• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    ALESHANKETY nyx :: pripominky uzivatelu
    LEENVECKA
    LEENVECKA --- ---
    SOTD: z ulozto stahuju fakt minimum:o)
    PATISLAV
    PATISLAV --- ---
    Mimochodem, tenhle klub ve mně vzbuzuje falešnej pocit, že někoho zajímá, co si myslím. Udělejte s tím někdo něco.
    PATISLAV
    PATISLAV --- ---
    já chodím do knihovny ve vlnách... někdy nemám na knížky chuť třeba dva měsíce a pak čtu a čtu.
    87HIGHFLYER
    87HIGHFLYER --- ---
    ZUZKAOU: -//-
    LEENVECKA
    LEENVECKA --- ---
    ZUZKAOU: tak nejak, nebyt odborny literatury na bakalarku tak taky nula...co nenajdu na netu jakoby nebylo...trosku me to stve, ale holt je pohodlnejsi si to 10 minut vygooglit nez litat do knihovny:o/
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    SOTD: 0 ale jen proto, že mám čtečku. V před čtečkové době by to bylo tak těch 6-9.
    RAGNAROK
    RAGNAROK --- ---
    SOTD:
    Jak si to jako predstavujes zjistovat neco jineho nez co Fionor mysli?
    PATISLAV
    PATISLAV --- ---
    ADAMFC: stejně jako alkohol.
    ADAMFC
    ADAMFC --- ---
    ZUZKAOU: tak i sebevrazda je reseni, ne? :)
    PISKVOR
    PISKVOR --- ---
    87HIGHFLYER: Pro seniory, pane kolego, pro seniory. "Důchodce" je výraz veskrze politicky nekorektní, a hlavně: nikdo z nás se žádného starobního důchodu nemá šanci dožít ;)
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    87HIGHFLYER: že maj ženský čtyřikrát nižší sebevražednost, protože jsou ochotné problémy řešit i třeba s doktorem.

    https://www.czso.cz/csu/redakce.nsf/i/sebevrazdy_zaj
    87HIGHFLYER
    87HIGHFLYER --- ---
    SOTD: jaký? že je nyx server pro důchodce?:)
    RAGNAROK
    RAGNAROK --- ---
    PATISLAV:
    Jednou jsem sprintoval na tramvaj a potkam takouvouhle mizernou krysu, ktera na me uz z dalky zacala stekat. Nejak jsem mu nepripisoval zadnou dulezitost. Uz bylo celkem sero a nevidel jsem, ze ta chlupata krysa je na voditku, takze jsem do toho voditka vlitl, ale bezel jsem dal, ani jsem moc nezpomalil. Tak nejak jsem prepokladal, ze blbej panicek aspon to voditko pusti. No nepustil, tramvaj jsem ale stihl.

    PATISLAV
    PATISLAV --- ---
    SOTD: ze škodolibé agresivity, kterou popisuješ, se mi stává jedině to, že mám chuť odkopávat takové ty malé pejsky, kteří mají tak akorát prostoru mezi předníma a zadníma nožičkama, aby se tam vešla moje bota. Představuju si pak, jak prolétávají brankou na americký fotbal.
    SALAMAN
    SALAMAN --- ---
    SHEALA: To je dost zákeřný, rozbít jí pálku baseballkou, nemyslíš?:)
    SHEALA
    SHEALA --- ---
    SOTD: takže chuť tomu člověku psychicky zatopit, se nepočítá? (Dejme tomu naprde tě úřednice, a nepotřebuješ jí rozbít pálku baseballkou, stačí ti jen chuť na ni řvát, nebo podat stížnost)
    KOTENCE
    KOTENCE --- ---
    ADAMFC: ovšem určitě je tam vliv oboustranej.
    HONZAL
    HONZAL --- ---
    CLUMP: pokud vim, vliv planet je tradičně připisovanej synchronicitě ("shodě okolností"), než že by planety deterministicky ovlivňovali člověka (takže korelace asi neni úplně od věci pojem...neni to funkční závislost)

    Vychází to z hermetickýho paradigma, že co je "nahoře" analogicky odpovídá tomu, co je "dole"...ale navzájem nejsou ve vztahu příčina následek.
    PISKVOR
    PISKVOR --- ---
    ZUZKAOU: No, navíc. V dostatečně obecném popisu se trochu najde každý - doporučuju si nechat náhodně vybrat jednu charakteristiku znamení zvěrokruhu, a vsadím se, že se v ní pozná o dost víc než 1/12 populace - prostě jedna z technik cold reading. "Jste inteligentní, ale máte někdy sklon trvat na svém." No kdo by se nezatetelil, že není blbej, a jasně že někdy trvám na svém - no to sedí jak prdel na hrnec!
    PISKVOR
    PISKVOR --- ---
    Nééé, ještě mu to podtrhnu, že je to vole příklad korelace. Co von si z toho veme? No jasně, že to je jako celá ta korelace, a že to tak nutně musí bejt s těma planetama.
    [/rant]

    Nicméně vezměme třeba toto SHEALA za bernou minci - tedy že u lidí, kteří se narodili v dubnu, je signifikantně vyšší výskyt schizofrenie. V dubnu se rovněž Slunce nachází ve znamení Berana. Tím tu máme korelaci: Slunce v Beranu - schizofrenie. No, a co kdyby ten výskyt schizofrenie byl třeba tím, že s těmi Berany byly jejich matky těhotné přes zimu, v nižších teplotách? To má sice (kolem a kolem) příčinnou souvislost se Sluncem taky, ale zcela nezávislou na jeho pozici v době narození.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam