• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    ALESHANKETY nyx :: pripominky uzivatelu
    rozbalit záhlaví
    MINERWA
    MINERWA --- ---
    VON_GILOTINE: tak ti mozek říká pěknou blbost, protože ty nic nebereš, ne? :D
    VON_GILOTINE
    VON_GILOTINE --- ---
    MAR_TINA: celej zivot mi mozek rika ze kdyz seberu dva a zbyde mi dvacet,tak sem mel 22. Nikdy nepochopim kdo tuhle mrdku vymyslel. Autism united
    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    A jeden za osmnáct a druhý bez dvou za dvacet. Kolik je druhý?
    VON_GILOTINE
    VON_GILOTINE --- ---
    V tomhle smeru me v detstvi priserne matl vyraz "na spadnuti"

    Dvakrat jedno kilo je stejne jako jedenkrat navic jedno kilo
    S2FI
    S2FI --- ---

    "Mít něco na háku" chápu jako

    89 hlasy od 89 respondentů

    PATISLAV
    PATISLAV --- ---
    IDLE: to je asi pravda, tak si to představme, že jsou to dvě věty a dělí je od sebe týden :)
    IDLE
    IDLE --- ---
    PATISLAV: Myslím, že lidi, co používají jednou tolik ve významu dvakrát tolik, nepoužijí obojí ve stejné větě.
    PATISLAV
    PATISLAV --- ---
    Ještě jedno lingvistické dilema tu mám :)
    PATISLAV
    PATISLAV --- ---

    Jednou tolik vs. dvakrát tolik


    Instrukce:
    Ve větě "Nakoupil jsem kilo banánů a kilo jablek, ale měl jsem nakoupit jednou tolik banánů a dvakrát tolik jablek" jsem měl nakoupit

    59 hlasy od 59 respondentů

    HOWKING
    HOWKING --- ---
    PATISLAV: Mám to tak, že tento/toto je v tomto týdnu, příští je v příštím.
    FRK_R23
    FRK_R23 --- ---
    Strašně zajímavá debata. Prosím nepřestávejte!
    DEB
    DEB --- ---
    LORD_DE_SEIS: většinou se o datumu bavíme v souvislosti s nadchazející událostí // to je taky nesmysl, v patek 16.9. za tebou muzu prijit a rict tohle pondeli jsem byla na koncerte, tedy minulost, tedy pondeli 12.9.
    spis bych tedy rekla ze nezalezi, kdy se v tydnu bavime, ale jaky cas pouzijes
    LORD_DE_SEIS
    LORD_DE_SEIS --- ---
    DEB: většinou se o datumu bavíme v souvislosti s nadchazející událostí. Když ti v pátek(16.9.) řeknu, že v(tohle) pondělí přijdu později, jelikož jdu ráno k zubaři, tak tím zřejmě nebudu myslet pondělí 12.9.
    Když ti tu samou informaci řeknu dnes, že příští pondělí přijdu později, jelikož jdu k zubaři - myslím tím také pondělí 19.9.
    DEB
    DEB --- ---
    LORD_DE_SEIS: nesmysl, v patek 16.9. pracovni ani kalendarni tyden neskoncil a tedy 19.9. je porad pristi pondeli, nebot tohle pondeli v tomto tydnu je 12.9.:)
    LORD_DE_SEIS
    LORD_DE_SEIS --- ---
    PATISLAV: řekl bych, že se budou měnit odpověďi v zavislosti na tom, kterej den se zeptáš.
    Já třeba dnes (v úterý 13.9.) bych řekl, že 19.9 je příští pondělí. Nicméně když se mě na to samý pondělí zeptáš v pátek(16.9), tak ti řeknu, že 19.9. bude tohle pondělí.
    PATISLAV
    PATISLAV --- ---

    Příšťí vs. tohle


    Instrukce:
    Zdroj častého komunikačního šumu. Cílem ankety je zjistit, jak to máte a zda to nějak ovlivňuje fakt, že daný den je až po víkendu anebo nikoliv, proto prosím hlasujte pro pondělí i pátek

    108 hlasy od 57 respondentů
    • 21.1% / 12 hlasů
    • 73.7% / 42 hlasů
    • 93.0% / 53 hlasů
    • 1.8% / 1 hlas
    4PTO
    4PTO --- ---
    A co tak si to řešit v poště?
    MINERWA
    MINERWA --- ---
    KOC256: :))
    KOC256
    KOC256 --- ---
    MINERWA:
    teď nevím zda si děláš srandu... ale pokud ne, tak to asi taky z té otázky není k pochopení...
    MINERWA
    MINERWA --- ---
    KOC256: protože ropa už se vrátila na cenu jakou měla před válkou :)
    KOC256
    KOC256 --- ---
    MINERWA:
    Přesně!!!

    Tak proč tam je ta vazba na energii? To to celé jen motá a hledám v tom význam, který tam není.

    Kdyby to bylo bez toho, tak to IMO dává větší smysl, ve významu, který tě zajímá.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam