• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    REK11Kombinované/dálkové studium na VŠ
    REK11
    REK11 --- ---
    POZITRON: tak to bych teda chtela videt, jak okecas matematicke metody pro statistiky,matiku, statistiku nebo mikro,makro :-DDDD nebo ekonomickomatematicky metody,to bych se asi taky pobavila .-)))
    POZITRON
    POZITRON --- ---
    SWEETSKIN: hm, jenze prave ekonomicky obory mezi ty okecavaci podle me bezesporu patrej.
    SWEETSKIN
    SWEETSKIN --- ---
    POZITRON: tak o škole, kde by byl Ing. "zadarmo" teda nevim a nečekam, že takovou najdeš. To radši zůstaň u humanitních, tam se to prý okecat dá, tohle by pro tebe byla asi jenom ztráta času - jak píše REK11, ani CZU neni jen tak, tam mam zase spolužáky, tak vim, co berou. Hlavně nechoď do Plzně, fakt je hrozná :)
    POZITRON
    POZITRON --- ---
    _ALBETH_: dyt pisu, ze na FPH se nedostanu. letos jsem tam zkousela nmgr. prezencni a nevyslo to o 2 body (ale zase jsem tam sla naprosto bez pripravy...), takze na kombinovany, kam je vetsi naval, to se vsi pravdepodobnosti nevyjde uz tuplem.
    SWEETSKIN: doba pripravy je desne relativni vec. nekdo se uci mesic a vyhodej ho, nekdo se uci den a staci to. a ja se nestydim za to, ze chci titul "levne", proto se tu ptam, jestli nekdo o necem nevi, protoze z popisu na netu se toho moc poznat neda, osobni zkusenost napovi vic.
    REK11
    REK11 --- ---
    _ALBETH_: to ano,to ČZU taky,ale spousta lidí to vzdá.....
    _ALBETH_
    _ALBETH_ --- ---
    REK11: ale splňuje podmínky ing. a praha a státní škola
    REK11
    REK11 --- ---
    _ALBETH_: tak CVUT neni zrovna jendoducha, ja jsem na CZU a taky nemohu tvrdit,ze je to sranda........
    SWEETSKIN
    SWEETSKIN --- ---
    POZITRON: do Brna na VUT se na dálkový jezdí jednou za měsíc, kromě jednoho víkendu mi přednášky vycházej jenom na pátek (akorát o zkouškovym to bude náročnější), navíc i materiály maj pro dálkaře perfektně zpracovaný (alespoň stavební fakulta). Plzeň vůbec nedoporučuju, pro dálkaře je to dost náročný. Holt pokud chceš titul, musíš tomu něco obětovat a volit školu podle toho, jestli tam cesta trvá 1,5h nebo 2,5 mi přijde přinejmenšim zvláštní, pro mě to kritérium teda neni - to víc strávim přípravou na zkoušky. Ale pokud je pro tebe příprava na zkoušku týden moc, přestože jako dálkař na přednášky nemusíš, tak se snad radši nikam nehlaš nebo zůstaň u těch víc "okecávacích" oborů...
    _ALBETH_
    _ALBETH_ --- ---
    POZITRON: VŠE na fakultě podnikohospodářské by měl být na magistru obor podniková ekonomika a management v kombinované (distanční) formě, na ČVUT určitě taky nějaký obor bude
    CMLKA
    CMLKA --- ---
    POZITRON: ne, v sobotu ne, maj skolu jen v patek...
    CMLKA
    CMLKA --- ---
    a jako lidi beznej dojizdej na Masarycku do Brna zeano a zadny prespavani nikdo neresi, ale holt proste si musis brat tu dovolenou
    CMLKA
    CMLKA --- ---
    POZITRON: jasny, chapu, to bude mozna problem zjistit, jak rikam, ja mam v patek od 9 do 4 i kdyz to teda neni ekonomicka skola, ale proste pochybuju, ze na statni skole budou chitt ucitele smrdet ve skole v patek do noci, proste na tvoje pozadavky presne reaguji soukrome skoly a proto jich tolik i ty tituly nabizi imho, protoze proste statni skoly vstricne nejsou, nepotrebujou to, i tak maji vetsinou studentu pretlak...a btw ja uz zadnou jinou statni eko v praze neznam, ani prezencni, natoz kombinovanou
    CMLKA
    CMLKA --- ---
    POZITRON: ja mam treba dochazku povinnou, ovsem nevim, jestli to bude nekdo kontrolovat....jasny, ja to chapu, ale nevidim moc rozdil v tom, zda je to v plzni nebo praze, proste skola je v patek a potrebujes dovolenou...prave vikendovym vyucovanim se vyznacujou spis ty soukormy skoly, ktery se snazej vyjit studentum max. vstric
    CMLKA
    CMLKA --- ---
    POZITRON: jako skol by bylo spousta si myslim, dyk ty kombinovany jsou prevazne ruzny ekonomky, nicmene dost limitujici je tvoje podminka statni skoly a navic aby to bylo v praze nebo teda blizko, plzen mi prijde celkem kousek...kazdopadne skoly holt mivaj vyucovani v patek, takze s tim se budes muset smirit...ja mam skolu taky v patek celej den, to jestli je to v praze nebo nekde 100km uz mi prijde vedlejsi...krome zkousek samo
    CMLKA
    CMLKA --- ---
    POZITRON: v plzni je imho nejaka eko jeste..ale jako nevim, jestli se da dat ekonomka nekde bez prace, czu ma taky zeano, ale vsude budes muset nejak to makro a mikro dat
    FEINRI
    FEINRI --- ---
    CMLKA: Ptala jsem se na různých úřadech a bylo mi sděleno, že zákon nerozlišuje, zda-li se jedná o studenta denního nebo kombinovaného studia. Takže to je prý úplně jedno.
    CMLKA
    CMLKA --- ---
    TRISSIE: no jeste je otazka, jestli na kombinovanem studiu, za predpokladu, ze zaroven nejsi zamestnana mas status studenta, a to se imho skola od skoly lisi...
    _ALBETH_
    _ALBETH_ --- ---
    TRISSIE: děkuju :)
    TRISSIE
    TRISSIE --- ---
    _ALBETH_: jsi-li zaměstnanec a pobíráš-li více, než minimální mzdu, pak ZP a SP je hrazeno z hrubé mzdy + zaměstnavatelem (když máš míň, než minimální mzdu, a současně za tebe neplatí ZP někdo jiný, tak ti z platu strhnou tolik ZP, jako bys měl minimální mzdu)-
    Jsi-li student do 26, ZP platí stát. SP neplatí nikdo, a od 1.1.2010 doba studia není náhradní dobou pojištění.
    Jsi-li student nad 26, ZP si musíš platit sám (tak, aby bylo uhrazeno minimální pojistné v součtu toho, co je ti strháváno z případného platu a toho, co si platíš sám).
    _ALBETH_
    _ALBETH_ --- ---
    prosim vás, jak to je...když studujete kombinované studium a jste do 26let, platí za vás sociální a zdravotní pojištění stát, případně jak to je když jste zároveň zaměstnanec?
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam