• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    ALESHANKETY nyx :: pripominky uzivatelu
    rozbalit záhlaví
    HOWKING
    HOWKING --- ---
    THEMAKARESH: No ale pak není ani jedna z těch definic správná - třetí možnost. (ale obě najednou správné být prostě nemohou)
    THEMAKARESH
    THEMAKARESH --- ---
    HOWKING: Já myslím, že to není celé postavené správně. Spíš bych si představil jako jednotlivé množiny a pak to co vypisuješ jsou jejich prvky. No a některé prvky obou těchto množin se protínají.
    GRANTORINO
    GRANTORINO --- ---
    HOWKING:
    HOWKING:
    HOWKING: rozhodla jsem se zeptat přítele na "telefonu" nejmenovaného vědeckého pracovníka z Matfyzu co on na to :D..
    HOWKING
    HOWKING --- ---
    Ale podle [HOWKING @ ANKETY nyx :: pripominky uzivatelu] vyrovnanosti ankety jsem asi objevil nový spor typu jestli se banán loupe od stopky, nebo od bubáka (samozřejmě od stopky, o tom nikdo nepochybuje) :D
    HOWKING
    HOWKING --- ---
    Ještě zřetelněji:
    fyzika = aplikovaná matematika
    matematika = jazyk fyziky a ekonomie
    fyzika = aplikovaný jazyk fyziky a ekonomie
    HOWKING
    HOWKING --- ---
    GRANTORINO, MORGAIN: Obě rozhodně platit nemohou - důsledkem by bylo: [HOWKING @ ANKETY nyx :: pripominky uzivatelu]

    fyzika = aplikovaná matematika
    matematika = jazyk fyziky

    dosadíme za matematika do první rovnice:

    fyzika=aplikovaná(y) jazyk fyziky a to je spor!
    GRANTORINO
    GRANTORINO --- ---
    MINERWA: ne, zvolila bych obě, ale ta možnost není, takže nemůžu hlasovat :)
    MINERWA
    MINERWA --- ---
    MORGAIN: jasně, stejně jako když řeknu, že barva je světlá, tak to nevylučuje černou, že jo....
    MORGAIN
    MORGAIN --- ---
    MINERWA: Žádnou, protože možnost obě tam nebyla.
    Zároveň to, že se dvě tvrzení nevylučují, neznamená, že jsou to samé ;-)
    MINERWA
    MINERWA --- ---
    MORGAIN:
    GRANTORINO:
    a zvolili jste první nebo druhou možnost, když je to to samý?
    GRANTORINO
    GRANTORINO --- ---
    MORGAIN: to jsem psala taky...
    MORGAIN
    MORGAIN --- ---
    HOWKING: Mě přijde, že se ta tvrzení vzájemně nevylučují a tudíž mohou platit obě zároveň :-)
    MINERWA
    MINERWA --- ---
    HOWKING: takže nepočítal, díky
    HOWKING
    HOWKING --- ---
    MINERWA: Matematik je lingvista - objevuje gramatiku, která ještě unikla pozornosti a pomoci níž by se šlo vyjadřovat lépe. Fyzik je právník - používá a hledá zákony, které platí a mluví při tom matematicky tak dobře jak mu to jen objevená gramatika dovolí. (někdy docela neohrabaně, ale to jen díky lingvistům, co nenašli trefnější gramatiku)
    HOWKING
    HOWKING --- ---
    GRANTORINO: No pak už to přece nebude k hlasování. :)
    GRANTORINO
    GRANTORINO --- ---
    HOWKING: aha, tak já počkám, až se fyzici a matematici dohodnou mezi sebou, a pak budu hlasovat XD
    MINERWA
    MINERWA --- ---
    HOWKING: takže jako matematik je překladatel a fyzik je spisovatel?
    já jsem to vzala logicky, když je to to samý, tak dám to první,... počítal ten test s logikou prvního?
    HOWKING
    HOWKING --- ---
    MINERWA: v podstatě jenom matematicky. Když dostaneš do ruky článek v jazyce, kterému nerozumíš, tak to skrze vztahy i tak většinou pochopíš.
    MINERWA
    MINERWA --- ---
    a není matematika jedním z jazyků fyziky? nebo se ve fyzice mluví jenom matematicky?
    HOWKING
    HOWKING --- ---
    GRANTORINO: Jeden zápis do Wikipedie psali fyzici, druhý matematici :D
    GRANTORINO
    GRANTORINO --- ---
    HOWKING: jako já jsem v tomhle negramot, ale Wikipedia říká
    Fyzika
    "Vztahy mezi těmito objekty fyzika obvykle vyjadřuje matematickými prostředky."
    Matematika
    "Ve fyzice, informatice, chemii, ekonomii a dalších oborech se často využívají výsledky aplikované matematiky, která je také těmito obory zpětně ovlivňován"
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam