• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    HALELUJANagios - dohledový systém počítačových sítí a jeho nadstavby (Centreon, Nagvis, Cacti,..)
    ERROR
    ERROR --- ---
    cacti nepripada v uvahu protoze by se to muselo vsechno predelat na zeleny louce...
    ERROR
    ERROR --- ---
    KRISHNA: my potrebujeme neco na centralni sber dat nad nagiosem (nagiosama)...doted mame vsude muniny ktery jsou ale proste na houby protoze s tim nic neudelas, muzes na to maximale tak kazdej den rano hodinu cumet...a hlavne ty data casem degradujou (snizuje se rozliseni)
    KRISHNA
    KRISHNA --- ---
    ERROR: Kašli na centreon .)
    ERROR
    ERROR --- ---
    zdar,

    jak je to s importem nagiosich templat co centreonu?
    nedari se mi importnout ani tuhle jednoduchou..
    nebo centreon chape templaty uplne jinak nez nagios ?
    (snazim se naroubovat centreon na nagios s ~7000 servicema takze bych docela potreboval aby ty templaty umel nacist stejne jako hosty,servicy..)



    define service{
    use SYSMON-template
    name SYSMON-HA

    max_check_attempts 3
    normal_check_interval 300
    retry_check_interval 120
    notification_interval 300
    contact_groups blabla-adm
    register 0
    }
    HALELUJA
    HALELUJA --- ---
    Nevíte jestli funguje checkování velikosti disku i s desetinnýma čárkama pomocí check_centreon_nt (nsclient) případně na konkrétní hodnotu (MB)? bez psaní skriptu
    HALELUJA
    HALELUJA --- ---
    SAMGARR: tak super :))
    SAMGARR
    SAMGARR --- ---
    HALELUJA: uz to bezi, chyba byla v zapisu mountu ve fstabu
    HALELUJA
    HALELUJA --- ---
    SAMGARR: ještě zápis toho commandu ideálně
    SAMGARR
    SAMGARR --- ---
    HALELUJA: fstab neposlusnejch mountu - http://pastebin.com/puFQ7y1f, check plugin http://pastebin.com/rTApGw0m. Diky.
    HALELUJA
    HALELUJA --- ---
    SAMGARR: ahoj, těžko říct.. hoď sem fstab a syntaxi toho checku a třeba něco vykoumáme :)
    SAMGARR
    SAMGARR --- ---
    Zdar, mam problem s nagiosem, pomoci pluginu check_nfs_health kontroluju stav NFS mountpointu. U 4 mountpointu mi plugin hlasi "not mounted". Pritom jsou pripojene, system s nima normalne pracuje, netusite cim to muze byt? Logy nic zajimavyho neukazujou.
    TLOUDEV
    TLOUDEV --- ---
    AQUARIUS: a propos: nejde to primo nejak v cacti, poskladat graf z nekolika datasources z vice hostu?
    TLOUDEV
    TLOUDEV --- ---
    AQUARIUS: no vidis.. ja vedel ze nekoho napadne jednodussi cesta.
    Ja tam samozrejme ty hodnoty mam. Akorat budu muset nasprtat rrd v perlu. A hlavne nekde definovat, kterych grafu se to tyka. Vlastne to ani nemusi byt integrovano v cacti, bude mi pak stacit viewgraph.cgi nebo jak se ten jejich blbinec jmenuje..
    AQUARIUS
    AQUARIUS --- ---
    TLOUDEV: neni jednodussi si napsat skript, kterej ty hodnoty vytahne z jednotlivejch rrd databazi a pak to akorat hodi do jednoho grafu? vyhoda je, ze to budes rovnou mit i s historii.
    TLOUDEV
    TLOUDEV --- ---
    Hi, jsem postaven pred nelehky ukol agregovat do cacti do jednoho grafu vstupy z vice stroju. Mam-li byt konkretni, jedna se o "secteni" vsech IO operaci vsech stroju, abych videl, zda nahrazeni storage jednotlivych stroju jednim centralnim ulozistem bude diskove operace stihat. Tedy v podstate "secteni" hodnot. V cacti jsou templates, jak znamo, delany pro jednotlive stroje. Tusite nekdo, jak si z takovou integraci poradit? Cely ukol je jednorazovy, tzn nemusi fubgovat univerzalne, genericky..
    Moje idea do zacatku je, napsat check script, ktery vezme nejaky seznam stroju a jejich SNMP parametry (diskIOread, diskIOwrite), secte, pokud je k dispozici soubor s predeslou hodnotou, pak ji odecte a do rrd zapise rozdil, pokud neni, vrati 0 a ulozi hodnotu nekam do souboru.
    Otazka do plena: neni nejaka jednodussi cesta ci jiz hotove reseni?
    HALELUJA
    HALELUJA --- ---
    KRISHNA: nj ale to ovlivní všechny :/

    AQUARIUS: odjel sem na dovču a vysral se na to, ale vypadá to, že to buď nejde a nebo jedině nějak v kombinaci s těmi eskalacemi

    KRISHNA: když to je taky globální pro celej template. já to potřebuju jen pro ten jeden kontakt.. možná, že natvrdlost se mě furt drží :D
    RUDOLF
    RUDOLF --- ---
    AQUARIUS: díky, jasně že jsem nerestartoval nrpe:-) už to běží, došlo mi to už včera asi hodinu poté..
    AQUARIUS
    AQUARIUS --- ---
    RUDOLF: restartoval jsi nrpe po uprave tech konfiguraku? Co vidis v tcpdumpu?
    RUDOLF
    RUDOLF --- ---
    ahoj, začínám s nagiosem

    .. změnila se teď IP adresa nagios serveru:

    intranet:/usr/lib/nagios/plugins # rcnagios status
    Checking for nagios : running
    Tj. nagios běží bez xinet.d


    intranet:/usr/lib/nagios/plugins # ./check_nrpe -H localhost
    Connection refused by host
    intranet:/usr/lib/nagios/plugins # ./check_nrpe -H public
    CHECK_NRPE: Error - Could not complete SSL handshake.

    na nagios serveru jsem změnil IP tady:
    intranet:/usr/lib/nagios/plugins # grep -r 10.3.0.28 /etc/
    /etc/hosts:10.3.0.28 intranet intranet
    /etc/nagios/objects/hosts.cfg: address 10.3.0.28

    na remote jsem zmenil:
    /etc/nagios/nrpe.cfg:allowed_hosts=***.***.***.***,10.3.0.28 //hvezdicky jsou public IP

    všechny stroje mi hlasí:
    CHECK_NRPE: Error - Could not complete SSL handshake.

    dokumentace nějak nepomohla.. možná něco s certifikáty, ale ty jsou přeci na domain name a né na IP..

    jakékoliv nápady ocením!
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam