• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    REK11Kombinované/dálkové studium na VŠ
    Pro nyxáky, kteří studují dálkově vysokou školu. Často už nám dávno není náct, ale snažíme si prohánět závity mozkové .-)))

    Všechna OT budu po jednom upozornění mazat.

    Prudit si choďte do nějaké vlastní místnosti.

    Je to diskuze! Ne žádnej klub, který má za úkol terorizovat nebo buzerovat přispívající, to je základní pravidlo! Kdo ho poruší, má smůlu...
    rozbalit záhlaví
    REK11
    REK11 --- ---
    EDNA_JEDNA: to asi ano,koukala jsem ze to jsou treba zkousky na danoveho poradce... mi rekni,proc se to da odecist jako za zkousku ale ne za studium ? :-)) kdyz je to prokazany naklad a ja to vazne dam za neco,v cem si zvysuji kvalifikaci a co ke svymu podnikani budu potrebovat :-))
    EDNA_JEDNA
    EDNA_JEDNA --- ---
    REK11: rekla bych, ze to jsou spis ciste administracni poplatky v tvym pripade;)
    REK11
    REK11 --- ---
    EDNA_JEDNA: budu ji platit fakulte,zkousky jsem delala tam :-)
    EDNA_JEDNA
    EDNA_JEDNA --- ---
    REK11: a tu platbu platis komu a zkousku jsi delala kde? asi podle toho
    REK11
    REK11 --- ---
    EDNA_JEDNA: promin,rozsirila sjem dotaz,tak mi to ujelo :-D hledala jsem a nenasla.......kazdopadne to pak vidim jako cisty prijem pro fakultu....
    REK11
    REK11 --- ---
    EDNA_JEDNA: co jsou zkoušky ověřující výsledky dalšího vzdělávání? :-) patrila by tam treba platba za uznani zkousek?
    EDNA_JEDNA
    EDNA_JEDNA --- ---
    REK11: treba FCE/CAE/CPE certifikat, kdyz delas jazykovku?
    EDNA_JEDNA
    EDNA_JEDNA --- ---
    Zákon o daních z příjmů, § 15, odst. 8 stanoví, že od základu daně ve zdaňovacím období lze odečíst úhrady za zkoušky ověřující výsledky dalšího vzdělávání podle zákona o ověřování a uznávání výsledků dalšího vzdělávání, pokud nebyly hrazeny zaměstnavatelem ani nebyly uplatněny jako výdaj podle § 24 poplatníkem s příjmy podle § 7, nejvýše však 10 000 Kč. U poplatníka, který je osobou se zdravotním postižením, lze za zdaňovací období odečíst až 13000 Kč, a u poplatníka, který je osobou s těžším zdravotním postižením, až 15000 Kč.

    info z 2009, zdroj businessinfo
    REK11
    REK11 --- ---
    TANAIS: nedá, už jsem to našla, jen zkoušky, které prokazují odbornost....... já podnikám-mno podnikám,mám chovatelskou stanici-krom jiného a stejně zas budu v mínusu, tak je otázka jak moc teda :-D Na tomhle se vydělat moc nedá a když už nějaká ta kačka je,člověk to stejně narve zpátky do toho zvířete :-))
    TANAIS
    TANAIS --- ---
    REK11: no, o tom, že by šlo školný odepsat z daní, jsem neslyšela... Tak držím palce, at ti nějak vyjdou vstříc.
    REK11
    REK11 --- ---
    TANAIS: je no ,já uvidím,co se mnou vymyslí,kdyby mi aspon ty semestry dali financne k "dobru",tak aspon tak by to bylo super....
    TANAIS
    TANAIS --- ---
    REK11: a jo takhle... tak to je fakt vopruz :-)
    VERCA_ZABA
    VERCA_ZABA --- ---
    REK11: netuším.. já školný neplatím a mám obor studia uplně jinej než obor práce:/
    REK11
    REK11 --- ---
    TANAIS: ale ty jsi přerušila víš? Já bohužel odešla.Takže na mě se to nevztahuje a jsem v rukách studijního, pak se nediv, že mám depku :-D
    TANAIS
    TANAIS --- ---
    REK11: jo, tak to potěší :) Tak to zas chápu ty úvahy se na to vykašlat. Ale zas mi přijde divný, že bys něco začala studovat a pak to nemohla dostudovat. Nám taky lecos během studia měnili, ale například já, když jsem na dva roky přerušovala, jsem dostudovávala po staru narozdíl od mejch spolužáků. Oni třeba dělali zkoušku z dvousemestrový angličtiny a z jednosemestrový filosofie a po mně to nikdo nechtěl, protože v době, kdy jsem se na obor přihlásila, tak tyhle dva předměty nebyly povinný. A na studijním mi přímo řekli, že ze zákona mám právo dostudovat obor tak, jak jsem začala..
    REK11
    REK11 --- ---
    VERCA_ZABA: spíš jsou tam dvojí informace.......hlavně tohle jsem si našla taky než jsem podavala přihlášku,takže jsem si myslela,že OK, nenapadlo mě že ne.........

    helek nevíš,jestli by se dalo školny pak uplatnit v danovem priznani jako naklad na vzdelavani?
    VERCA_ZABA
    VERCA_ZABA --- ---
    REK11: v tom případě pefka neaktulizuje stránky.. to taky miluju.)
    REK11
    REK11 --- ---
    VERCA_ZABA: kéééééž by tohle byl ten správnej rozvrh, fakt kéž,byla bych v suchu a v druháku....
    REK11
    REK11 --- ---
    TANAIS: já byla na konci druhaku.....ted by me nacpali do pulky prvaku
    REK11
    REK11 --- ---
    VERCA_ZABA: brouku,vím co jsem do toho indexu psala.......tohle je muj obor,ktery uz neni,novej rozvrh je dole,ode mne
    TANAIS
    TANAIS --- ---
    REK11: seš v kolikátým?
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam