• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    ALESHANKETY nyx :: pripominky uzivatelu
    rozbalit záhlaví
    HAWLIS
    HAWLIS --- ---
    FRONEMA: proc tam tu moznost davas, kdyz nechces aby se na ni klikalo?
    FRONEMA
    FRONEMA --- ---
    FRONEMA: wtf tech trinact ve vysledcich? mam to chapak jako hlasy lidi kteri nevedi a nechteji si tipovat?
    Mne prave zajimalo, kolik lidi to vi a kolik ne.
    pro doplneni pribehu, ja se dozvedela spravnou odpoved dneska a byla jsem desne prekvapena, protoze bych cekala ze bych se s tim prece davno setkala :) a overovala jsem si to u kolegy slovaka a ten vypadal uplne stejne prekvapene, "pockej, vy ji rikate sametova?" :)
    FRONEMA
    FRONEMA --- ---

    Slováci nazývají sametovou revoluci

    120 hlasy od 120 respondentů

      GREGI
      GREGI --- ---

      Prujezd americkeho konvoje

      122 hlasy od 122 respondentů

        MORGAIN
        MORGAIN --- ---

        Ženy, nosíte u sebe obvykle kondom?

        141 hlasy od 141 respondentů

          TANGERINE
          TANGERINE --- ---
          GREGI:
          SALAMAN: Poslední album bezkonkurenčně nejlepší!
          GREGI
          GREGI --- ---

          Ktera z techto drev znate

          409 hlasy od 105 respondentů

            SALAMAN
            SALAMAN --- ---
            GREGI: Jaj, to jsem vlastně ještě neslyšel a už mudruju :)
            GREGI
            GREGI --- ---
            SALAMAN: me treba to jejich posledni album funguje nejlip:) hlavne jako celek je fakt supr;)
            SALAMAN
            SALAMAN --- ---
            GREGI: Jak co... začali s laťkou hodně vysoko a tu už podle mě nepřekonaj.
            GREGI
            GREGI --- ---

            Die Antwoord

            105 hlasy od 105 respondentů

              GREGI
              GREGI --- ---

              Vite co znamena zkratka čkd? (spolecnost)

              109 hlasy od 109 respondentů

                ELIS
                ELIS --- ---
                PANDA_JE_MRTVA: S krizkem po funuse teda... ale ja tomu furt nak nerozumim. Kdyz to vidim jednoznacne modro-zlaty, tak mam nejakou poruchu mozku?
                ZUZKAOU
                ZUZKAOU --- ---
                PANDA_JE_MRTVA: proč? prostě dvoje stejný šaty...
                ESTEN
                ESTEN --- ---
                PANDA_JE_MRTVA: mně to halo přijde přiměřený. Čím víc toho víš o lidskym vnímání "barev", tím víc se divíš, že vůbec většinu fotek vnímá většina lidí srovnatelně. Teď se konečně proslavila jedna fotka, která tak skvěle ilustruje tu úžasnou komplexitu, o který má málokdo vůbec páru. Bohužel, normální lidi se spokojí s vysvětlením tak zjednodušujícím, že vpodstatě není pravdivé (něco jako bernoulliho efekt a křídlo letadla), ale zní uvěřitelně a můžou si pak pohodlně říkat, že už tomu vlastně rozumí. Ale jestli se najde aspoň pár setin promile takovejch, který tahle aférka inspiruje k nečekanýmu rozšíření obzorů, pak to podle mě za další pomíjivej internetovej mem stálo. I se vší otravností co se k tomu váže.

                A protože nechci bejt jen za internetovýho hipstera co o "barvách" věděl dřív než byly cool, utrousím tu odkaz na nejlepší primer jakej znám: http://www.handprint.com/HP/WCL/color1.html (stránka 1 z minimálně tří doporučenejch.)

                Je to hutný, dlouhý a fascinující; doporučuju si na to udělat volnej víkend (pokud čtete a chápete rychle).
                PANDA_JE_MRTVA
                PANDA_JE_MRTVA --- ---
                ZUZKAOU: shopped? ;)
                ZUZKAOU
                ZUZKAOU --- ---
                PANDA_JE_MRTVA
                PANDA_JE_MRTVA --- ---
                WOAM: kdyby ses zeptalo, jak pises, lidi by ti odpovedeli stejne. vidi je tak, jak je mozek v tu chvili presvedci. i kdyz jsou modro-cerny, byl jsem si ze zacatku stopro jistej, ze jsou bilo-zlaty. ted se to pokazdy meni. kazdej je muze videt z tyhle nepovedeny fotky dvema zpusoby. opticka iluze, ktera zpusobila neprimereny halo
                WOAM
                WOAM --- ---
                FRONEMA: Kdyby ta otázka byla myšlená takhle, byla by špatně formulovaná. Pokud se mě někdo zeptá, "jaké barvy mají šaty na obrázku", sama za sebe tomu rozumím tak, že se mě ptá na reálnou barvu šatů, které jsou na obrázku zachycené (takhle by se mě někdo mohl zeptat například i u černobílé fotky). Něco jiného by bylo, kdyby otázka zněla třeba: "Jaké barvy se převážně objevují na obrázku těchto šatů?", pak by bylo nejpřesnější řekněme "vypreparovat" si z toho obrázku pár pixelů a jejich barvu prostě popsat, klidně i s mechanickou přesností.
                Sečteno a podtrženo, možná, že je v tom slavném určování barev šatů problém i v obyčejném nedorozumění a vyřešilo by to pozměnění otázky třeba na "Jakou barvu mají tyto šaty v realitě?".
                MINERWA
                MINERWA --- ---
                Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam