• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    ALESHANKETY nyx :: pripominky uzivatelu
    SHEALA
    SHEALA --- ---
    MAR_TINA: http://www.odpovedi.cz/otazky/jaky-je-rozdil-mezi-jednoznacnym-a-mnohoznacnym-slovem "Jednoznačné, také jednovýznamové slovo je slovo, které má jen jeden význam.
    Jsou to zpravidla odborné názvy - přísudek, skalpel, dále zvukomalebná citoslovce - haaf, cink. Rovněž vlastní jméne - Asie."
    Imho gramatika.
    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    ALDEMIK: je, to mi prosím prozraď, co je to to slovo jednoznačné.
    24. Vyberte, v které variantě bylo z věty "V tašce nesl sešit z gramatiky" vybráno slovo jednoznačné:

    a) taška
    b) nést
    c) sešit
    d) gramatika
    ALDEMIK
    ALDEMIK --- ---
    ENDRUE: Učej. Resp. v páté třídě se učí všechny oblasti, co se v testu objevují, ale třeba slovo zhlédnout jsem do nich opravdu nehustila... a druhy podmiňovacího způsobu jsem prozradila jen těm, co se chystali na přijímačky na gympl, což mi přišla tak jediná příležitost, kde by to mohli potřebovat...
    SKYRAY
    SKYRAY --- ---
    POZITRON: No ty brďo. Tím se to vše vysvětluje.
    87HIGHFLYER
    87HIGHFLYER --- ---
    ROLEX: kocour ale neni zrovna dobrej zdroj standardního slovníku:)
    ROLEX
    ROLEX --- ---
    TOXICMAN: v jednom díle Red Dwarf kdy Kryton má jít do šrotu a fňuká, že nikdy neměl maminku ho Kocour nazve "bulíkem" (samozřejmě český dabing).. Takže to někdo používá i v tomhle smyslu:)
    POZITRON
    POZITRON --- ---
    SKYRAY: a proc jsem to asi dala jen odkazem? aby se na to nedival, kdo nechce, neasi.
    MINERWA
    MINERWA --- ---
    TOXICMAN: kamarád měl takový přímení, letos se zabil, Bulík
    KLX
    KLX --- ---
    TOXICMAN: tak tenhle výraz vidim prvně, čili neznam
    SKYRAY
    SKYRAY --- ---
    TOXICMAN: Mně naskočili Kačeři, ale to byl dulík, kulík a čert ví. Možná bulík.
    SKYRAY
    SKYRAY --- ---
    POZITRON: Dávat to sem 2 hoďky po postu je vážně výbornej nápad.
    ENDRUE
    ENDRUE --- ---
    ELIS: myslim, ze tohle se deti v patej tride jeste neucej
    LEENVECKA
    LEENVECKA --- ---
    POZITRON: CHORCHE: tak me by to mozna slo i bez toho malovani, ale zas bych s tim stravila dost casu tak mi tohle prislo jednodussi.
    POZITRON
    POZITRON --- ---
    LEENVECKA: ja jsem si jezdila prstem po monitoru, to stacilo :)
    SIMSA
    SIMSA --- ---
    Ono si staci uvedomit, ze spojeny kolecka nemusis resit(jsou tam obe dvakrat) a potom si spocitat zbyla kolecka(je jich lichej pocet, takze se nic nemeni...)
    MLOK_
    MLOK_ --- ---
    CHORCHE: No, vizualizovat si ten pohyb skutečně může být trochu matoucí, ale řešit to jako prostou sérii binárních operací je dost snadný.
    MATHEW_ER
    MATHEW_ER --- ---
    POZITRON: zalezi na tom kolik s tou klikou otoci.
    CHORCHE
    CHORCHE --- ---
    LEENVECKA: ja to po prvni pulce ulozil v hlave (zadne malovani), tak tady v tom bode to je tak... kdyz se ted seknu, tak se vratim a pojedu tady odsad :D
    jinak ale zvlastni rebus, nic moc slozitej, spis o koncentraci, ci jestli se seknes... nejvic me na tom lakala ta opice na zacatku, nevim proc
    LEENVECKA
    LEENVECKA --- ---
    CHORCHE: ja si hodila obrazek do malovani a delala jsem to nadvakrat, celkem to s tim soustredenim pomohlo:o)
    KOTENCE
    KOTENCE --- ---
    ELIS: Tohle je tak špatně udělanej test, že se daj skoro všechny odpovědi odhadnout. Stačí si udělat "průměr" odpovědí a je jasný, která je správná.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam