• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    ALESHANKETY nyx :: pripominky uzivatelu
    rozbalit záhlaví
    OSTROVAN
    OSTROVAN --- ---
    KVJETAAK: proč bych to dělal? mě ta sýrie fakt nezajímá, klidně ať tam všichni pochcípaj... mě zajímá, že u nás stojí mlíko skoro dvacet korun a neni tu práce ani pro vzdělaný lidi, který by makat chtěli, ale jaksi nemaj kde.... nevim proč bych řešil problémy za nějakou jinou zemi
    KVJETAAK
    KVJETAAK --- ---
    OSTROVAN: tak si bafni kver a bez pomahat, diskutere nyxovej :D
    OSTROVAN
    OSTROVAN --- ---
    KOTENCE: přesně, ty jsi tu jedinej kdo to chápe....
    ale s tim proč zrovna američani... prostě proto, že maj nejmocnější armádu, jsou největší a jako jediný maj koule na to jít to tam skutečně řešit, zatimco my tady v evropě akorát srabácky diskutujem na nyxu...
    když ten jejich konflikt někoho zajímá, což já nejsem, tak ale ať nekecá a jde něco dělat
    KVJETAAK
    KVJETAAK --- ---
    proc ma USA rozhodovat, kdo ma a kdo nema narok se hnat do sracek? ja myslim, ze to je zakladni svoboda kazdyho svrchovanyho statu, jak se chova a co dela, nechapu kdo bere tu drzost, urcovat co smim a co nesmim. Jako by mi soused z Cernaku rikal, jestli smim na Zizkove do knajpy proboha. Od toho je tu OSN a to mlci, zase do tohop jde jen USA a to maj v cele demokrata a republikani vahaj, jako WTF?
    KOTENCE
    KOTENCE --- ---
    OSTROVAN: souhlas.
    OSTROVAN: A proč by to vadilo? Vůbec nechápu, proč by meli všechno řešit američani. Jako kdyby byli v americe lidi zdravější a šťastnější..
    Já jim pomoc nechci, nechápu, proč někomu bránit, aby se sám poslal do sraček. Stejně je lidí jako sraček.
    OSTROVAN
    OSTROVAN --- ---
    MINERWA: jj, to už tu bylo, do krizovejch oblastí posílat jídlo a léky, aby jim to tam blbečci s se samopalama v rukách rozkradli a ty cílový skupiny lidí stejně ostrouhali...
    MINERWA
    MINERWA --- ---
    OSTROVAN: je to satanova země, proč by jinak CHTĚLA tak moc pomoc? ať jim pošlou jídlo
    OSTROVAN
    OSTROVAN --- ---
    MINERWA: kvůli tomu tam nepoletí...
    vy všichni tady děláte z USA nějakou Satanovu zemi....
    holt se to tam bije kvůli píčovinám a když nikdo nezasáhne, tak se ta země propadne do ještě větších sraček než jsou teď...

    všichni tady řikáte, jak chcete tý Sýrii pomoct.... a jak to chcete udělat? tim že budete protestovat proti jediný velmoci, která se do toho chce vložit?
    KEMAL
    KEMAL --- ---
    MINERWA: takovouhle otázku bys syřanovi do očí nepoložila, že ne ? :-)
    MINERWA
    MINERWA --- ---
    OSTROVAN: takže se nemůžou povraždit sami, ale musí tam jet usa, aby si tam vyzkoušela nové zbraně a pomohla tak i svojí, která je už dost v prdeli, ekonomice?
    OSTROVAN
    OSTROVAN --- ---
    ALESH: ale? oni se tam vraždí kvůli jídlu? nebo vodě?
    to teda ani náhodou....
    a i kdyby, tak je přece správný, aby do toho okolní svět zasáhnul, a kdo jinej, než nejmocnější stát na Zemi?
    KEMAL
    KEMAL --- ---
    OSTROVAN: já si tedy v ČR žádných větších problémů nevšiml a co řešit tu de facto nemám :)
    OSTROVAN
    OSTROVAN --- ---
    ALESH: špatný to neni....
    ale dyť o to amíkum snad jde, ne? oni tam zasáhnou proto, aby se tam ty lidi přestali konečně vraždit kvůli blbostem.... zavedou jim tam demokracii a kapitalismus, což sice asi neni úplně košer, ale furt je to lepší než aby se v tý zemi zabíjeli jen tak....

    nebo jako vem si nějakýho pražskýho santusáka z nádraží, samozřejmě ne všichni se tam ocitli svou vinou, ale některý jo... gamblovali, fetovali, přišli o všechno... tak nevidim důvod, proč se zrovna takovýho případu zastávat....
    MINERWA
    MINERWA --- ---
    ALESH
    ALESH --- ---
    OSTROVAN: ostrovane, tvoje probelmy mozna zahrnuji to, ze tejden pred vejplatou nemas na benzin, nebo ze nemas na nejnovejsi grafickou kartu. Neresis ze ti nekdo povradzi pulku rodiny, nemas pitnou vodu, nebo zes dva dny nejedl.
    ALESH
    ALESH --- ---
    OSTROVAN: mas se lepe nez minimalne 90% obyvatel tehle planety. Respektive diky sve povaze mozna ne, ale z materialniho hlediska ano. Nevim co je spatneho na tom, pokouset se o to, aby se ti, co se naopak maji hure nez 90% populace, meli o neco lepe.
    OSTROVAN
    OSTROVAN --- ---
    nejdřív si to vyřešme my tady u nás a pak teprv můžem kecat těm ostatnim do jejich rozhodnutí....
    OSTROVAN
    OSTROVAN --- ---
    ALESH: hm, to je výborná myšlenka, ale já do toho nespadam... náhodou jsem hodně liberální člověk... ale prostě nechápu proč bych měl řešit kdejaký nespravedlnosti po celym světě, když sám tu mam nespravedlnosti přímo před očima... tak jako budu se zabejvat celou zeměkoulí, ale v mojí domovině si necham srát na hlavu?
    ALESH
    ALESH --- ---
    OSTROVAN: ja si spis myslim, ze nasim problemam, jsou omezeni lide, co si nevidi dal, nez na spicku nosu, lini nebo neschopni premyslet.
    OSTROVAN
    OSTROVAN --- ---
    to mě fakt fascinuje, my tu máme sami v česku svoje problémy, s cigošema třeba a vy řešíte nějaký blbouny někde v prdeli světa...
    to je jak když nějakej jedinec řeší osvobození tibetu a přitom sám nemá ani na nájem a jídlo...

    (čekam takovejch sto mínusů a možná i banán, ale prostě jsem tuhle myšlenku musel vypustit ven... prostě lidi by si měli nejdřív zamést svuj dvoreček a pak teprv řikat těm ostatnim co maj dělat)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam