• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    MIKATCHOUPraguewatch - mapa pražských kauz
    MIKATCHOU
    MIKATCHOU --- ---
    HAMSTER: jestli budeš urážet Davida Harveyho aniž bys ho kdy četl tak dostaneš Ban kámo .))
    HAMSTER
    HAMSTER --- ---
    SPIPI: Vždyť to není dodělaný, koukáme na stejnou fotku? Fotku s plotama kolem staveniště, neobloženejma zdma, nedokončenejma parkovejma úpravama a provizorníma stěnama na některejch balkonech?

    MIKATCHOU: Jak už jsem řekl, komouše nečtu, nikde na světě se jejich myšlenky nesetkaly s úspěchem, takže ať už to má napsaný jak chce krásně, nefunguje to.
    HAMSTER
    HAMSTER --- ---
    MIKATCHOU: Ale abych teda použil tvůj styl argumentů: Už jsem celý žhavý na to, až celý Žižkov bude vypadat takhle:


    MIKATCHOU
    MIKATCHOU --- ---
    přečti si toho Harveyho Hamstere, třeba pochopíš že to neni jen o vizuálnu, ale že to má i nějaký socioekonomický podtext, který ty zatim nechápeš, protože máš v mozku nahňácaný jen velký hovno a zmačkaný prachy
    SPIPI
    SPIPI --- ---
    HAMSTER: jaký staveniště tvl, tohle je současná podoba.. teda z letošní zimy, aby ses zase nechyt za slovíčko...

    o kontejnery nikdo nebojuje.. ty si vážně král demagogie :))
    HAMSTER
    HAMSTER --- ---
    MIKATCHOU: 1) Fotka staveniště není moc fér příklad, že? Ale u vás se fakta vždycky trochu upraví, propaganda si to žádá...

    2) I ty rozestavěný baráky mi připadaj lepší, než tohle:









    ale jestli tohle je pro vás kulturní památka, tak tady asi fakt ztrácím čas...
    MIKATCHOU
    MIKATCHOU --- ---
    HAMSTER: už jsem celá žhavá na to až celý Žižkov bude vypadat takhle:
    MIKATCHOU
    MIKATCHOU --- ---
    pro všechny ty, kteří si myslí že další nárůst realitní bubliny (rozuměj = nekoordinovaný a živelný vznik nových bytů, na které nikdo nemá peníze) je v pohodě a ještě jsou tak blbý, jako třeba tady Hamster, že propagují další developerskou výstavbu... už dochází k tomu, co já osobně předvídám už několik let:

    Již tisíce Čechů má problém splácet hypotéky – Novinky.cz
    http://www.novinky.cz/finance/237614-jiz-tisice-cechu-ma-problem-splacet-hypoteky.html

    ve finále dopadneme takto: http://www.businessinsider.com/cheap-detroit-homes-2011-6#a-lovely-ranch-on-piedmont-st-1 s tím rozdílem, že tu nebudeme mít prázdné vybydlené rodinné domečky z 60. let, ale 10ti a více patrová obludária, která se nád námi budou poloprázdná tyčit, chátrající zabírat místo a nikomu nic nepřinášet! Smrt všem zrůdnejm developerům!!!
    SPIPI
    SPIPI --- ---
    HAMSTER: tak pátrej dál, ať se tu zbytečně pořád dokola neztrapňuješ .)
    HAMSTER
    HAMSTER --- ---
    MIKATCHOU: Dík za odpověď, já už mám asi jasno.
    HAMSTER
    HAMSTER --- ---
    SPIPI: Koukal jsem na to, za zmínku tam stojí ty výtahový věže na nástupištích, ale jinak jsem nenašel nic moc zajmavýho.
    MIKATCHOU
    MIKATCHOU --- ---
    HAMSTER: jsi uboze primitivní, nehodlam s tebou ztrácet čas...
    SPIPI
    SPIPI --- ---
    HAMSTER: a už sis o tom něco přečet?
    HAMSTER
    HAMSTER --- ---
    MIKATCHOU: Tak o co vám teda jde? O Prahu, nebo o boj proti kapitalismu? Abysme věděli na čem sme, vy se totiž profilujete jako sdružení pro záchranu cenností Prahy, ne jako rudá skupina...

    MIKATCHOU: Komouše nečtu, ti už nás myslím zničili dost. A přepapouškovanej Marx mi do knihovny už vůbec nesmí.
    MIKATCHOU
    MIKATCHOU --- ---
    HAMSTER: doporučuji číst Davida Harveyho
    MIKATCHOU
    MIKATCHOU --- ---
    HAMSTER: kdybys aspoň trochu rozuměl globální ekonomice a realitní bublině, kdybys znal strukturu a síly stojící za současným urbanistickým boomem, takto bys nemluvil.
    HAMSTER
    HAMSTER --- ---
    Zajímavý je, že Praguewatch vystupuje iniciativně prakticky proti všem větším stavebním záměrům, přitom jiný, z hlediska kulturního dědictví mnohem závažnější kauzy, vás nechávaj klidný. Nechci nikoho z ničeho obviňovat, ale zdá se mi, že se točíte jenom kolem kauz, ve kterých je spousta peněz... Je mi to podezřelý...

    HAMSTER
    HAMSTER --- ---
    MIKATCHOU: Nebo kdyby lidi ve městě nebyli vůbec, ne? Stejně tam jen překážej, každej by něco měnil.... :-)) Lidi Praze vysloveně škodí.

    Dneska jsi mě nepotěšila, tak uvidíme, co bude zítra... ;-)
    MIKATCHOU
    MIKATCHOU --- ---
    HAMSTER: já bych byla raději kdyby lidi do města autem vůbec nejezdili :)
    HAMSTER
    HAMSTER --- ---
    MIKATCHOU: A proč to nebourat? Vždyť to není hezký! A jsme opět u toho - nebourat to, protože už to tam je. A může to bejt třeba malešická spalovna či nákladový nádraží, jakmile to jednou stojí, musí to zůstat stát na věky... :-)

    A to protažení tý čtyřproudovky ti předpokládám taky vadí, viď? Ty máš radši, když auta v ulicích dlouho stojej, než když rychle projedou, že? Víš mimochodem, že auto jedoucí poklidně městem má spotřebu paliva okolo řekněme 8mi litrů na 100km zatímco auto poskakující v koloně okolo 30 - 40 litrů?
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam