• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    MIKATCHOUPraguewatch - mapa pražských kauz
    SPIPI
    SPIPI --- ---
    HAMSTER: jak taky prosim tě? :))) Malá strana je město duchů, po desátý večer je dokonale mrtvá a otevřeno maj jen restaurace pro turisťáky. Děti si na ulici hrát nevidíš, není to čtvrť, která by normálně fungovala. Je to skanzen.. Genius loci je dávno ta tam.
    HAMSTER
    HAMSTER --- ---
    IDENTITY: Oni si ho nepořizovali "na straý kolena", to bylo trochu složitější. Jednak trh z bytama fungoval trochu jinak a druhak si ho pořizovali v jiným věku, než jsou dneska. A chápu je, že se nepřestěhujou, taky bych do toho nešel, kdybych měl byt na Staromáku...
    PATISLAV: Ne, to neříkám.
    SPIPI: Nevím, jestli pouliční umělci překračují normu, podle mě ne. A o Malý Straně toho koukám taky moc nevíš....
    LOPIK
    LOPIK --- ---
    Kdo chce po Praze hrát může i teď, jen muzikant nemůže čekat, že si stoupne zrovna na Karlovu ulici, nebo na most, kde je je už poněkud přeatrakcováno i bez nich.
    Kdo chce hrát ten hraje (jako třeba ten slepej typ co stál snad patnáct let na Národní, frajeři co to mastěj přímo před Hradem, dixieland co je semtam na Staromáku, nebo třeba ten typ co je teď každej den s houslema v podchodu na Kobylisích). Kdo ne, ten kecá jak to nejde..
    PATISLAV
    PATISLAV --- ---
    HAMSTER: myslíš, že ti důchodci v centru si tam byt "pořídili"? Nežijou tam třeba odjakživa?
    IDENTITY
    IDENTITY --- ---
    HAMSTER: Jestli si pořizovali "na starý kolena" byt v centru velkoměsta, tak tam těžko budou mít regulovanej nájem. V tom případě tam bydlej 50 let, a i takových bude hodně málo. A ostatně neznám, natož osobně, starý lidi, který by bydleli v historickým centru a stěžovali si na hluk, natož na "hluk" z okarín, kupříkladu.
    SPIPI
    SPIPI --- ---
    HAMSTER: tak ono celý centrum není Václavák, ale existuje tam mnoho relativně zašitejch míst, uliček a částí.. zkus stáří ctít a respektovat. Norma například pro noční klid je všude stejná a je fuk, jestli seš v centru nebo ne...


    IDENTITY: Malá Strana je totál v prdeli, tam už snad nikdo nežije.. hrůza :(
    HAMSTER
    HAMSTER --- ---
    SPIPI: Tak jestli "chci mít na starý kolena klid", tak si přece nepořídím byt v centru velkoměsta, to snad dá rozum, i když to budeš překrucovat do vrtule...
    IDENTITY
    IDENTITY --- ---
    SPIPI: Já bych je deportovala na Malou Stranu, aby se tam zase jablíčkový babičky a dědečkové s fajfkama dívali z okna, zpoza muškátů, nosili si ochutnávat bábovku a chodili si pro pivo do džbánku. A drbali na rohu u kvelbu. /Konec okénka kýč-historie/
    SPIPI
    SPIPI --- ---
    Už aby ti důchodci všichni umřeli, pořád si jenom stěžujou, nemaj peníze a překážej. Nejlépe je deportovat někam daleko od centra...
    IDENTITY
    IDENTITY --- ---
    YBUKO: Jo, to souhlasím - zejména s tím kompromisem, tolerancí a nalezením vhodných míst. Já se třeba něco nachodila po Utrechtu, kde (zejména v centru) je možný potkat muzikanty jak v útrobách obchodního centra, tak na Oudegrachtu a kolem Domtoren. Jeden hraje na foukací harmoniku, další na rumba koule, občas tam koncertuje takovej druhej Paco de Lucia, ba i moravskou cimbálovku jsem tam potkala. Všichni bez techniky, jen akusticky. Problém je podle mě mj. v tom, že například právě Holanďani (že se jich furt dovolávám - ale mám holt s nima největší zkušenost) jsou zvyklí dodržovat platná pravidla. Tady by pravidla každej koukal pokud možno očurat. Takže je jednodušší pravidla utáhnout tak, aby to pouliční umělce zprudilo, anebo aby jim to, když už, stálo fakt za pořádnej vejvar.


    HAMSTER: Neřekla bych. Jak píšu výš: pouliční produkce bez techniky se smí tam a tam odehrávat od tolika do tolika hodin. Kdo to poruší, zaplatí 10k pokutu. Při vymahatelnosti práva a důvěryhodnosti policie je problém kde?
    HAMSTER
    HAMSTER --- ---
    IDENTITY: Podle mě může být problém Prahy ve složení obyvatel v centru. Věčně si stěžující důchodci, co chtěj mít ve svém bytě v Celetný (s regulovaným nájmem) svůj klid (nebo se prostě nudí a psaní stížností a volání strážníků je baví) prostě nedaj pouličním muzikantům pokoj. Regulovaný nájemný ale končí a nová generace nájemníků už do těch bytů jde s tím, že chtěj bydlet v rušném centru dění, takže by se situace měla zlepšovat...
    IDENTITY
    IDENTITY --- ---
    HAMSTER: Nevím, jak ostatní, ale já mluvila o pouličních muzikantech, běžných jinde ve světě: v pařížským metru, v ulicích Amsterodamu apod., hrajících pouze a výhradně akusticky, bez zesilovačů a repráků. Ostatně ta debata začala tím, že sem někdo dal odkaz na vyhánění žebráka či co, což byl vlastně pouliční muzikant. Takže to v Praze klidně jít může, když se hledají způsoby, a ne důvody proč ne.
    PATISLAV
    PATISLAV --- ---
    JAMES_DICK: no jo, máš pravdu, mně přišlo, že to končilo pozdějc, sorry.
    JAMES_DICK
    JAMES_DICK --- ---
    PATISLAV: united islands koncily vzdycky v deset
    HAMSTER
    HAMSTER --- ---
    PATISLAV: A přes poledne se musí vypínat některé fontány, aby nerušily hlasitým bubláním...
    N_I
    N_I --- ---
    to urcite rozdil je...
    PATISLAV
    PATISLAV --- ---
    N_I: ale on je přeci rozdíl, pokud si kupuju byt s absurdní slevou nad Rock Café, abych pak usiloval o zrušení klubu a parádní zhodnocení investice, a pokud si koupím byt nad restaurací a majitel se po čase rozhodne, že zahrádka by mohla přitáhnout víc hostů a vyřešit problém s kapacitou lokálu. V prvním případě nakopat do řitě bytové spekulanty, v druhém případě říct "ano, ale pod podmínkou....".
    N_I
    N_I --- ---
    patislav / pokud jdu bydlet do centra mesta asi pocitam ze tam bude rusneji...pokud bydlim u klubu asi pocitam s tim ze tam bude hlucneji...dobre to resila treba radost fx kde davali lidem kery bydleli nad klubem slevu na najmu...

    jinak praha s tim problem porad ma kdyz nevis u koho namazat..;]
    PATISLAV
    PATISLAV --- ---
    HAMSTER: s jednorázovými akcemi po 10. hodině Praha zas takový problém nemá (viz třeba nedávné United Islands). Zkus si ale usínat vedle klubu nebo restaurace, kde je rachot každý den bez výjimky.
    HAMSTER
    HAMSTER --- ---
    Obávám se, že v Praze, kde jsou kvůli hluku zavřený po 22:00 i zahrádky restaurací, to asi neprojde... Škoda... :-/
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam