• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    ALESHANKETY nyx :: pripominky uzivatelu
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    LOPIK: když je nespočtete, dorazí náš rasový inspektor...


    87HIGHFLYER: no tak vzhledem k tomu, že zde proti sobě stojí směrnice školské inspekce a listina základních práv a svobod, která je nadřazená i ústavě, tak je to vcelku jasné.

    Listina základních práv a svobod
    http://www.psp.cz/docs/laws/listina.html

    článek 3.

    ...(2) Každý má právo svobodně rozhodovat o své národnosti. Zakazuje se jakékoli ovlivňování tohoto rozhodování ...
    LOPIK
    LOPIK --- ---
    Rozkaz zněl jasně - spočtěte kolik máte ve třídě romů - lebky jim asi měřit nebudou, nevím jak to formulovat líp..
    87HIGHFLYER
    87HIGHFLYER --- ---
    ZUZKAOU: no...ne:)
    ještě by mě teda zajímalo, estli je dítko rom když si to fundovaný okolí myslí, ale dítko řekne, že rom není (že je třeba kapitán korkorán, což bych řek je naprosto legitimní odpověď dítěte, ne jen ze zvláštní školy)
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    87HIGHFLYER: tak. Pevně doufám, že si v anketě zatrhl, že tomu rozumíš naprosto přesně :-)
    87HIGHFLYER
    87HIGHFLYER --- ---
    mně to celý příde jak totální píčovina...
    CHORCHE
    CHORCHE --- ---
    ZUZKAOU: me na todle prijde trosku pofiderni tadle cast: a/nebo je za takového/takovou považován/a významnou částí svého okolí na základě skutečných či domnělých (antropologických, kulturních nebo sociálních) indikátorů."
    snad to nevytrhavam z kontextu, ale s tema a/nebo/ci se to podle me da cist i takhle
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    SOTD: ta definice je oficiální úřady a ombudsmanem schválená definice jak se pozná romský žák. Se stimsmiř. Otázkou ovšem je, co nebohé děti, které se cítí býti cigány.

    A teda drobná nápověda - neuvedla jsem ji proto, aby zpochybňovala tvé tvrzení, ale abych zesílila absurdnost oné věty.
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    87HIGHFLYER: ale důležitý je co si o nich myslí většina učitelského sboru, sociálka nebo uliční výbor, nebo tak něco, přece.

    A teda z logiky věci u tohohle šetření vyplývá, že i na školní inspekci jim brzo dojde, že i když mají 100% návratnost a validnost dat pomocí rasových inspektorů a vědí tak, kolik mají cikáňat v zvláštních školách, tak budou muset taky zkontrolovat rasový profil na běžných školách, aby jaksi mohli dopočítat jak se to liší.
    87HIGHFLYER
    87HIGHFLYER --- ---
    ZUZKAOU: jj, to bych těm mentálně zaostalejm dětem přečet, určitě z toho budou moudrý a hned jim bude jasný, jestli jsou rom nebo nejsou:)
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    SOTD: ta definice schválená ombudsmanem zní "Za romského žáka/žákyni považujeme člověka, který se za něj/ni sám považuje, aniž by se nutně k této příslušnosti za všech okolností (např. při sčítání lidu) hlásil/a, a/nebo je za takového/takovou považován/a významnou částí svého okolí na základě skutečných či domnělých (antropologických, kulturních nebo sociálních) indikátorů."
    MARI
    MARI --- ---
    87HIGHFLYER: tak treba forma sebemrskacstvi. ;)
    87HIGHFLYER
    87HIGHFLYER --- ---
    MINERWA: zajímavý, že někdo viděl 8 sérií seriálu, kterej se mu nelíbil:)
    KOTENCE
    KOTENCE --- ---
    LODBROG: já třeba rozhodně s žádným černochem. Stejně tak s žádným asiatem. S indiánem možná.
    FRONEMA: Beru minimálně jako péči o komunikace a inženýrský sítě, který jsou součástí veřejnýho prostoru. Od třetí varianty to považuju za levicový.
    BLUNTED: viděla jsem kus několika dílů a nelíbilo :-)
    BURKHAR
    BURKHAR --- ---
    MACHALIK: Po chilli pálej.
    BURKHAR
    BURKHAR --- ---
    FRONEMA: Jsem středový extremista. (A militantní pacifista.)
    BLUNTED
    BLUNTED --- ---
    MINERWA: Viděla jsem kus jednoho dílu a nelíbilo
    CHORCHE
    CHORCHE --- ---
    87HIGHFLYER: todle se neda takhle jednodusse vyjadrit - prvni 2 serie super, u 4te uz me to moc nebavilo... suk sestry a kolegy po vytreni kuchyne od krve, mi prislo uz dementni - tam nekde sem to zapich

    tenhle syndrom me postihuje u vsech am serialu, ktere sou pecka v prvni serii, ale u 3ti uz sami autori nevi kudy kam (Lost, PB, Dexter, Breaking Bad atd.) - natahovana nudle - takze uz sem treba i to Breaking bad zatah u treti serie a u Dextra me prekvapilo, ze uz je 8ma
    MINERWA
    MINERWA --- ---
    [SERVER ERROR]
    87HIGHFLYER
    87HIGHFLYER --- ---
    návrh
    Seriál dexter se mi:

    sloupce
    líbil
    nelíbil

    řádky
    viděl jsem všechny série
    viděl jsem 4 série a méně
    viděl jsem 5 sérií a více
    konec osmé řady se mi
    neviděl jsem nic
    blank

    2 hlasy
    veřejně
    díl
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam