• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    WAREYamaha RS7000 & RM1X & SU700 etc.
    Tipy, triky, videa; která tě naučí, návody, výměna zkušeností s tímto nástrojem...
    rozbalit záhlaví
    NIKINA
    NIKINA --- ---

    CUBE48: Ahoj jinak jsem dominik tohle je nyx přítelkyně nějak se na ten svuj nemůžu dostat :D No určitě chci mašinu využít na live act a skládání vlastní muziky. Nejvíc mě ale určitě zajímá ta disketa jak na to atd počítač mi nedávno bohužel vyhořel takže nemám kam ukládat data jestli se to dá nějak hecknout na usb bylo to dost super :)
    CUBE48
    CUBE48 --- ---
    @NIKINA: Zkus mozna vic rozvest jakym zpusobem planujes RMko pouzivat. Studio master sekvencer? Produkce tracku? Live act?
    Obecne lze rict. ze je to bajecnej sekvencer pro ovladani dalsiho gearu, onboard zvuky uz jsou uz dneska mozna malinko retro (devadesatkovej zvuk), ale porad dost tweakovatelny, takze si svuj zvuk muzes krasne poladit a nespolejhat jen na presety. Trochu problem muze bejt s disketama coby ulozistem, mechaniku v PC totiz uz taky abys pohledala a zaloha dat pak muze bejt problem. Pokud jsi trochu technohackerka, tak tam muzes namontovat floppy drive emulator, do kteryho pak strkas USB stick. K nemu jsou pak nutny WinXP, protoze nutnej obsluznej soft pro PC na Win7 nebeha. Kdyby mel nekdo zajem, muzu to popsat vic do detailu i s odkazama, delal jsem vymenu floppy u sampleru Yamaha A5000.
    NIKINA
    NIKINA --- ---
    Ahoj chystám se kupovat RM1X někdo nějaké zkušenosti??
    WANA
    WANA --- ---
    vhodny sample editor pro RSko
    Tiny Wave Editor - The Sonic Spot
    http://www.sonicspot.com/tinywaveeditor/tinywaveeditor.html
    MATI
    MATI --- ---
    Wana, Pajiss - diks
    PAJISS
    PAJISS --- ---
    MATI: kdyz se mrknes na starsi prispevky tak to tu jiz probehlo... jak softver pro pc tak i pro samotnou masinu
    MATI
    MATI --- ---
    Cau, nema nekdo software k RSku, nebo nevite kde by se dal pripadne poridit? (pokud mozno zdarma) diky
    CUBE48
    CUBE48 --- ---
    2ILAB: Ted koukam, ze to resis s RM a ne s RS, sorry muj omyl. Pocitam ale, ze buttony a postup by mohly bejt stejny.
    CUBE48
    CUBE48 --- ---
    2ILAB: Hledej na ebayi neco jako 'Yamaha RS7000 replacement buttons'. Je to sada vsech kbd buttonu pro RSko. Mam je doma a cekaj az se mi buttony odeberou do vecnejch kremikovejch lovist (na nektery uz musim vic tlacit, aby byl stisk registrovanej). Budes taky potrebovat servisni manual (hledej na netu nebo rovnou stahni v Yahoo groupe RS7000), dale pajku a trpelivost. Drzim palce a klidne se pak podel o zkusenosti.
    SW_AY
    SW_AY --- ---
    ILAB: jooo kámoš to řešil, musel si nechat dovýzt nějakou sadu
    SAMIX
    SAMIX --- ---
    zdar,nema nekdo zvas zkusenosti s roland sp-606???za dobrou radu vas necham stahnout FL studio 10!!!
    ANTONIN
    ANTONIN --- ---
    Zdar prodám yamahu RS7000 v zánovním stavu s SM kartou a k tomu sampler Yamaha A3000 upgrade verze 2 interní 2GB harddisk scsi cd mechanika stav také zánovní.Jsem ochoten vyměnit za náký synth,efekt,kontroler určitě se domluvíme! Volejte:723777202
    ILAB
    ILAB --- ---
    ahoj potreboval bych vymenit asi 3 butony na rmku, resil ste to nekdo???
    ANTONIN
    ANTONIN --- ---
    PAJISS: Mění se i tempo...jen chci slyšet že to jde :D Pak si stim budu hrát jak dlouho bude třeba jen nevim jestli je to řešitelné..ale díky
    PAJISS
    PAJISS --- ---
    ANTONIN: tak je tu moznost zalest do utility v rsku a v systemu 1 je patrern quantize tam nastav hodnotu jedna a nemusis vychytavat tempo....
    rozhodne je neco spatne zkus zmenit BPM na rsku jestli se zmeni i na korgu, podle me se tak nestane a rsko pouze dava pokyn ke spusteni smicky..............
    FREYOS
    FREYOS --- ---
    zdravím,mám problém s jedním s RSek. udělám si na ni patern,pak druhý,třetí... závisí na plnosti a napíše mi ,,WAVE MEMORY FULL,, víte někdo co s tím?
    ANTONIN
    ANTONIN --- ---
    PAJISS: Pájo tak já ti nastíním situaci blíže s out1 na rsu řídím mašiny bez sekvenceru....efektor, synth a sampler a s out2 řídim xoxbox a již zmiňované korgy...vše propojené midi kabelem :D vše synchronizované zmačknu play vše jede jak má ALE ve chvíli kdy chci přeskočit s sekce do další musim se trefit do beatu jen kvuli těm korgum jinné mašiny to nedělají což je poměrně náročné knoflíky nemájí takovou přesnost proto musím track přetočit(podržet cca 3vteřiny šipku zpět) což má za následek chvíli ticha která mě pochopitelně sere...
    PAJISS
    PAJISS --- ---
    resenim je midi kabel....
    jestli ho mas tak mas problem v nastaveni jelikoz nejsou masinky sinchronizovane ;)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam