• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    ALESHANKETY nyx :: pripominky uzivatelu
    SAGEMA
    SAGEMA --- ---
    SOTD: ani jedny nepovažuji za chutné, olivy mi nechutnají
    KOLU
    KOLU --- ---
    SOTD: Úplně stejně to máš i v ekumeně.
    "Kdyby muž spal s mužem jako s ženou, oba se dopustili ohavnosti; musejí zemřít, jejich krev padni na ně."
    GRANTORINO
    GRANTORINO --- ---
    a nejlepší jsou naložené od arabů
    CIHLAR
    CIHLAR --- ---
    SOTD: zelené studené, černé tepelně upravené, v opačném případě jsou oboje nejedlé
    GRANTORINO
    GRANTORINO --- ---
    SOTD: co třeba, sociologie je pro mě věda s jasným významem?
    GREGI
    GREGI --- ---
    FIONOR: ano neseznamili jsme se pres nyx a vedeli jsme to pred seznamenim mi tam chybi:)
    GRANTORINO
    GRANTORINO --- ---
    MADLENKA: ne, my jsme se se SOTD dnes bavili speciálně o Bibli kralické, že je jinačí a v některých pasážích razantnější, takže mě to smysl dává, ptá se speciálně na Bibli kralickou
    MADLENKA
    MADLENKA --- ---
    SOTD: to tzv. znamená, že považuješ jakýkoli jiný překlad do jakéhokoli jazyka za méně relevantní než je Kralická Bible, neřkuli Bible přímo v pamenných jazycích? :))) Jako člověk se státnicí z biblistiky se tomu nemůžu nepousmát ;)
    LEENVECKA
    LEENVECKA --- ---
    SOTD: pocita se do bible i Biblicke pribehy formou pro deti? (povinna cetba nekdy na zakladce)
    MARI
    MARI --- ---
    MINERWA: taky si říkám.
    MINERWA
    MINERWA --- ---
    MARI: tolik povyků pro nic
    FOAMISS: odsoudit=zavrhnout, díky
    MARI
    MARI --- ---
    MINERWA: anketu na tohle fakt nepotřebuju.
    FOAMISS
    FOAMISS --- ---
    neasi...
    FOAMISS
    FOAMISS --- ---
    MINERWA: odsouzení a posouzení je rozdíl
    MINERWA
    MINERWA --- ---
    MARI: v anketě žádný spíš neni, tak už si taky udělej anketu
    MINERWA
    MINERWA --- ---
    FOAMISS: odsouzením myslim tvý posouzení, co je lepší, neasi
    MARI
    MARI --- ---
    neodsoudím ani jednu, je to každého rozhodnutí a v danou chvíli každý rozhoduje tak, jak si myslí, že je to v tu chvíli správné.
    spíš je tu ale další možnost, že matka dítě chce a otec ne! pro ženu jít na potrat proti své vůli nebo rozhodnutí je projití peklem, ze kterého se třeba už nemusí ani pořádně vyhrabat. v takovém případě se nedá jednoznačně říct "potrat" nebo "nechat sí dítě jako singl".
    FOAMISS
    FOAMISS --- ---
    MINERWA: bože, proč by člověk měl hned někoho odsuzovat? Je to jenom jejich rozhodnutí. Je pochopitelný rozhodnutí takový i makový.
    MINERWA
    MINERWA --- ---
    MARI: ale někdy se tady právě neřeší, tak znovu, vem si dvě dvojice, naprosto normální zdraví jedinci, kteří zjistí, že budou čekat dítě, ale ani jedna z dvojic to dítě ještě mít nechce, odsoudíš první dvojici, co de na potrat, nebo tu, co si nechá to dítě?
    MARI
    MARI --- ---
    MINERWA: a já odpovídám, že nejsem schopná odpovědi na takto zjednodušeně položenou otázku. někdy prostě nelze odpovědět jen "ano" nebo "ne".
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam