• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    PLUMMPLUMMova tvorba - kresby, malby, vesmír a vůbec
    PLUMM
    PLUMM --- ---
    Jedna vesmírná kocábka.

    PLUMM
    PLUMM --- ---
    V Painteru kreslí snad jen Lazybastard, nikoho jinýho podobně avantgardního neznam. :)
    MOUSEK
    MOUSEK --- ---
    CORNHOLIO: Jj to hej. Ja sa len smejem a veď skoro všetko čo sa na youtbuje streamuje tak je photoshop. Hľadať streamy z paintru som skúšal ale nič nenašiel. :/
    CORNHOLIO
    CORNHOLIO --- ---
    MOUSEK: spousta lidí, třeba já:) PS má pořád ještě možnosti, co v Painteru nejsou, hlavně co se týče vrstev.
    MOUSEK
    MOUSEK --- ---
    V dobách Corel Paintru kto ešte maľuje v PSku ? :D
    SUN_VU_KUNG
    SUN_VU_KUNG --- ---
    Mixer Brush je super nástroj :) Hlavně ze začátku působil jako totožný se Smudge, ale když ho člověk používá častěji, tak zjistí, že to tak vůbec není :)
    PLUMM
    PLUMM --- ---
    STRYX: Od tý doby, co jsem zjistil, že jde mixerbrush využívat i takhle, tak ho používam snad v každym obrázku i když třeba jen na pár tahů. :D Je to pro mě podobná pecka jako Sparth a jeho trademark na malbu pomocí Custom shapes. :) To je taky nástroj, kterej mi vždycky připadal pro malbu nepoužitelnej a to, co dokáže (různý struktury a hlavně jasně definovanej hard edge), jsem se nevědomky složitě snažil dosáhnout custom brushema nebo lasem. Dokud to sparth takhle hezky nevysvětlil:
    Sketchbook: sparth - depot - custom shapes
    http://www.conceptart.org/forums/showthread.php/201403-sparth-depot-custom-shapes
    No je toho spousta
    STRYX
    STRYX --- ---
    PLUMM: Dobry! Diky, to jsem neznal. Uz vidim ty moznosti a tesim se az je vyzkousim. :o)
    SUN_VU_KUNG
    SUN_VU_KUNG --- ---
    V tom je digitál a photoshop úžasný nástroj, těch triků jsou fakt stovky, a k výsledku se dá dostat spoustou cest, které se projeví na výsledku a oddělují tak rukopisy a charakter. Zvlášt ve speedpaintu jsou ty triky fakt potřeba :)
    PLUMM
    PLUMM --- ---
    SUN_VU_KUNG: Dík. Landing se proměnilo v experiment, jak pomocí vrstvy s Bevel & Emboss (Chisel Hard) a gumy snadno a rychle vytvořit plastickej povrch komety, místo abych ho kreslil nějakýma custom rock brushema. :) Baví mě, že je spoustu podobných drobných užitečných tríčků, který jdou použít i v malbě a vždycky když už si myslim, že je znam, tak u někoho zahlídnu nějakej další zajímavej prvek (světlo, struktura, tah, whatever) a hrozně se pak pídim po tom, jak to sakra udělal, že to vypadá takhle a objevim při tom nějaký další triky, který jsem neznal. Resp. objevim, jak chytře a jednoduše využít nějakou funkci nebo jejich kombinaci k účelu, ke kterýmu by mě nenapadlo ji použít a nejspíš bych to dělal nějak jinak - složitěji, případně bych to maloval růčo.
    Příklad za všechny je třeba malba trubek pomocí mixer brushe.

    Cool Mixer Brush Techniques for Photoshop Painting
    https://www.youtube.com/watch?v=Vcz5Fh6Wcx4
    SUN_VU_KUNG
    SUN_VU_KUNG --- ---
    Landing super.
    PLUMM
    PLUMM --- ---
    30 min Daily Spitpaint
    https://www.facebook.com/groups/1402563099961950/

    Témata: War Journalist + Landing on a comet

    PLUMM
    PLUMM --- ---
    Signal Fest-RAW Report. Přišlo mi efektní udělat těma uv barvama svítící tv obrazovku, ale pak jsem už nevěděl, co do tý obrazovky, tak jsem tam dal bábu pod kořenem. :)

    RAW Signal Analog Report
    https://vimeo.com/112153920
    ANDRASTE
    ANDRASTE --- ---
    PHOB: Ty hajzle! :oD
    PHOB
    PHOB --- ---
    PLUMM: jako rysy tam ma... ale andraste je vice kulatejsi :) jinak hezke terezky tam mate :)
    PLUMM
    PLUMM --- ---
    Nemůžu si pomoct, ale teď jak na tu figuru koukam podruhý, tak v obličeji je to celá ANDRASTE. Haha. :D What have been seen cannot be unseen :D
    PLUMM
    PLUMM --- ---
    S tim světlem je to zajímavější a zábavnější :)
    PLUMM
    PLUMM --- ---
    životní velikost, Tereza.

    PLUMM
    PLUMM --- ---
    MOUSEK: Figura v životní velikosti trvá tak 2 hodiny.
    MOUSEK
    MOUSEK --- ---
    PLUMM: ako dlho dávaš takéto skice ? ... ja sa s tym doma hram v painteri ale asi nemam trpezlivost alebo čo ... vzdy to chcem mat rychlo hotove :D
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam