• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    MONSIEURLOUPLED (Light-emitting diode) - rady, tipy, řešení a humorné příhody s pájkou
    HARVIE
    HARVIE --- ---
    OMNIHASH: Záleží z který strany to chceš opatlávat... Zatím jsem zaregistroval 2 postupy na nanášení silikonu:

    1.) okolo umyvadel (tj. lepení pásků k aquárku): roztírat prstama namydlenejma nebo namočenejma do jarový vody

    2.) přímo na elektroniku (tj. izolace pásků, zalejvání diod,...): použití nějaký fólie - vyzkoušenej je třeba tegaderm: http://hackaday.com/2012/06/04/potting-electronics-with-silicone/ ale asi bych klidně zkusil i jiný materiály (celofán, různý igelity případně něčim namaštěný, voskovej papír,...)

    Důležitej je taky postřeh, že by se neměly používat silikony co smrdí po octu... Ty jsou kyselý a měďený pásky a podobný věci prej rozežerou... Tenhle vypada OK, když píšou že neutrální a na měď: LUKAS87
    EXX
    EXX --- ---
    jestli nekdo chcete neco k paskum tak posta.. zivim se tim, rad poradim
    JVCNC
    JVCNC --- ---
    LUKAS87: nerezne ale koroduje :p
    LUKAS87
    LUKAS87 --- ---
    OMNIHASH: Tak asi bude záležet na momentální dispozici a šikovnosti každého.
    KILLER_BEE
    KILLER_BEE --- ---
    OMNIHASH: a jaky mas ted? kolik lm na metr?
    OMNIHASH
    OMNIHASH --- ---
    LUKAS87: a dá se to normálně aplikovat? Co sem zatim pracoval se silikonem. tak mi přišlo, že se chytal všude okolo, jenom ne tam, kde sem chtěl lepit. Taky sem to chtěl dělat tímhle, ale prodavač mi to rozmlouval, že se mi to nepodaří nanýst nijak rozumně.
    LUKAS87
    LUKAS87 --- ---
    Aneb nemysli si, že ty LED pásky s IP64 se vyráběj nějak jinak...
    LUKAS87
    LUKAS87 --- ---
    OMNIHASH
    OMNIHASH --- ---
    KILLER_BEE: všechny co sem našel bez silikonu byly hrozně slabý...whatever, je mi tu schopnej někdo reálěn poradit?
    KILLER_BEE
    KILLER_BEE --- ---
    OMNIHASH: Mas nakupovat u odborniku, kteri by Ti tohle rekli rovnou ;)
    OMNIHASH
    OMNIHASH --- ---
    KILLER_BEE: to je sice užitečná informace, ale vzhledem k tomu, že už sou pásky nakoupený a nalepený, tak dost nahovno.
    KILLER_BEE
    KILLER_BEE --- ---
    OMNIHASH: Musis si poridit IP64 provedeni minimalne.
    LUKAS87
    LUKAS87 --- ---
    OMNIHASH: To je nemůžeš namontovat až nad vrchní sklo?
    Jestli to chceš něčím povrchově ošetřit, tak bych doporučil neutrální průsvitnej sanitární silikon, ale pravděpodobně tím trochu změníš směrování světla. Určitě bych ničím neošetřoval ty chladiče.
    OMNIHASH
    OMNIHASH --- ---
    LUKAS87: ale pásky jo...resp odejdou v řádu měsíců, když sou nad akváriem bez ochrany.
    LUKAS87
    LUKAS87 --- ---
    OMNIHASH: Hliník nerezne.
    OMNIHASH
    OMNIHASH --- ---
    LUKAS87: ještě se zeptám - tušíte někdo, jaká bude provozní teplota toho čipu? Hliníkovwej plech to chladí tak, že je vedle pásku i po hodině svícení na pokojový teplotě, ale chtěl bych to přetřít něčím, aby se to časem nezrezlo od vlhkosti z akvárka - jde mi o to, jestli to bude dostatečně chladný, abych na to mohl nanést nějakej akrylovej lak.
    OMNIHASH
    OMNIHASH --- ---
    LUKAS87: to je uplně přesně ten odkaz, co sem potřeboval, mám to pět minut chůze, zejtra si to tam pořešim. Díky moc.
    LUKAS87
    LUKAS87 --- ---
    OMNIHASH: 53 W na metr a půl délky by už nějakej chladič fakt chtělo.
    Teda pokud neni výrobce debil a ten údaj 4,4 A se nevztahuje skutečně na pouhý metr délky, kdy by byl dovolený proud LED (je-li to skutečně CREE CLP6B) překročen skoro o třetinu (povoleno 50 mA, to odpovídá 4,4 A při 60 LED/m tedy 1,5 metru s 90 LED).
    BTW tohle by v dvou řadách paralelně vyšlo levněji http://www.t-led.cz/led-pasek-600sb3-vnitrni a navíc by ti myslím na prodejně pomohli vybrat vhodnej chladící profil.
    OMNIHASH
    OMNIHASH --- ---
    HARVIE: asi to tak dopadne...

    Takže se zeptám ještě na tohle - potřebuju ten LED pásek na osvětlení akvárka, takže mi de o co nejvíc lumenů v nějaký trochu slušný bílý (4000-6000K), tak kolem 5-8000 lumenů. Chtěl bych použít něco jako
    http://www.globallux.cz/led-pasek-60led-w-53w-4200lm-m-3c-cree-tron-ean00201160-skup80021.php s
    http://www.globallux.cz/led-pasek-60led-ww-53w-3500lm-m-3c-cree-tron-ean00201161-skup80021.php , chtěl bych je zavěsit ze stropu na hliníkovej profil. Jak zjistím, jestli a jak velký chlazení potřebuju?
    MARETHCEK
    MARETHCEK --- ---
    KILLER_BEE: super díky
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam