• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    WAREYamaha RS7000 & RM1X & SU700 etc.
    SW_AY
    SW_AY --- ---
    TEKLAC: stejně to nechápu, dřív mi to normálka šlo
    SW_AY
    SW_AY --- ---
    TEKLAC: takže když si udělám nějakej svůj patern, tak ho mám nejdřív uložit do banky? Jak?
    TEKLAC
    TEKLAC --- ---
    SW_AY: pokud tvoris set v interface a davas svoje vyrobene paterny ze zvukove banky a samply z masiny, to de ulozit normalne a zas nahrat
    SW_AY
    SW_AY --- ---
    ahoj, mám menší problém se sedmitisícovkou, když si skládám řadu, tak něco dávám z uloženejch paternů a s tim, co si skládám sama mám právě problém. Když to celý uložim ( u všeho mám (M) ) je to v klidu, znovu to načtu a jsou tam uložený i zvuky i filtry, dokud yamahu nevypnu. Pokaždý, když jí pak zapnu, tak je to co skládám růčo v háji. Zůstanou jen noty, ale zvuk ani filtr (i u předn. paternů) se neuložil. Takže jak debil hledám, co jsem tam měla za zvuk a jebu se s tím znova. Jak to vyřešit? Asi to špatně ukádám... Díky
    PAJISS
    PAJISS --- ---
    WANA: jak koukam na fotky ta toho dost zazila :D
    WANA
    WANA --- ---
    MARAKI
    MARAKI --- ---
    PAJISS: 400 eur +-
    RADIAL
    RADIAL --- ---
    Shanim SCSI HDD i kabel k RSku, kdyby nekdo nahodou :)
    PAJISS
    PAJISS --- ---
    MARAKI: kolik nabizis....
    MARAKI
    MARAKI --- ---
    nema nekdo RSko na prodej?
    ANTONIN
    ANTONIN --- ---
    Zdravim poptávám RM1X pro kamaráda..rychlé a spolehlivé jednání zaručeno :D
    PAJISS
    PAJISS --- ---
    kamos ji koupil za 15kil lehce jetou bez jednoho knofliku a sem tam nejake tlacitko nechce fajcit...
    ANTONIN
    ANTONIN --- ---
    Rm1x max 5t s kabelaží bez kufru
    PAJISS
    PAJISS --- ---
    a jaka je cena rm1x???? plus dalsi prislusenstvi jako ze kabely manual ci kufr.....
    NIKINA
    NIKINA --- ---
    CUBE48: Tak já to vidim asi tak že si seženu starej kompíček s WinXP se slotem na disketu protože bych nerad dojebal rm1xko :D nejsme zase takovej tehcnickej typ :) každopdáně díky za radu v pondělí si pro ní jedu do prahy tak pak podám hlášení jak spolu valčíme je to moje první mašina tak jsem dost natěšenej :)
    CUBE48
    CUBE48 --- ---
    Tady lze koupit nahradni switche pro RS7K:
    PAD/SWITCH REPAIR - YAMAHA RS7000 (LOT 28PCS.) | eBay
    http://www.ebay.de/itm/PAD-SWITCH-REPAIR-YAMAHA-RS7000-LOT-28PCS-/221200160795?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item33808e981b
    Pocitam, ze ty pro RM1X budou identicky, ale rozhodujici bude rozlozeni pinu (nozicek).
    CUBE48
    CUBE48 --- ---
    @DOMINIKINA: Bez kompu ta floppy emu pro Tebe nema moc vyznam. USB stick je potreba specialne naformatovat.

    Pro ty, co by chteli experimentovat s vymenou disketovy mechaniky v RM1X nebo SU700 tu strucne popisu muj postup pri vymene floppky v sampleru Yamaha A5000.
    Floppy Emulator jsem poridil za 20 EUR z Ciny na ebayi (http://www.ebay.de/...-Floppy-Disk-Drive-Emulator-Plug-For-YAMAHA-KORG-Keyboard-/271131721116?pt=DE_Computer_Floppy_Zip_Streamer&hash=item3f20b5bd9c).
    Namontoval jsem emulator namisto puvodni disketarny, nic slozityho. Jestli to budete zkouset s RM1X, tak si pred koupi emulatoru ohlidejte pocet zil na konektoru plochyho kabelu (tzv. ksandy), at se vam shoduje s tim, co vede do floppky RMka.
    Pak jsem si stahnul soft pro PC, kterej je nutnej k naformatovani USB sticku, kterej do emulatoru strkam. Neni potreba nic velkyho, formatovaci utilita zvladne vytvorit maximalne 99 virtualnich disket po 1.44 MB, tzn. staci i hodne malej USB stick. Protoze na mini CD s emulatorem z Ciny byl soft nizsi verze a navic z pulky cinsky, stahnul jsem vhodnejsi anglickou verzi z jednoho nemeckyho e-shopu, kde mechaniku prodavaj za EU cenu :). (http://www.ipcas.com/support/usb-floppy-emulation-download.html)
    Protoze mam v kompu Win 7, musel jsem si nainstalovat Win XP Mode a v nem utilitu nainstalovat. Na Win 7 se nechyta. Pokud mate Win XP, jste v pohode. Na youtube je video, ktery zhruba demonstruje instalaci zmineny utility pro formatovani USB sticku (http://youtu.be/IjqXtEmQbog).
    Po naformatovani USB pameti se muzete pomoci dalsi utility (najdete ji taky na vyse uvedenym odkazu) prepinat v indexu vami vytvorenych disket na USB a vami vybrana disketa se pak mountne jako pametove uloziste. Data lze pak normalne kopirovat z/na jednotlive diskety. V hw emulatoru se jednotlive diskety prepinaji pomoci tlacitek (cykluji cisla 0-9 pro jednotky a desitky). U sampleru Yamaha A5000 radsi vzdycky pred prepnutim na jinou disketu radsi medium unmountnu, prepnu cislo na emulatoru a pak mountnu medium v floppy emu zpet. Nevim, jak toto muze vypadat v RM1X/SU700.
    Pohodlnejsi nez diskety to urcite neni, ale je to trosku vic future proof reseni.
    P.S.: Samozrejme nenesu zadnou odpovednost, pokud si domrvite masinu, delate to na vlastni riziko ;-)
    CUBIQLOO
    CUBIQLOO --- ---
    PAJISS: jj ;) mi se jednalo o popis a fotku, a najit mikrospinac v cr obchode aby nekupovat to na ebay
    PAJISS
    PAJISS --- ---
    Ben Zimmerman - "First RS7000 Piece" - YouTube
    http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=Jjd6CGSpANE
    PAJISS
    PAJISS --- ---
    CUBIQLOO: to mas na tlacitka do jamajky?... nekde tu myslim v minulosti probehl odkaz kde se da koupit celej pak pro jamajku... neco jako servisni balicek
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam