• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    VSOUKOLOHLORKosy - kosení - kosišťata - naklepávání - babky - senoseč
    Vše o kosách, kosení, kosištích (kosiskách), kosiřících (nákovkách), babkách, naklepávání, kosení, sekání, přípravě kosy, senoseči atp. Téma zdánlivě úzké, ale kdo ho kdy jen trochu poznal, velmi obsáhlé. Odkazy a další důležité najdete na nástěnce.


    rozbalit záhlaví
    KEIKIN
    KEIKIN --- ---
    ANABEL_LEE: no právě, ten transort. Problém je ten, že louky tam má v okolí hodně lidí a sena je tedy dost. Kamarád mi radil senem vyrovnat terénní nerovnosti. Jenže i tak je eště pořád dost sena...Kam s ním. Další kámoš mi říkal. Nechej to na svahu s tím, že druhá tráva akorát poroste pomaleji
    ANABEL_LEE
    ANABEL_LEE --- ---
    KEIKIN: nemas tam nejake konare? seno se vyvazuje zlatem, kupuju balik sena (cca 350 kg) za 500 (i vic). ovsem s volnym senem je trosku problem s transportem.
    KEIKIN
    KEIKIN --- ---
    TSOH: škoda, že se seno nejezdí vykupovat (za 1 kč třeba) :-) I soused neví co se senem.
    TSOH
    TSOH --- ---
    KEIKIN: nic jiného asi nevymyslíš... pak se na tom dá něco pěstovat... a nebo si udělej stoh na zimu pro zvířata... může být fajn pak pozorovat srnky...
    KEIKIN
    KEIKIN --- ---
    TSOH: nabídl jsem. Jenže mi řekli. Máme sena dost a jestli chceš, tak to seno k nám přivez. Kompost je ok, takže radíš mít to normálně v sadu na větší hromadě ?
    TSOH
    TSOH --- ---
    KEIKIN: nabídni lidem z okolí co mají zvířata... starší člověk bude určitě rád.. a nebo kompost (škoda to pálit...)
    KEIKIN
    KEIKIN --- ---
    Dotaz, máte nějaké zkušenosti co ze senem ? U mně je problém, že mám svažitý pozemek a nechce se mi to řešit tím, že bych někde sháněl traktor/koně/teru. Část sena jsem dal pod střechu, ale to přenášení v plachtě už mně nebaví. Nějaké seno mám kolem stromků, něco asi spálím, ale co s tím zbytkem ?
    TSOH
    TSOH --- ---
    jak doporučujete mít kosu nastavenou při naklepávání ?
    pro info vkládám dvě videa, kde je vždy kosa otočená jinak:
    https://www.youtube.com/watch?v=BMLPbB3hv4E
    https://www.youtube.com/watch?v=WISx8yJjrj4
    HAAALA
    HAAALA --- ---
    někdo zítra ráno ve Stromovce?

    já na beton!

    POZVÁNKA: Společné kosení ve Stromovce
    http://www.lhmp.cz/skolky/2014/05/pozvanka-spolecne-koseni-ve-stromovce/
    AQUALOCO
    AQUALOCO --- ---
    Pokud by měl nějaký sekáč zájem přivydělat si zřejmě pravidelným kosením cca 5-6.000m2, různorodý terén spíš v mírném svahu, tak skorosoused by měl o takovou službu zájem. Sám to seká traktorem, ale zmínil se mi takto. Kousek od Turnova.
    HAAALA
    HAAALA --- ---
    HAAALA: jde tam někdo? Pražákům bez kosy můžu zapůjčit vybavení (podmínka - zn. čestně vrátím + obsáhlý vylíčení praktik :-)
    DIXIE
    DIXIE --- ---
    Hledame sekace (a hrabace ;) kteri nemaji co kosit a kteri by meli chut nam za jidlo a pivo pomoci kosit naz pozemek pod Blanikem.
    HAAALA
    HAAALA --- ---
    kurs kosení v Praze:

    EKODOMOV - Vracíme, co si bereme. Víme jak, víme proč.: Kurz kosení
    http://www.ekodomov.cz/...C%7Cview-month%7Cpage_id-315/tx_cal_phpicalendar/rok-2014/mesic-05/den-30/
    NYKRUK
    NYKRUK --- ---
    pozvánka na Vysočinu 49°24'0.533"N, 14°59'2.642"E

    HAAALA
    HAAALA --- ---
    VSOUKOLOHLOR: pokud to budete posouvat, rád se zúčastním... á propos ve Strašnicích je dost ploch, kde by se tohle dalo bez odkladu (a hlavně bez rizika, že budou louky zatopený) uspořádat...
    VSOUKOLOHLOR
    VSOUKOLOHLOR --- ---
    Opet po delsi dobe planujeme dve pracovni akce v prazskych
    prirodnich pamatkach, prijde pomoci prirode a prazskym brontosaurum!

    sobota 22.6. od 9:00 Hrncire (zastávka Hrnčířský hřbitov)
    sobota 13.7. od brzkeho rana U Branickeho pivovaru

    V Hrncirich budeme hrabat a premistovat travu a rakosi z podmacenych
    luk. U Branickeho pivovaru budeme kosit a hrabat travu a take
    vysekavat nalety.
    Tesim se na vsechny pomocniky, hlaste se mi na mail
    rostislav.konupka@centrum.cz pripadne na mobil 722 561 150,
    podrobnosti.
    Diky moc za pomoc a MSF!
    Rosta
    VSOUKOLOHLOR
    VSOUKOLOHLOR --- ---
    KOUSICEK: Ruší se to, Stromovka je žel zavřená, kvůli bezpečnosti.
    KOUSICEK
    KOUSICEK --- ---
    vim, je to az v patek -- uz je stromovka otevrena a jak to tam vypada?
    DRUDRIGER2
    DRUDRIGER2 --- ---
    tak sem si koupil kosu 50tku na takoveto kolem roku, stala kolem 250kc.ale ta tvrdost mne zarazila, naklepaval sem ji a ne a ne dneska sem na ni vytahnul kilove kladivo a poddala se a uz je pekne naostrena a je radost s ni sekat. Ono ne ze by se dalo rici ze je to levne je proste tvrda, casem uvidim ma li to efekt i v tom ze dil vydrzi ostra.....kazdopadne mi ta kosa dala poradnou celodennou skolu s kosama. uz jich mam zbirku... jo a sem zvedavej pojedu do lanova na kurz kterej je zdarma tak sem zvedavej co mi tam este reknou za novinky.kdo se chce pripojit, nekde dolu byl link.....
    DENDROBATA
    DENDROBATA --- ---
    KOUSICEK: Pořídil jsem teď tuto http://obchod.vianatura.cz/kosy/kosa-hartstahl-75cm-detail .. Tu 60cm FUX + kosiště 160cm mám od loňska a spokojenost ... Naklepat/nabrousit jsem ji zvladl sám, stejně jako pokosit pár tisíc metrů, nic velice na tom není, jen se do toho pustit a být trochu zručnej :)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam