• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    ALESHANKETY nyx :: pripominky uzivatelu
    GREGI
    GREGI --- ---
    GRANTORINO: no nasi mi to rikali ze se to nemuze;)))
    GREGI
    GREGI --- ---
    GRANTORINO: jojo tak to uz je dneska vseobecne zname ze svatiku nackove akorat zneuzili
    GRANTORINO
    GRANTORINO --- ---
    GREGI: mimochodem jsem z toho mela udelany vzor na tricko na PEDF, takze nevim, ze by se to nesmelo kreslit
    GRANTORINO
    GRANTORINO --- ---
    GREGI: me se vylozene svastika líbí, dokonce je to jeden z tradičních krásných islámských, indických nebo čínských vzorů :)



    GREGI
    GREGI --- ---
    GREGI: a kdo nezna tak at to napravi:) na rozsireni vzdelani nejlepsi vec, melo by se to poustet ve skolach misto vykladu hloupych ucitelu

    TED: Ideas worth spreading
    http://www.ted.com/
    GREGI
    GREGI --- ---

    Divate se nekdy na prednasky TED?

    92 hlasy od 92 respondentů

      GREGI
      GREGI --- ---
      GREGI: chapu tu neustalou pokroucenost a znasilneni nackama ale kdyz sem byl malej libila se mi a nechapal sem moc proc se nemuze kreslit
      GREGI
      GREGI --- ---

      Je vam svastika esteticky prijemna? (ne jen ta nazi)

      91 hlasy od 91 respondentů

        GRANTORINO
        GRANTORINO --- ---
        PATISLAV: s tím nesouhlasím, mešita/minaret je jeden ze stěžejních symbolů expanze islámu / jestli to tak neberete vy, tak to tak rozhodně berou muslimové, konkrétně ti, co mají zájem na šíření islámu (myšleno toky peněz, které do výstavby mešit putujou ze saudské arábie) a že ted momentálně probíhá jeden velká výstavba mešit po celém světě a za posledních 30 let islám prorazil v řadě úplně nových států, kde předtím islám nebyl, ta expanze je doložitelná v řadě statistik / například ve střední asii bylo do 1980 (Uzbekistán) cca 80 mešit, momentálně jich je tam kolem 4000
        nezapomínejte, že islám nerozlišuje, co je sakrální a co světské...
        GREGI
        GREGI --- ---
        GRANTORINO: v tom pripade zakazat i stavbu kostelu a dalsich nabozenskch staveb
        BOBBYLON
        BOBBYLON --- ---
        SOTD: vznik ghet = neuplna integrace = problem. Nikde na sevete neexistuje vyjimka.
        Taky mam s muslimama spis pozitivni zkusenosti, ale to je dany predevsim socialnim statutem tech par jedincu co sem potkal. Kdybys mel v baraku par rodin chudejch pribuznejch co prijeli vysat social welfare, tak se na to budes divat pravdepodobne jinak.
        PATISLAV
        PATISLAV --- ---
        SOTD: to si nemyslím, že je ten hlavní problém lidí s mešitami. Hlavní problém je v tom, že se lidé bojí, že nechají-li se muslimům volné ruce, zneužijí naší lhostejnosti a budou si lidově řečeno "čím dál více vyskakovat". Druhá rovina problému je oprávněnost takových obav - jednak se tyto scénáře opakují v západních zemích, kde je muslimská minorita početnější a hlasitější, a jednak je známo, že některé myšlenkové směry islámu k jisté expanzivnosti nabádají. Proto se lidé víc obávají mešit než synagog nebo buddhistických chrámů.

        Jenže jak píše AdamFC, zákazem svatostánku se problémy pouze zakryjí, odsunou do přítmí, kde budou bobtnat a jednou stejně vyhřeznou. Nezavírat oči, ale konfrontovat se s realitou, pochopit, že tu ti lidé jsou a nastavit jasná pravidla soužití, je jediná dlouhodobě schůdná cesta.
        ADAMFC
        ADAMFC --- ---
        SOTD: tak nemusíš na to vědecky. To ví asi každej, že je člověk ovlivňovanej okolim a podle toho si nějak utváří názory. A já ze svojí zkušenosti vim, že mešita s mineratem jako taková ubližuje úplně stejně jako kostel. Když máš vevnitř bandu nácků, co se zakrejvaj biblí, tak je to stejnej problém, jako arabove s kalašnikovem, co se zakrejvaj koránem. A cesta z toho je podle mě pouze vzájemnej respekt a pochopení toho druhýho. Tim, že to zakážeš a skreješ se před tim, tak to rozhodně nepochopíš.

        Plus je tady ta kulturní rovina - všichni jezdíme do Itálie, Egypta, Ománu... obdivovat pozůstatky po tom, co vytvořily církve. A teď budem řešit, že zakážem mešity? Fajn

        LUKAS87: jo a - ne, slavoje žižeka sem nikdy nečetl
        ALESH
        ALESH --- ---
        GRANTORINO: ja bych zakazal hlavne ten obchodak na narodce a pak taky tu hruzu co ma stat v dejvicich vedle diplomatu. Postavit misto toho treba mesitu by bylo fajn.
        ADAMFC
        ADAMFC --- ---
        LUKAS87: ano, přesně tohle je xenofobní názor. Stejně jako "cikáni mi nevaděj, dokud vedle mě nebydlej". Nebo "doktor z ukrajiny je v pohodě - dokud neléčí mě."

        Cyklistika a mešita je úplně jiná záležitost
        LUKAS87
        LUKAS87 --- ---
        ADAMFC: Když tam, kde žiju, nechci jejich kuturu, jsem xenofobní? A když třeba nechci, aby se kvůli pár zyklistům záváděly 30 km/h zóny na Žižkově, tak mi šoupneš jakou nálepku? Nebudeš mít málo šuplíčků abys mě zatřídil?
        Slavoje Žižeka jsi asi nikdy nečetl, co?
        ADAMFC
        ADAMFC --- ---
        LUKAS87: sorry, ale tohle je xenofobní blábol.
        LUKAS87
        LUKAS87 --- ---
        ADAMFC: A myslíš si, že tu jejich "kulturu" tady chtěj všichni stejně, jako ty? Se podívej do Velký Británie, jakou tam maj z jejich kultury radost...
        ADAMFC
        ADAMFC --- ---
        Mě by zajímalo, co člověka vede jen přemejšlet o zákazu mešit a minaretů. Tim, že se zakáže něco postavit se akorát brání svobodě lidí. Islám se přece nerovná terorismus. To je jak zakázat stavbu budhistickejch míst. Že se z islámu rekrutujou teroristi zákaz mešit rozhodně nevyřeší. Mně to osobně přijde naprosto padlí na hlavu, nehledě na to, že se tim sami ochuzujem o příliv jiný kultury
        ESTEN
        ESTEN --- ---
        SOTD: at si na svym stavi co chteji, ale prvnimu muezzinovi co si zacne po ranu prozpevovat do tlampace utrhnu palici.
        Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam