• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    ALESHANKETY nyx :: pripominky uzivatelu
    KOLU
    KOLU --- ---
    LODBROG: Dej si jí do oboustrannýho ignoru, oddechne se všem :)
    LODBROG
    LODBROG --- ---
    MUI: Buď máš se mnou problém, a pak doporučuju nečíst (mám dost výraznou ikonku, snadno ji přeskočíš),
    nebo máš sliz už v uších, a i to se dá řešit: propříště nepodceňuj hygienu.
    Btw žádný citát nevidím.
    LODBROG
    LODBROG --- ---
    <ot>
    SOTD: Vtipný použití slova.
    Totiž... "intimní" původně znamená týkající se vnitřní stěny cévy.
    Co může být v těle intimnějšího než místa kudy ti proudí krev, kam opravdu nikdo a nic nesmí? (Možná ještě vnitřek kostí, kostní dřeň.)

    Až dnešní doba (a reklamy) "intimitu" nerozlučně spojila se sexualitou, se kterou nesouvisela ani trochu.
    Protože platí, že když něco používá dostatečný počet lidí (i idioti jsou lidi), význam se posune.
    I pro ostatní.
    </ot>
    SANTAL
    SANTAL --- ---
    GRANTORINO: Kdo už tehdy nepsal deník nebo básně - a o všem dnes nemá pocit, že je tím záhodno zatopit .-)
    Já otázku vztáhla na dospělé, anžto byla položena zdejším uživatelům... (jasně čtu čas přítomný)
    GRANTORINO
    GRANTORINO --- ---
    SANTAL: hm, nemyslím, ja jsme si psala deniky nekdy v patnacti, kdyz jsem je cetla treba po deseti letech bylo to zajimave :) pak jsem je znicila
    SANTAL
    SANTAL --- ---
    GRANTORINO: Já měla často pocit, že je to spíše něco co chce být objeveno... Nebo alespoň občas čteno někomu. No a pak máš taky povinné deníky, třeba v alkoholické léčebně - taky zvláštní intimita ;)
    GRANTORINO
    GRANTORINO --- ---
    SANTAL: deník je snad intimní věc, ne ;)?
    PISKVOR
    PISKVOR --- ---
    SANTAL: Neni kazdej exhibicionista...
    SANTAL
    SANTAL --- ---
    SOTD: Deník? dnes? jsem myslela, že většina lidí s touto potřebou ho píše na FB nebo tak...
    KOTENCE
    KOTENCE --- ---
    SOTD: třeba kresbičky s datem?
    MADLENKA
    MADLENKA --- ---
    SOTD: tak ráda fotím, ale ne cíleně, prostě všude nosím foťák a tak se z toho stal takovej "deníček", ale ne že bych denně fotila ;) Za poslední dva roky je to 29 filmů.
    MADLENKA
    MADLENKA --- ---
    SOTD: focení na film.
    MADLENKA
    MADLENKA --- ---
    SOTD: analogovej deníček
    GRANTORINO
    GRANTORINO --- ---
    SOTD: co třeba jak kdy?
    GRANTORINO
    GRANTORINO --- ---
    SOTD: nevím jak kde, ale ten u mě ve třídě byl naprosto jasnej, nejen barvou kůže, ale i chováním, je to jako s černochama, ty se taky chovají svým způsobem, to prostě neodpářeš svůj původ a kulturní pozadí nebo ano, ale potom už bych ho za Roma nepovažovala, třeba tu vietnamku už bych asi považovala za češku, ona mluví perfektně česky, vyrůstá v českém prostředí a neodlišuje se od nikoho ve třídě kromě vzhledu, například je tam srbský chlapec a ten je prostě uplně jiný, je to na něm vidět, nebo francouz a ten zase je úplně k nerozeznání, toho bych přiřadila k čechům, ale jsou ve třídách děti ze Sýrie, Francie, USA, Němci, velký kulturní pelmel a jedna část fakt není k rozeznání a druhá s tou svojí kulturou jsou evidentně pořád velmi spjatí, to se pozná, třídní učitel , který s dětmi tráví spoustu času to dokáže velmi dobře odlišit
    LEENVECKA
    LEENVECKA --- ---
    LODBROG: taktez.
    LODBROG
    LODBROG --- ---
    SOTD: Už ne.
    GRANTORINO
    GRANTORINO --- ---
    co je to Rom s lehkým mentálním postižením? v každé třídě je několik dětí s ADHD nebo dyslexií nebo jinou poruchou, jestli teda je sčítat, tak potom by na to měly ty děcka mít papír na nějakou poruchu plus že je Rom, tak to každý třídní učitel pozná, to není jen o barvě kůže, započítat by se měli i asimilovaní Romové, protože jeslti tomu dobře rozumím, tak si někdo ve štrasburku chce dokazovat, že jsme rasisti v čr, ne?
    měla jsem ve třídě taky Roma, byl naprosto ok, jen neměl neustále nějaké potřeby, řešili jsme to ve sboru tak, že jsme mu to holt obstarávali, kde se dalo, je trochu živější, ale z průměru nevybočuje, ale je jen jeden
    postoj učitelů nechápu, naopak by se měli snažit pomoct to sčítání uskutečnit ve vlastním zájmu.
    na druhou stranu, mám ve třídě vietnamskou holčičku šestiletou a ptala jsem se jí, jestli je vietnamka a ona mi řekla, že je češka, táta je vietnamec, máma češka, holčička se naprosto ztotožnila s tím, že je češka
    SALAMAN
    SALAMAN --- ---
    Já bych všechny ty menšiny zplynoval, ty počty každého jenom obtěžují.
    MINERWA
    MINERWA --- ---
    87HIGHFLYER: třeba musel :)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam