• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    MONSIEURLOUPLED (Light-emitting diode) - rady, tipy, řešení a humorné příhody s pájkou
    POSEIDON
    POSEIDON --- ---
    Mate nekdo tip odkud nakoupit CREE CXB3590 3500k?
    Zatim se mi jako nejlepsi misto jevi http://mausel.eu/
    HARVIE
    HARVIE --- ---
    SDN33: CERMINEK: Za tu cenu mas uz skoro nejakou pouzitelnou plynovou pajku, ktera se da pouzit jako zaloha...
    CERMINEK
    CERMINEK --- ---
    MONSIEURLOUP: ideálně vozit pájku s sebou... Jsem pogramátor a mám nařadí, jako bych byl nějaký mechanik, protože nikdy nevím ,co budu muset opravovat.
    MONSIEURLOUP
    MONSIEURLOUP --- ---
    CERMINEK: Vyzkouším. Jde mi spíš o last minute opravy LED instalací v divadelních projektech, kde ti umělci vytrhnou napájení půl hodiny před startem a pájku zdaleka nemají všude.
    CERMINEK
    CERMINEK --- ---
    MONSIEURLOUP: dělal jen jednou a navíc to nebylo přesně tohle - strip k LCD a šlo to ok. JInak se držím pořád pájky... spoj se prostě musí prohřát... chce to vyzkoušet
    MONSIEURLOUP
    MONSIEURLOUP --- ---
    CERMINEK: Zkoušel jsi tím dělat i ledpásky a podobný vopičárny, kde teče třeba 10A a tak?
    SDN33
    SDN33 --- ---
    Exsituje nějaký levný pevný vodivý lepidlo, kterým se dá v případě nouze "nahradit" pájka?
    VACA
    VACA --- ---
    GIZMO: dvě cesty nakonec ještě třeba budou výhodou, mohl by jsi je regulovat i nezávisle což by mohlo přinést i nějaké ty možnosti navíc... Každopádně se pak pochlub
    MONSIEURLOUP
    MONSIEURLOUP --- ---
    Vyzkoušej tohle a pak nám napiš, jak to funguje:
    LED ovladač RGBW 20A »
    http://www.t-led.cz/led-ovladac-rgbw-20a

    Je to taková solidnější Čína.
    GIZMO
    GIZMO --- ---
    MONSIEURLOUP: Děkuju.
    Jasné s tím právě počítám, že jednak to bude utlumené a druhak spíš nějaká ta majorita R,G,B ... ale jak už jsem psal, spoléhat na to nechci ... hmm, asi ty 2 cesty budou jediné rozumné východisko ...

    Nějaký typ na osvědčené měniče a kontroler/ovladač s dvěma výstupy a jedním ovladačem - aby z toho nebyla rušička sousedky rádia a současně to nějakou dobu spolehlivě fungovalo?
    MONSIEURLOUP
    MONSIEURLOUP --- ---
    GIZMO: Všeobecně u pásek udávají, že by se neměly dělat delší segmenty než 5m. Ale u pásky 7,2W/m to zvládne trochu víc bez zásadních ztrát. Když půjdeš z napájecího bodu dvěma směry (abys to nehonil kolem dokola), budeš potřebovat dva segmenty o dýlce 7,85 metru (pi x 2,5m). Což se dá, obzvlášť když to bude nalepený na solidním kusu železa.

    Jen počítej s tím, že 7,2W/m to má jen, když valí všechny tři barvy do plnejch (což ti udělá takovou špinavou nafialovělou bílou). Předpokládám, že z toho budeš chtít namíchat něco hezčího - a tady bych ti vlastně doporučil koupit RGBWW pásky - je tam ještě teplá bílá a uděláš z toho příjemnější barvy.
    GIZMO
    GIZMO --- ---
    GESTO: To je právě ten oříšek ... paralelně bych ty pásky dávat nechtěl. Ale nevim, jestli je to dobrá cesta ... neb zkušenosti s LED pásky nemám.
    GESTO
    GESTO --- ---
    GIZMO: nesplet ses a nemyslel jsi spis paralelne?
    GIZMO
    GIZMO --- ---
    Ahoj,
    potřeboval bych se trochu poradit ... chtěl bych udělat LED prstenec pod stropem v místnosti cca 5x5 m ... co jsem koukal tak by to teoreticky měli zvládnout 4 do serie zapojené LED pásky (RGB).
    Aby to mělo nějakej přiměřenej výkon tak bych to viděl na pásky s 30LED/m s příkonem 7,2W/m ... tzn. 180W celkem ... tedy 15A (měla by to tedy utáhnout 1mm2 Cu drát, ale dají to ty pásky? Obecně nepředpokládám, že by běželi pořád naplno, ale spoléhat na to nechci.).
    Měnič a kontroler/ovladač by problém být neměl ... ty se dostatečně dimenzovaný sehnat dají.
    http://www.ledshopik.cz/.../eshop/11-1-/0/5/317-RF-2-4Ghz-sestava-Touch-profi-pro-RGBW-LED-pasky-24A
    ZDROJE/TRAFA PRO LED PÁSKY | Napájecí zdroj pro LED pásky 200W/16,5A 12V IP67 KLASIK | LEDshopik BRNO - Váš odborník na LED pásky a LED osvětleni.
    http://www.ledshopik.cz/...ED-PASKY/0/5/2724-Napajeci-zdroj-pro-LED-pasky-200W-16-5A-12V-IP67-KLASIK
    Pásky bych chtěl kuli chlazení nalepit na nerez L profil 3x25x25.

    Případně má někdo zkušenost s něčím podobným? Ať nevymýšlím vymyšlené ...
    Děkuju.
    MONSIEURLOUP
    MONSIEURLOUP --- ---
    COLOMAN: Na většinu věcí včetně kabeláže chodíme do Žitný do T-Led. Patice, solidní výběr kvalitních žárovek, různý spojky a konektory, všechno většinou skladem.

    Jinak já bych si to klidně lajsnul a zapojil do přímo do rozvodu v autě. Zas tak drahý ty žárovky nejsou, abys kvůli nim řešil stabilizaci. Hlavně si ale pohlídej, že někde mezi plusem na autobaterce a tvojí lampičkou bude příslušná pojistka. Nebyl bys první kutil, kterýmu shořelo auto.
    COLOMAN
    COLOMAN --- ---
    QWWERTY: diky,
    O ledpáskach viem a preto trvám na žiarovkách, preto som sa aj vydal na tuto premna nelahku cestu...
    Tie ledpásy su teda konstruované na nestabilný prúd 12V?
    čo by som potreboval ešte k vyladeniu nestability auto12V prúdu?
    Kde v Prahe alebo kdekolvek vČR je volaký obchod, kde dostat na jednom mieste čo najviac LED vecí, a 12V vecí? Aby som nemusel z X miest si objednávat z netu. Kam si zajdem a šecko si zoženiem na svoje humorné zážitky s pájkovačkou?
    QWWERTY
    QWWERTY --- ---
    COLOMAN: defacto potřebuješ 2 věci
    1) samotný světlo
    co jsem koukal, tak jsou nejčastěji dostupný pro objímky G4, MR16 a občas i E14 nebo E10 (všechny poměrně snadno sehnatelný)
    2) zdroj který umí dodávat stabilní proud
    vyšší proud by ti mohl odrovnat světlo a osobně nevěřim stabilitě 12V v autě

    no a nebo pokud netrváš na žárovce / lampě, tak kup LED pásky, který se běžně prodávají k instalaci do aut
    COLOMAN
    COLOMAN --- ---
    COLOMAN: tak mi prosimVás aspoň poradte volaký krám v prase, alebo kdekolvek v republike, kde dostanem na jednom mieste šetko okolo LED záležisostí,
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam