• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    ALESHANKETY nyx :: pripominky uzivatelu
    FRONEMA
    FRONEMA --- ---
    [SERVER ERROR]
    JACOB
    JACOB --- ---
    Udelate mi prosim nekdo ANONYMNI anketu?

    "Jak casto doma vysavate/vytirate?"

    radky:
    - denne
    - kazdych par dni
    - jednou za tyden
    - jednou za dva tydny
    - jednou za mesic
    - mene casto

    sloupce:
    - bydlim sam(a)
    - bydlim se spolubydlici(m)
    - bydlim s pritelkyni/pritelem/manzelem/manzelkou

    Diky :)
    GREGI
    GREGI --- ---

    Znate nekoho kdo hraje ingress?

    114 hlasy od 114 respondentů

      GREGI
      GREGI --- ---
      TOMMY69: no treba u nas v cine de kucharum jen a vyhradne. chapu tvuj point no.
      TOMMY69
      TOMMY69 --- ---
      GREGI: tak dost casto jde obsluze..resp. obsluha si to treba muze davat stranou prubezne, whatever.. ale dost mi vadi, ze malokdy jde spropitny kucharum, kteri by si to obcas zaslouzili vic, nez obsluha..
      GREGI
      GREGI --- ---
      jinak mi vadi ze u dost podniku se spropitne nedostane obsluze.... takhle pak nevim komu to davam. kdybych vedel ze to de obsluze asi bych daval vic nez ted pokud bych byl spokojen
      GREGI
      GREGI --- ---
      HAWLIS: ehm kartou sem nikdy v zivote jeste neplatil co mam dat?
      KOTENCE
      KOTENCE --- ---
      FRONEMA: A co třeba voda? Takhle musim dát trenýrky...
      ESTEN
      ESTEN --- ---
      FRONEMA: konkretne kindle nesnasim, ale ctecku beru vsude ;)
      FRONEMA
      FRONEMA --- ---

      Na cesty sebou beru bez čeho se neobejdu:

      155 hlasy od 121 respondentů

        PETRPEDROS
        PETRPEDROS --- ---
        Uděláte mi anketu.
        Na cesty sebou beru bez čeho se neobejdu:
        Tablet
        Telefon
        Notebook
        Kindle
        Databanku a mp3 přehravač
        walkman, diskman
        Nenosím nic jen trenýrky

        Možné odpovědi na osobu min. 2
        SKYRAY
        SKYRAY --- ---
        Jak tady nekdo zminil, je to zazitej zvyk. Byt s tim nesouhlasim, dyska nechavam vzdy. A kdyz ted nad tim premejslim, ne proto, ze bych hodnotila servis. Nybrz paradoxne pro svuj dobrej pocit. To uz musi byt jo traga, pokud si to vysbiram do posledniho centu. A duvod, proc s tim nesouhlasim, je zcela jednoduchy. Obsluha je placena za to, co dela. Svym zamestnavatelem. Ten ji taky muze motivovat bonusy, jak je tomu vsude jinde.
        NICOLE
        NICOLE --- ---
        BIGEM: jistě, ale já mluvím o tom, že u naprosté většiny produktů jsou v ceně započítány všechny náklady včetně práce; že tomu tak není v případě restaurací - pokud tomu tak není - mi přijde nelogické a pro všechny zúčastněné poněkud nepraktické. nejspíš to bude, jak říká JACOB
        JACOB
        JACOB --- ---
        Tipnul bych, ze to zacalo jako nejake extra gesto, kdyz se mi neco opravdu hodne libilo (jidlo, servirka, prostredi) a chtel jsem to dat najevo. No a pak se to zacalo delat tak nejak automaticky, protoze slusnost zejo ;) Stejne jako v divadle jsem snad nikdy neslysel, ze by v pripade spatneho predstaveni publikum ucinkujici vypiskalo (coz se delalo), tak i dnes se asi bez dyska uplne neda... ;)

        Takze asi je to zvyk, ktery zacal zit svym vlastnim zivotem
        PISKVOR
        PISKVOR --- ---
        BIGEM: ...a taky ze je to k jidlu a netvarej se u toho jako kysela prdel, ktera ti tim prokazuje nebetycnou laskavost. Dekujeme za objasneni situace, kapitane Nabiledni ;o)
        KLX
        KLX --- ---
        ADITU: Tak jasně, tohle celkem chápu..v mém případě dam v tomto případě minimální tip a už mě tam nikdy neuviděj a můžu dál vesele chodit tam, kde je to ok a kde můžu dávat .-)
        NICOLE: Já to beru tak, že hlavně ze slušnosti..dobře jsem se najedl, napil, tak sakra proč bych nedal? Přijdu zas..A jak píše id Bigem, platíš za servis, ne za suroviny

        Počítam teda s tim, že lidi chodí tam, kde se jim líbí, dobře tam vaří atd.
        BIGEM
        BIGEM --- ---
        ALESH: vsadim boty ze dostanes odpoved at dou delat neco jinyho kdyz se jim to nelibi :)
        ALESH
        ALESH --- ---
        NICOLE: protoze se s tim tak trochu pocita pri jejich vyplate treba.
        BIGEM
        BIGEM --- ---
        NICOLE: tip je za to ze te obslouzej, uvarej, prinesou, poradej a uklidej po tobe...
        NICOLE
        NICOLE --- ---
        KLX: proč? za prvý - viz ADITU - a za druhý - většinu zboží i služeb koupíš za cenu, kterou ti naúčtujou, proč by to zrovna v restauraci mělo být jinak? jestli někomu přijde, že si bez spropitného nevydělá, tak ať si rovnou naúčtuje víc.
        ano, vím, že je to zvyk, ano, všude ve světě, ano, týká se i pár jiných profesí, ale přesto mi to přijde nesmyslné.
        Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam