• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    ALESHANKETY nyx :: pripominky uzivatelu
    ADITU
    ADITU --- ---
    87HIGHFLYER: otázka není o tom, o kterých knihách víš, že existují, ale které jsi četl. Třeba Příběh dvou měst "znám" nahrubo (o co jde), ale nikdy jsem nečetla víc než úryvek v čítance. Dtto Don Quijote a další...
    ELIS
    ELIS --- ---
    87HIGHFLYER: Mě překvapil ten Dickens. Ačkoli jsem měla literaturu i na vysoké, ani jsem nevěděla, že něco takového napsal :)
    87HIGHFLYER
    87HIGHFLYER --- ---
    ELIS: zajímavý, zdá se, že některý v našem prostředí nejsou moc známý.
    ELIS
    ELIS --- ---

    Četli jste tyto knihy?

    895 hlasy od 107 respondentů

    GRANTORINO
    GRANTORINO --- ---
    PANDA_JE_MRTVA: jako vysokoškolák musím bohužel souhlasit.
    MINERWA
    MINERWA --- ---
    ten americkej systém voleb s volitelama se mi nezdá tak špatnej
    ad menza-to se tam jako jednou dostanete a furt tam jste, nebo jak? v menze to je nad 130, já mám mírně nad a tolikrát už jsem se bouchla do hlavy, že už mám možná -150, tak jestli v menze ještě furt jsem nebo ne..
    HAWLIS
    HAWLIS --- ---
    na čelo studenej hadr a trochu vychladnout by to chtělo :)
    NOP
    NOP --- ---
    Konstituční monarchie v čele s osvíceným panovníkem, je to tak!
    ADMIX
    ADMIX --- ---
    Ja bych nenechal volit nikoho, osviceny Vudce is the only way!
    PANDA_JE_MRTVA
    PANDA_JE_MRTVA --- ---
    POZITRON: presne tak. a to neberu v potaz ani to, jak by to rozdelilo spolecnost a jak by vzrostlo opovrzeni vuci elitam.
    POZITRON
    POZITRON --- ---
    HWLLFFRDD: mrtva panda to mysli asi obecne, ne adresne. a ma pravdu, dyt zarukou rozumnyho nazoru neni ani vyse iq, si vem, kolik je v mense xenofobu, homofobu, nacku a celkove kretenu, pritom tam by to clovek v takovy mire teda necekal.
    HWLLFFRDD
    HWLLFFRDD --- ---
    PANDA_JE_MRTVA: Dyť neni vysokoškolák, sám píše že nedodělal ani Bc :)
    PANDA_JE_MRTVA
    PANDA_JE_MRTVA --- ---
    HAWLIS: ja bych nechal volit jenom zrzky, levaky a ty co maji sourozence. ale vazne, co ti zarucuje VS titul? ze si chodil do skoly? obcas trpim, kdyz vidim, co za nesmysly lezou z hlavy nejakejm vysokoskolakum.
    HAWLIS
    HAWLIS --- ---
    SALAMAN: takový limit, že volit můžou jen lidé s vysokoškolským titulem (i třeba jen s bc.), a ač ho nemám dokončený, by se mi líbil. dramaticky by to změnilo volební mapu :)
    WRYKOLAKAS
    WRYKOLAKAS --- ---
    SALAMAN: já bych některejm lidem spíš sebral právo se rozmnožovat
    SALAMAN
    SALAMAN --- ---
    TOXICMAN: Kdyby se to mohlo, tak bych většině lidí úplně sebral volební právo.
    KOC256
    KOC256 --- ---
    TOXICMAN:
    No ja se bojim ze takova saskarna vznikne kdekoliv kde voli ovecky...
    Treba Okamura... ...kdo normalni by mu dal hlas? A nasli se taci...

    Nevim co konkretne myslis s tou betou...
    TOXICMAN
    TOXICMAN --- ---
    KOC256: Ať se nechají ovlivňovat jak chtějí, dokud si to media a strany zaplatí bez daní, je to jednoduše svoboda slova.
    A když už se z nějakého důvodu všichni točí okolo burana na hradě, já si ho určitě nezvolil a moc mě nezajímá, ten úřad je naprosto zbytečný
    1) účast 61,31 % , tzn 8 435 522 - 5 171 666 = tzn 3,2 milionu lidí ta šaškárna vůbec nezajímá... co z toho lze o těch lidech vyvozovat? Nic.
    2) dostal 1 245 848 hlasů, což je něco přes 24% hlasů, nicméně v důsledku 14,76% z celkového počtu voličů...
    ve 2.kole už musela spousta lidí změnit svůj původní hlas, to už není osobní preference, ale umělé omezení stejně jako 5% do sněmovny

    "Proč to dále prodražovat?" to je pěkná otázka... Proč to vlastně vůbec prodražovat v první řadě? :)
    Na něčem ohledně tohoto tématu pracuju, pokud budete chtít, můžete se pak zapojit do bety :)
    KOC256
    KOC256 --- ---
    TOXICMAN:
    takže by se lidé nenechali ovlivňovat masáží médií/stran/...?
    Tak jako nikdo vlastně nevolil Zemana, protože to nedávalo smysl a ejhle je na hradě...

    50 000 lidí -> zvolí svého poslance -> a ten něco reprezentuje

    Proč to dále prodražovat?

    50 000 lidí -> nějaký nástroj pro hlasování + kampaně stran / zájmových skupin / ... -> "paskvil u kterého si řekneme, to jsme si zavinili vlastně sami", stejně jako si za Zemana vlastně můžeme sami, protože jsme si ho zvolili... :(
    TOXICMAN
    TOXICMAN --- ---
    KOC256:
    HWLLFFRDD:
    Jinými slovy věříte základnímu předpokladu, že 1 člověk v jakési určené budově spolehlivě vyplní preference 50 000 unikátních lidí. Já si to prostě nemyslím. Kompletní zastoupení dávalo smysl v dřívějších dobách, kdy efektivní komunikace mohla probíhat pouze jedním směrem (max noviny, rádio)
    Pokud by lidé mohli skutečně rozhodovat o svých preferencích, na což jsou ideální peníze které by jim stát nesebral, mohlo by se taky ukázat, že stát je užívá z velké části nesprávně.
    Nevím, čeho se děsíte u 10%. Byl by to dobrý začátek.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam