde mas zapojenej 2. synth, hlavne at tu nemas zadnou polozku s IN!)
    ECHO BACK: OFF (pro jistotu vypnout, at ti nic z MIDI IN neleze do 2. synthu)

    Jinak prijmi mou omluvu za mystifikaci s MIDI Filter nastavenim (ty zaskrtavatka, v manualu str. 262). MIDI Filter v nastaveni RS7K se vztahuje jen na MIDI OUT, tedy to, co se posila ven, takze to na tvuj problem nemohlo mit zadnej vliv.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam