• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    GREGIGregiho dílna
    GREGI
    GREGI --- ---
    Držáček na prsteny na zeď.





    GREGI
    GREGI --- ---
    Jako jo, šlo by si to nechat udělat na laseru , ale to by pak nebyl takový příjmený pocit, jako když to pěkně vyjedu rukama a je to pak všechno tak hezky nestrojově nepřesný:) Jedině tak nejsou ani dva páry manžetových knoflíků stejný.
    #handmade

    GREGI
    GREGI --- ---
    Kavove nausnice. Velikost 1:1 jako zrnko kavy. Pro projekt KAA-WA

    GREGI
    GREGI --- ---
    Nové dřevo v nabídce Zebrano!
    Asi mám nové nejoblíbenější dřevo. Velmi tvrdé, krásná kresba, bez prasklin a pro mě to nejdůležitější - dobře se opracovává. Není "smolnaté" tudíž nezanáší nástroje a při broušení se tolik "nepřipaluje".
    Brzy z něj můžete čekat téměř vše;))


    GREGI
    GREGI --- ---
    "Motýlek" trochu (víc) netradičn
    Dřevo ovangkol, střed ořech. Černá či bílá guma 1cm + nastavitelné zapínání





    GREGI
    GREGI --- ---
    O vikendu naposledy na Jiriho z Podebrad so 10-14 ne 11-18!:)



    GREGI
    GREGI --- ---
    Celodřevěné manžetové knoflíky + celodřevěné spony na kravatu, nebo do klopy. Vysoká pevnost, snadné nandávání.
    Na výběr z mnoha dřev a rozměrů. Knoflíky pár 390,- spona 250,- sada 580,-



















    GREGI
    GREGI --- ---
    Par fotek z dilny:)











    GREGI
    GREGI --- ---
    Vzdy lepsi vyrobek pripravit na zombie apokalypsu nez cekat ze se nic nestane. Nechcete prece aby vam pri praci s motorovou pilou povolila kosile!
    Testovani novych produktu je nedilnou soucasti prace v dilne. Na podnet lidi na stanku "zdali jsou ty manzetove knoflicky dost pevne" jsem se rozhodl udelat zatezovy test. Zacal jsem kilem, pak dvema a skoncil u 6,5kg v horizontalnim tahu a 4kg ve vertikalnim... Verim, ze by vydrzely jeste vic, ale moje prsty uz to moc bolelo:)




    GREGI
    GREGI --- ---
    Nový model hodinek vymyšlen a hotov! Čelil jsem pár výzvám které se mi nakonec povedly vyřešit (díky čemuž jsem si oddechl a poplácal se po rameni).

    - Stále ruční práce bez použití počítačem ovládaných nástrojů
    - Šířka snížena na pouhých 9mm (méně už to asi nepůjde)
    - Nový systém uchycení pásku na "ojky" umožňuje vsazení ojek hlouběji do dřeva než umožňuje jejich pružinový systém který počítá s pevností kovu a ne dřeva.
    - Dřevěné ručičky (asi ta nejnáročnější část hodinek) nakonec po dlouhém, až útrpném boji vymyšleny a otestovány v provozu.
    - Všechny části hodinek stále vyměnitelné (sklíčko, pásek, strojek, ručičky). Bohužel sklíčko díky "neviditelnému" uchycení bez čelních šroubků není svépomoci měnitelné, ale stále je možné vyměnit při poničení v mé dílně (každopádně sklíčko je tlusté 1,5mm a vyrobené z tvrzeného minerálního skla, tudíž se jen tak nerozbije ani nepoškrábe).
    - Ručně gravírované věnování možné přidat zezadu
    - Možná kombinace designových prvků starého a nového modelu hodinek
    - Cena tohoto "top" modelu cca 4900,- (záleží na "výbavě") bez pásku











    LASAN
    LASAN --- ---
    Ahoj, delší dobu sleduji tyto stránky a pozoruji že jsi asi podobný blázen do dřeva jako já. Já se ovšem už jen zaměřil na výrobu kytar. Uklízim v dílně a mám tam dost takových ruzných odřezku z ebenu, palisandru, bubingy švestky...
    Napadlo mě jestli by jsi třeba ještě něco nevyužil na své výrobky?
    Jo a taky disponuji kmenovou pásovkou, kdyby jsi někdy potřeboval něco pořezat.
    Když si zítra vzpomenu něco bych vyfotil a poslal ti to na email.
    Pokuď budeš mít zájem napiš mi ( p.lasan@seznam.cz)
    Měj se Lasan
    GREGI
    GREGI --- ---
    Jsem pred Kinem Aero na zizkove do cca 20:00 !:) Stavte se!

    AZA_
    AZA_ --- ---
    GREGI: ten zajíc... ten zajíc!!! :-) Krása!
    MATHEA
    MATHEA --- ---
    GREGI: Ja ti hrozne zavidim tvoji sikovnost a napady na takhle super veci:)
    GREGI
    GREGI --- ---
    A kdyz uz jsme na vlne stanku:) Jeden mikro "Stanecek" do obchodu

    VISOPIMUS
    VISOPIMUS --- ---
    GREGI: jasny, chapu, jen moje OCD zapracovalo :D
    GREGI
    GREGI --- ---
    VISOPIMUS: no kazda ta okenice ma tak 100g max... plus pri prevozu jsou zajistene deskou a pri otevreni jsou zajistene dole a nahore tyckou;) ale spokojenej s tim ucycenim nejsem no, ne kvuli jednomu pantu ale ze je to jen do preklizky... ale vystuzit to neslo kvuli otvirani zavirani... no uvidim jestli to vydrzi zatim jo;)
    VISOPIMUS
    VISOPIMUS --- ---
    GREGI: pekny :) ale mam pocit, ze se ti urvou ty "okenice", kdyz kazda drzi na jednom pantu :)
    SEXILKA
    SEXILKA --- ---
    GREGI: Tak toto se bude natolik líbit, že u jednoho nezůstaneš =) Velká pochvala.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam